προβκημα με το Σκληρο Δισκο οποιος μπορει βοηθεια

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
panos55

Δημοσίευση από panos55 » 07 Απρ 2010 23:41

Σημερα ανοιγοντας το λαπτοπ πριν μποταρει μου ελεγε οτι εχει ενα faillure 5 και θελει να κανεις hdd self test.Δοκιμασα να κανω back up απο το λαπτοπ στο pc αλλα μου εβγαζε καποιο προβλημα.Θα ηθελα να μου πειτε τι μπορω να κανω......

Άβαταρ μέλους
Zozzy
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zozzy » 07 Απρ 2010 23:59

Βασικά δεν μας είπες τι λειτουργικό έχεις. Αν .έχεις ΧΡ μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις bootime επιδιόρθωση με το cd. Για backup δοκίμασε να κάνεις με κάποιο linux live cd, προτείνω το Xubuntu.
Πάντως είναι πολύ πιθανό ο δίσκος να είναι για πέταμα :(

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 08 Απρ 2010 10:23

Zozzy έγραψε:....Βασικά δεν μας είπες τι λειτουργικό έχεις......
Βασικά δεν μας είπες τίποτα, εκτός από την ύπαρξη κάποιου Laptop, που έχει δίσκο με πιθανό πρόβλημα!!!!!
Πάλι θα μουρμουρήσω, πάλι θα σκούξω, πάλι θα γκρινιάξω :D :D
Διαβάστε πριν ανοίξετε νέο θέμα Πάλι ελλειπέστατα στοιχεία........
Φίλε panos55 ούτε ο Geostuff, ούτε εγώ αναφερόμαστε στο post αυτό για να 'την πούμε' σε οποιονδήποτε!! Απλώς όσο περισσότερα, αναλυτικότερα και λεπτομερέστερα στοιχεία μας δίνεις για το Software και το Hardware σου, τόσο πιο κοντά μας φέρνεις στον χώρο σου και τόσο πιο σφαιρική άποψη μας δίνεις για το πρόβλημά σου.
Αναφέρεσαι σε Windows; Για ποιά Windows (είδος, έκδοση κλπ) αναφέρεσαι; Για τι σύνθεση υλικού αναφέρεσαι;
Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα βλάβης του δίσκου σου. Αυτό επισκευάζεται από δύσκολα έως καθόλου (ανάλογα τη ζημιά). Διαπιστώνεται όμως καλύτερα, αν τον βγάλεις από το Laptop και τον 'κολλήσεις' ως δεύτερο δίσκο σε κάποιο PC με ίδιο λειτουργικό (ώστε να μπορέσει να τον δει).

Αυτά κατ'αρχήν και περιμένουμε νέα σου :D :D
PC-Ponemenos
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης