SEO Νέα όπλα;

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από scoobby » 16 Μαρ 2010 21:30

ThyClub έγραψε:Δεν ήξερα να ρωτάω την Google σε ποιά σελίδα θα κάνω link. Έλεος!!!

Να θες να δείξεις κάτι στους επισκέπτες σου και να κάνεις πατέντες και αν αγχώνεσαι για το πως θα της φανεί της Google... Βρε δε πα να... κ αυτή;
Οχι μονο δεν σου λεει σε ποιον να κανεις λινκ,ουτε σε αποτρεπει στο να κανεις λινκ σε χρησιμες πληροφοριες που θες να παρουσιασεις στους χρηστες σου αλλα κιολας βασιζεται σε αρκετα μεγαλο βαθμο ο αλγορυθμος του σε ποιον θα κανεις λινκ....δεν μπορω να καταλαβω πως καταφερνετε και διαστρεβλωνεται τα πραγματα μερικες φορες....
τωρα εαν ο αλλος ζηταει πληροφοριες η τεχνικες για να κανει οποιαδηποτε μαλ..... η σωστη κινηση προς ιδιον οφελος η ετσι απλα για να την κανει τι σου φταιει ο γκουγκλ????

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από free3yourmind » 16 Μαρ 2010 21:32

Δινει PR αλλα οχι κατ'αναγκη αξια...αν η σελιδα που εχει το PR5 ειναι ασχετη με το θεμα της αλλης σελιδας, η αξια που περνει ειναι μηδαμινη, πχ αν σε ενα σιτε με θερμοσιφωνες που εχει PR5 καποιος παει και αγορασει ενα λινκ απο αυτην την σελιδα προς την σελιδα του που πουλαει hosting τοτε η αξια που θα δωσει το google σε αυτο το λινκ θα ειναι ελαχιστη...δεν το θεωρεις δικαιο??? τι σχεση εχει η παραπομπη απο τους θερμοσιφωνες στο hosting? γιατι να δωσει αξια σε αυτο το λινκ...η εξελιξη του web σε ολο της το μεγαλειο
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από scoobby » 16 Μαρ 2010 21:37

angelwitch83 έγραψε:Συμφωνω και εγω με τα συμπερασματα του scooby. Το μονο που δεν πολυκαταλαβαινω ειναι το εξης
scoobby έγραψε: Tο να σας βαζουν λινκ με ρινταιρεκτ ειναι εντελως απατη για να παρεις δυναμη απο το λινκ για ευνοητους λογους.
Θα μπορουσες να το εξηγησεις λιγο πιο αναλυτικα? Τι εννοεις?
γιατι αυτο το λινκ ουσιαστικα βρισκεται σε μια αλλη σελιδα και οχι σε αυτην που βρισκεται.
Ετσι ειτε στην καλυτερη περιπτωση το λινκ σου βρισκεται σε μια πιο βαθεια σελιδα χωρις περιεχομενο.Ειτε στην χειροτερη ειναι σε μια σελιδα που εχουν δωσει μεσω robots.txt να μην γινει crawl απο της μηχανες...

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από ThyClub » 16 Μαρ 2010 22:07

scoobby έγραψε:
ThyClub έγραψε:Δεν ήξερα να ρωτάω την Google σε ποιά σελίδα θα κάνω link. Έλεος!!!

Να θες να δείξεις κάτι στους επισκέπτες σου και να κάνεις πατέντες και αν αγχώνεσαι για το πως θα της φανεί της Google... Βρε δε πα να... κ αυτή;
Οχι μονο δεν σου λεει σε ποιον να κανεις λινκ,ουτε σε αποτρεπει στο να κανεις λινκ σε χρησιμες πληροφοριες που θες να παρουσιασεις στους χρηστες σου αλλα κιολας βασιζεται σε αρκετα μεγαλο βαθμο ο αλγορυθμος του σε ποιον θα κανεις λινκ....δεν μπορω να καταλαβω πως καταφερνετε και διαστρεβλωνεται τα πραγματα μερικες φορες....
τωρα εαν ο αλλος ζηταει πληροφοριες η τεχνικες για να κανει οποιαδηποτε μαλ..... η σωστη κινηση προς ιδιον οφελος η ετσι απλα για να την κανει τι σου φταιει ο γκουγκλ????
Πρώτα απ όλα μην απομονώνεις το κείμενο απο την συζήτηση.. Διάβασε απο την αρχή και θα δεις ότι δεν διαστρεβλώνω τπτ. Δεν σχολιάζω την Google στο κείμενο που παραθέτεις αλλά μερικές απόψεις που εμφανίστηκαν παραπάνω. Το αν πρέπει να προσέξω το τάδε ή να αποφύγω το άλλο...

Και κατα δεύτερον...
Θέλω να φτιάξω μια σελίδα που να έχει 800 links προς σελίδες που εγώ θεωρώ ότι αξίζει να τις δει ο επισκέπτης μου και επίσης θέλω να κάνει follow ο γούγλης... Θεωρείς ότι με όλα αυτά που λένε (σχετικά με link farms κτλ) θα κερδίσω κάτι εγώ ή οι σελίδες που κάνω link?

Πάνω απ όλα μην θεωρείτε ότι κάνω κάποια επίθεση... να βγάλω κι εγώ μια άκρη προσπαθώ γιατί όλοι λέτε αλλά λίγοι το κάνετε λιανά :wink:

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από cyberfreak » 16 Μαρ 2010 22:14

καλα οποιος μπορεσει να με βγαλει πρωτο στη λεξη sex του δινω τα μισα απο τα εσοδα που θα κανω :P :P :P :P :P :P

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από free3yourmind » 16 Μαρ 2010 22:24

Θέλω να φτιάξω μια σελίδα που να έχει 800 links προς σελίδες που εγώ θεωρώ ότι αξίζει να τις δει ο επισκέπτης μου και επίσης θέλω να κάνει follow ο γούγλης... Θεωρείς ότι με όλα αυτά που λένε (σχετικά με link farms κτλ) θα κερδίσω κάτι εγώ ή οι σελίδες που κάνω link?
Κατ'αρχην 800 λινκ σε μια μονο σελιδα ειναι δυσκολα για τον επισκεπτη, φαντασουν τον εαυτο σου να μπει σε μια σελιδα με 800 λινκς τι να προτοκοιταξεις που να βρεις αυτο που θες...
Απο εκει και περα αν η σελιδα σου εχει καποια αξια τοτε αυτη θα περασει και στα σιτε που κανεις λινκ εφοσον υπαρχει καποια συσχετιση, αν η σελιδα σου ειναι κενη με μονο εξερχομενα λινκς τοτε δεν υπαρχει και τιποτα για να περασει στα αλλα σιτε.
Η σελιδα σου δεν κερδιζει κατι βαζωντας εξερχομενα λινκ
καλα οποιος μπορεσει να με βγαλει πρωτο στη λεξη sex του δινω τα μισα απο τα εσοδα που θα κανω

Αν καποιος μπορει να το κανει τοτε σιγουρα θα ειναι και αρκετα εξυπνος να το κανει για τον εαυτο του και να παρει 100% απο τα εσοδα αντι να το κανει για εσενα που του δινεις 50% :)
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από cyberfreak » 16 Μαρ 2010 22:26

χαχαχα δεν εχουν το domain που εχω ομως 8) 8) 8)

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από free3yourmind » 16 Μαρ 2010 22:47

στο αγοραζουν με 1000€ που το ειχες βαλει προς πωληση :) :) :) πλακα κανω...

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από cyberfreak » 16 Μαρ 2010 22:51

χαχαχα καλα θα ηταν :D

Άβαταρ μέλους
MeTaL-RoY
Επικοινωνία:

SEO Νέα όπλα;

Δημοσίευση από MeTaL-RoY » 19 Απρ 2010 16:17

Thoughtless έγραψε:+1

No1 rule => Content is the king ;)
And if content is the king, video is king kong ;)

Το video μετράει πολύ για τους χρήστες
FREE SMS Notification for Emails: SMS Notifier +30 free sms/day
FREE PHP and C# .NET Video Tutorials: Video Tutorials

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες