Όριο traffic

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
mitsubishi

Όριο traffic

Δημοσίευση από mitsubishi » 12 Ιούλ 2003 23:14

Αν ερχόταν αυτό Γιάννη δε θα άκουγες τις φωνές μου... θα με έβλεπες να πέφτω από το παράθυρο :lol: ! Μη σου πω ότι θα άκουγες και το *γκντουπ*!

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Θα κάνω σύντομα μία μικρή έρευνα αγοράς να δω τι με συμφέρει. Πάντως, κλείνοντας το θέμα με τη TheWebPower, αξίζει νομίζω να πω ένα τελευταίο πράγμα. Άσχετα από όλα τα υπόλοιπα, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το uptime τους αλλά και και τις ταχύτητες που κατεβαίνει το site. Δοκιμασμένο αυτό και από Ελλάδα και από εξωτερικό.

(Είπα να πω και ένα καλό μιας που τους ξεσκίσατε - επιεικώς - σε αυτό το topic :wink: )

Άβαταρ μέλους
crackman
Τοποθεσία: Ιωάννινα, Αμαρτίας 69 ημιόροφος. Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα! Το κουδούνι είναι χαλασμένο :P

Όριο traffic

Δημοσίευση από crackman » 12 Ιούλ 2003 23:36

mitsubishi έγραψε: (Είπα να πω και ένα καλό μιας που τους ξεσκίσατε - επιεικώς - σε αυτό το topic :wink: )
Αυτό μου άρεσε. Όπως και σε άλλους φαντάζομαι. :hammer: :wink:
Συγνώμη, αλλά με τόσα λεφτά που παίρνουν, άμα δεν κάνανε και κάτι να ευχαριστίσουν τους πελάτες τους,
θα το είχαν κλέισει το μαγαζί :wink: :P

Κάνε πάντως μια έρευνα στην αγορά, ή ακόμη μπορείς να πάρεις και τιμές μέσα από αυτό το forum.
Υπάρχουν πολλά άτομα-μέλη εδώ που έχουν εταιρίες Web Hosting, οπότε μπορείς να συνενοηθείς και πιό εύκολα και ίσως βγείς κερδισμένος. :wink:

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Όριο traffic

Δημοσίευση από gvard » 13 Ιούλ 2003 06:10

cvoodan έγραψε: Paidia egw skeftomai na ginw metapolitis tous.. Ti me simbouleuete?
Πρόσεξα στη σελίδα τους στο http://www.thewebpower.gr/gr/resell.htm και αναφέρει αναλυτικά τα πακέτα μεταπωλητών και το γεγονός οτι οι τιμές τους ξεκινούν από 1,75 ευρώ το μήνα. Για την ακρίβεια, το πακέτο που καταλήγει σε τιμές 1,75 ευρώ το μήνα, είναι το πακέτο 3 (Power Professional 50 domains) το οποίο έχει 800ΜΒ χώρο, 300 POP3 emails και 6GB traffic, τα οποία κοστίζουν το χρόνο 1050 + ΦΠΑ = 1239 ευρώ!!!

Να επισημάνω οτι τα παραπάνω τα χωρίζεις όπως εσύ θέλεις στους πελάτες σου (κατα μέσον όσο για τα 50 domains αντιστοιχούν 16ΜΒ χωρου, 6 e-mails και το τρομερό bandwith των 120ΜΒ (0,12GB)!!!). Αν πούμε οτι κάθε ένα site από τα 50 δεν κάνει μόνο 120ΜΒ κίνηση (of the gay, τόσα κάνω σε 12 ώρες) αλλά 1GB, τότε η μηνιαία κίνηση ανέρχεται στα 50GB, τα πρώτα 6GB είναι μέσα στη τιμή ενώ για τα υπόλοιπα 44GB, η χρέωση είναι 44x25 ευρώ το καθένα = 1.100 ΕΥΡΩ + ΦΠΑ = 1.298 ΕΥΡΩ!!!

Σύνολο λοιπόν έχουμε 1.298 + 103,25 το μηνιαίο κόστος του πακέτου = 1401,25 το μήνα.... διά 50 πελάτες = 28 ευρώ ο πελάτης ΚΟΣΤΟΣ ΤΟ ΜΗΝΑ, για πακέτο 16MB, 6 POP3 και 1GB traffic... Εγώ παρέχω στους μεταπωλητές μου τα 20ΜΒ, 5 pop3 και 1gb traffic προς 4,50 ευρώ μαζί με το ΦΠΑ... Υπάρχουν και φθηνότερα προγράμματα από το δικό μου, αναλόγως με το τι θές (static IP, control panel κλπ).

Είσαι σίγουρος οτι θές να γίνεις μεταπωλητής σε τέτοιο πρόγραμμα;;;;;
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Όριο traffic

Δημοσίευση από iNDEFiX » 13 Ιούλ 2003 12:03

(Είπα να πω και ένα καλό μιας που τους ξεσκίσατε - επιεικώς - σε αυτό το topic )
Nai eimaste ligaki apolytoi se merika pragmata ta opoia "xalane" thn agora kai rixnoun to epipedo genikotera. An prosekseis se alla topics tha deis kai kala logia gia alles etairies. Ok isos einai asximo afto pou kanoume alla emena mou aresei na leo ta pragmata opos einai pragmatika kai den exo tpt na krypso. Kalo einai o kosmos na 3erei ti symvenei piso apo aftes tis selides...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες