Σε τι χρώμα να αγοράσω το Xperia X10;

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Σε τι χρώμα προτιμάτε το Xperia X10;

Black
9
75%
White
3
25%

Σύνολο ψήφων: 12

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 10 Απρ 2010 17:27

tasos-21 έγραψε:
Connor MacLeod έγραψε:Εγω οταν πρωτο ειδα τη photo απο το cell phone σε ενα review, νομιζα οτι ειναι νοκια. Μετα διαβασα τι μαρκα ήταν και τον τιτλο του review.

Και οι καμπιλες ειναι ιδιες, και απο δεξια/αριστερα εχουν το ιδιο καινο στην οθονη.

Τωρα σαν λειτουργειες και σαν επεξεργαστικη ισχυη σαφως και ειναι πολυ καλητερο το samsung.
Sony Ericsson είναι... :wink:

Ε, εντάξει, κατέληξα στο Xperia, άσε το Ν95! :P
Ναι. σορρυ. το ξερω.
Ειχα στο μιαλο μου το δικομου σαμσουνγκ που παρεικιλα αφου κανεισ δε μ απαντησε στο topic μου:

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=49060

:cry: :cry: :cry:
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 10 Απρ 2010 17:30

Connor MacLeod έγραψε:Ναι. σορρυ. το ξερω.
Ειχα στο μιαλο μου το δικομου σαμσουνγκ που παρεικιλα αφου κανεισ δε μ απαντησε στο topic μου:

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=49060

:cry: :cry: :cry:
Σε νοιώθω... http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=40783... :lol: :P

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 11 Απρ 2010 04:03

Να ρωτήσω εγώ όμως κάτι χαζό ???

Εκτός από το να βγαίνεις το σάββατο έξω και να το μοστράρεις που αλλου θα σου χρειαστεί ένα τόσο ακριβό κινητό ???

Δηλαδή , τι το κάνει τόσο ξεχωριστό που αξίζει να σπαταλήσεις 500+ euro ??
:(

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 11 Απρ 2010 16:48

LLeonidas έγραψε:Να ρωτήσω εγώ όμως κάτι χαζό ???
Εκτός από το να βγαίνεις το σάββατο έξω και να το μοστράρεις που αλλου θα σου χρειαστεί ένα τόσο ακριβό κινητό ???
Δηλαδή , τι το κάνει τόσο ξεχωριστό που αξίζει να σπαταλήσεις 500+ euro ??
Δεν είναι καθόλου χαζή η ερώτησή σου. Αντιθέτως, αρκετά εύστοχη. :wink:

Well... Έχω μία μανία προς αυτό που λένε "Ό,τι πληρώνεις παίρνεις", αλλά και συνήθως δίνω αρκετά χρήματα για πράγματα, ώστε αντί να αλλάζω κάθε χρόνο, να αλλάζω μία φορά στα 3-4 χρόνια.

Επίσης, με βολεύει και το WiFi που έχει, αλλά και γενικά, μου αρέσουν συσκευές με μεγάλη και καθαρή οθόνη. :)

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 12 Απρ 2010 03:44

Δεν με κατάλαβες :(

Εσύ θέλεις κινητό .

Ένα μαραφέτι που να δέχεται και να κάνει κλήσεις άντε και κάνα sms .

Τι οθόνες και megapixel και πράσινα άλογα ???

Μου θυμίζει την κλασική ατάκα του αδερφού μου που όταν του λες αυτό το κινητό είναι καλο σε ρωτάει : Καφέ φτιάχνει ???

:-?

Eπίσης το θρυλικό στιγμιότυπο που μου έχει τύχει μπαίνω στο κομμωτήριο άγριο ξυπνημένος που ήμουνα και με ρωτάει ο κομμωτής : Θα ποιείς μια πορτοκαλάδα , και του απαντάω : Όχι να κουρευτώ θέλω :hammer:

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 12 Απρ 2010 10:46

tasos-21 έγραψε:Well... Έχω μία μανία προς αυτό που λένε "Ό,τι πληρώνεις παίρνεις", αλλά και συνήθως δίνω αρκετά χρήματα για πράγματα, ώστε αντί να αλλάζω κάθε χρόνο, να αλλάζω μία φορά στα 3-4 χρόνια.
Δώσε τα μισά λεφτά -ας πούμε 250 ευρώ- και πάρε 8 "μπακατέλες" -πουλάει ακόμα η nokia-...
Θα φτάσεις 80 χρονών κι ακόμα θα έχεις κινητό που θα δουλεύει περίφημα!
:P

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 12 Απρ 2010 17:10

@LLeonidas: Σε αυτά συμφωνώ, ειδικά στο θέμα των Megapixels, είναι απλά και μόνο εμπορικά, άλλωστε έχω και ψηφιακή, δεν σκοπεύω να βγάζω με το κινητό φωτογραφίες, παρά μόνο σε ορισμένες περιπτώσεις που δεν θα -μπορώ να- έχω την ψηφιακή μαζί μου.

@EneMe: Χαχα, είναι κι αυτό μία οικονομική και πρακτική λύση, αλλά θά 'χει Wi-Fi, GPS και Facebook η "μπακατέλα" της Nokia; :P

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 12 Απρ 2010 17:50

EneMe έγραψε:
tasos-21 έγραψε:Well... Έχω μία μανία προς αυτό που λένε "Ό,τι πληρώνεις παίρνεις", αλλά και συνήθως δίνω αρκετά χρήματα για πράγματα, ώστε αντί να αλλάζω κάθε χρόνο, να αλλάζω μία φορά στα 3-4 χρόνια.
Δώσε τα μισά λεφτά -ας πούμε 250 ευρώ- και πάρε 8 "μπακατέλες" -πουλάει ακόμα η nokia-...
Θα φτάσεις 80 χρονών κι ακόμα θα έχεις κινητό που θα δουλεύει περίφημα!
:P
On topic = Μαύρο

off topic συμφωνώ με τον Eneme συνέχεια βλέπω έξω ότι όσο πιο "φτωχός" είναι κάποιος τόσο πιο ακριβό κινητό έχει.
Εικόνα

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 12 Απρ 2010 18:12

hik-hok έγραψε:On topic = Μαύρο

off topic συμφωνώ με τον Eneme συνέχεια βλέπω έξω ότι όσο πιο "φτωχός" είναι κάποιος τόσο πιο ακριβό κινητό έχει.
On Topic: Thanks! Μαύρο τελικά... Τόσες ψήφοι... :wink:

(Slightly) Off Topic: Μα εγώ για τις δυνατότητες το θέλω όχι για μόστρα... :(
Άσε που δεν πολυχωνεύω κιόλας όσους αγοράζουν ακριβά κινητά μόνο και μόνο για να λεν ότι τα έχουν, ενώ τα χρησιμοποιούν μόνο για για τηλέφωνα, άντε και για κανένα SMS (!) :-?
Νά 'χεις iPhone και να παίρνεις κανένα τηλέφωνο που και που και την υπόλοιπη ώρα απλά να το κρατάς στο χέρι και να περπατάς ώστε να το βλέπουν όλοι; :-?

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 12 Απρ 2010 18:18

Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά, περίμενε για το N900. Σε όλα καλύτερο αλλά αρκετά μεγάλο.
Εδιτ: Όχι "περίμενε". Κυκλοφορεί!
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 13 Απρ 2010 01:18

xultimatex έγραψε:Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά, περίμενε για το N900. Σε όλα καλύτερο αλλά αρκετά μεγάλο.
Εδιτ: Όχι "περίμενε". Κυκλοφορεί!
Μπα, άσε, κατέληξα στο Xperia X10. :wink:
Είναι και πιο παχουλούτσικο το N900... :)

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 13 Απρ 2010 03:44

tasos-21 έγραψε:
hik-hok έγραψε:On topic = Μαύρο

On Topic: Thanks! Μαύρο τελικά... Τόσες ψήφοι... :wink:

(Slightly) Off Topic: Μα εγώ για τις δυνατότητες το θέλω όχι για μόστρα... :(
Άσε που δεν πολυχωνεύω κιόλας όσους αγοράζουν ακριβά κινητά μόνο και μόνο για να λεν ότι τα έχουν, ενώ τα χρησιμοποιούν μόνο για για τηλέφωνα, άντε και για κανένα SMS (!) :-?
Νά 'χεις iPhone και να παίρνεις κανένα τηλέφωνο που και που και την υπόλοιπη ώρα απλά να το κρατάς στο χέρι και να περπατάς ώστε να το βλέπουν όλοι; :-?

:question:

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 13 Απρ 2010 23:52

LLeonidas έγραψε::question:
Yes... what's weird? :P

Δυνατότητες = Να γνωρίσουμε και το Android (αν και outdated, αλλά never mind, μία πρώτη επαφή είναι) και γενικά το Mediascape και το Timescape etc.

Είναι και η "λατρεία" προς τη Sony Ericsson από την άλλη, δεν θα την άλλαζα εύκολα. :wink:

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 14 Απρ 2010 04:35

Δεν με καταλαβαίνεις :(

Ένα ακόμα απλό παραδειγματάκι : Για να πας στο γιατρό μου να σου καθαρίσει ( καλά ) τα δόντια , πέρσι έκανε 45 euro , φέτος επειδή βάλανε και στο πακέτο masaz στα μαγουλα ανέβηκε η τιμή στα 85 . Η τηλεφωνική μας συνομιλία για να κλείσω ραντεβού :

-[ΕΓΩ] : Καθάρισμα και masaz κάνουνε 85 . Αλλα εγώ δεν θέλω masaz .
-[ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ] : Γίνετε να μην σας κάνουμε
-[ΕΓΩ] : Ποσο θα πληρώσω ???
-[ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ] : Πάλι 85 .

Όπως καταλάβατε δηλαδή η τιμή ανέβηκε και για να τη δικαιολογήσουνε βάλανε και το masaz .

Πήγα που λέτε και έκανα όλο το πακέτο και το masaz ήταν : 1 λεπτό τρίψιμο στα μαγουλα .

Και αναρωτιέμαι και εγώ πάλι σαν αφελής , Μήπως μας δουλεύει ο γιατρός ???

Έρχομαι τώρα στο θέμα μας .

Έχουνε βγει τόσες συσκευές με wifi , internet , φωτογραφίες και 1002 πράγματα .
Γιατί πρέπει να τα χρυσοπληρώνουμε και στα κινητά ???

Εγώ ξέρω το pc το έχουμε για internet το τηλέφωνο για τηλεφωνήματα και την φωτογραφική μηχανή για να βγάζουμε φωτογραφίες .

Δεν χρειαζόμαστε μποξεράκι με δυνατότητα σύνδεσης στο internet , μηχανή κουρέματος του γκαζόν με δυνατότητα εκτύπωσης A4 .

Όπως καταλαβαίνεις είμαι κατά όλον αυτών που ήρθανε να μας κάνουνε την ζωή ποιο εύκολη ( δηλαδή των gadget )
[table][mrow]:naughty:[mcol]Εικόνα[row] :victory: [col]Εικόνα[/table]

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 14 Απρ 2010 15:56

LLeonidas έγραψε:Έχουνε βγει τόσες συσκευές με wifi , internet , φωτογραφίες και 1002 πράγματα .
Γιατί πρέπει να τα χρυσοπληρώνουμε και στα κινητά ???

Εγώ ξέρω το pc το έχουμε για internet το τηλέφωνο για τηλεφωνήματα και την φωτογραφική μηχανή για να βγάζουμε φωτογραφίες .

Δεν χρειαζόμαστε μποξεράκι με δυνατότητα σύνδεσης στο internet , μηχανή κουρέματος του γκαζόν με δυνατότητα εκτύπωσης A4 .

Όπως καταλαβαίνεις είμαι κατά όλον αυτών που ήρθανε να μας κάνουνε την ζωή ποιο εύκολη ( δηλαδή των gadget )
Σαφέστατα και αντιλαμβάνομαι πλήρως τι θέλεις να πεις, απλώς τυγχάνει να μην συμφωνώ απόλυτα με τη συγκεκριμένη άποψη. :wink:

Εν αντιθέσει, βρίσκω αρκετά χρήσιμα πολλά από τα χιλιάδες gadgets που κυκλοφορούν καθημερινά, κάνουν τη ζωή μας λίιιγο πιο εύκολη και πρακτική. Αυτή είναι τουλάχιστον η άποψή μου, δεν το λέω για να φέρω αντίρρηση (!), απλώς, μία γνώμη. :wink: :)

Και όσο νά 'ναι, καθότι νέος κι εγώ (αρκετά), θέλω να έχω μία Α' σχέση με την τεχνολογία και τις εξελίξεις που αφορούν σε αυτή γενικότερα. :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης