Σε τι χρώμα να αγοράσω το Xperia X10;

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

Σε τι χρώμα προτιμάτε το Xperia X10;

Black
9
75%
White
3
25%

Σύνολο ψήφων: 12

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από burnmind » 14 Απρ 2010 16:51

@LLeonidas: Λίγο άκυρο το παράδειγμα και αυτό που λες. Ναι, έχουν βγει όλα αυτά και είναι δικαίωμα που καθενός να τα μισεί και να θεωρεί πως το κινητό πρέπει να παίρνει μόνο τηλέφωνα. Γι'αυτό και του δίνεται η επιλογή να αγοράσει ένα τηλέφωνο που κάνει μόνο αυτό με 25 ευρώ και όχι να δώσει εκατοντάδες ευρώ ώστε να πάρει αυτό με τις πολλαπλάσιες δυνατότητες. Κανείς δε σε υποχρεώνει να το αγοράσεις ντε και καλά.

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 14 Απρ 2010 19:49

Το xperia 10 είναι αρκετά καλό και γρήγορο σαν συσκευή.
Εγώ προσωπικά δεν θα το έπαιρνα...! Η πρώτη μου επαφή με το xperia10 ήταν περίπου πριν έναν μήνα όπου και μπορώ να πω με εντυπωσίασε το "flat" αλλά και ωραία "στημένο" design του.
Πολλές αντιγραφές σε "ιδέες" από τα samsung 360 (H1 + M1) αλλά γενικά ένα ιδιαίτερα ξεχωριστό για sony ericsson κινητό...!

Όσον αφορά την ερώτηση σου θα το έπαιρνα σε λευκό.
Γιατί δεν περιμένεις λίγο να έρθουν και μερικά κινητάκια ακόμα στην Ελλάδα.......;;;

Edit: Μυστικάκι! Το xperia10 έχει μία πολύ καλή οθόνη αφής...! Τι γίνεται όμως σε σύγκριση με οθόνες i-phone; 1 μήνα ή λίγο παραπάνω από την κυκλοφορία του θα βγει αναβάθμιση λογισμικού (free στους πελάτες) και η οθόνη θα υποστηρίζει πολλαπλή αφή! :-)
Εικόνα

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 15 Απρ 2010 00:17

SoUpEr_PiLaS έγραψε:Το xperia 10 είναι αρκετά καλό και γρήγορο σαν συσκευή.
Εγώ προσωπικά δεν θα το έπαιρνα...! Η πρώτη μου επαφή με το xperia10 ήταν περίπου πριν έναν μήνα όπου και μπορώ να πω με εντυπωσίασε το "flat" αλλά και ωραία "στημένο" design του.
Πολλές αντιγραφές σε "ιδέες" από τα samsung 360 (H1 + M1) αλλά γενικά ένα ιδιαίτερα ξεχωριστό για sony ericsson κινητό...!

Όσον αφορά την ερώτηση σου θα το έπαιρνα σε λευκό.
Γιατί δεν περιμένεις λίγο να έρθουν και μερικά κινητάκια ακόμα στην Ελλάδα.......;;;

Edit: Μυστικάκι! Το xperia10 έχει μία πολύ καλή οθόνη αφής...! Τι γίνεται όμως σε σύγκριση με οθόνες i-phone; 1 μήνα ή λίγο παραπάνω από την κυκλοφορία του θα βγει αναβάθμιση λογισμικού (free στους πελάτες) και η οθόνη θα υποστηρίζει πολλαπλή αφή! :-)
Χμ... δεν περιμένω, γιατί δεν έχει πολύ υπομονή και το K810i μου, ξεκίνησε να... "plays them"... :-?

Αυτό το διάβασα σε πολλές σελίδες στο internet περί multitouch... Το X10 δεν θα υποστηρίξει ποτέ του multitouch, όπως είδα στο internet, αλλά όπως με διαβεβαίωσε και υπεύθυνος της SE στη σελίδα τους στο Facebook... Δεν είπαν γιατί, αλλά διέρευσε και είναι σχεδόν απόλυτα σίγουρο πως η Apple καθιέρωσε την πατέντα της στο multitouch, με αποτέλεσμα να μη δίνεται η δυνατότητα στη SE να τη χρησιμοποιήσει... Τώρα, όσον αφορά στο πως είναι δυνατόν να υποστηρίζουν multitouch ορισμένες συσκευές της HTC και άλλων εταιριών... Who knows?

Εντάξει, προσωπικά με καλύπτει το Xperia X10 (αυτό έλειπε, να μου πεις!), γιατί δεν ενδιαφέρομαι και τόσο για multitouch UI, είναι μεν πλεονέκτημα, δε λέω, αλλά δεν είναι και λόγος να μην το αγοράσεις...

Όσο για το λευκό, κι εγώ έτσι έλεγα στην αρχή, αλλά όλοι πέσαν να με φάνε, λέγοντας πως το λευκό είναι πιο γυναικείο κ.λπ., οπότε και μάλλον θα πάω για μαύρο τελικά.

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 15 Απρ 2010 02:59

Δουλεύω σε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας και βλέπω συσκευές αρκετά πριν έρθουν Ελλάδα.
Αυτό για το Multitouch μου το πε άτομο της SE...!
Ίσως και να μην ήταν τόσο καλή ενημερωμένος...!
Όσο για το "γυναικείο"....! Ε ΟΧΙ!!! Αν το πάμε έτσι το κινητό είναι αντρικό "εργαλείο" και οι γυναίκες δεν πρέπει να το κρατάνε! Κυρίως όταν οδηγάνε! Μιας και η οδήγηση είναι κάτι το οποίο δικαιωματικά μας ανήκει!!! :lol: Φυσικά αστειεύομαι....! ΛΑΤΡΕΥΩ το λευκό χρώμα. Θα έπαιρνα το κινητό μου λευκό (i-phone) αλλά βαριόμουν να περιμένω μια εβδομαδα για να το φέρω από τα κεντρικά και το πήρα μαύρο. Το προηγούμενο κινητό μου (360) το είχα σε λευκό! ;-)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Απρ 2010 03:11

εγώ Vangelis νομίζω ότι αποφασίσαμε ότι δε πρέπει να το πάρεις.. εκτός κι αν σε βοηθήσει να κάνεις export σε GIF.. :p
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 15 Απρ 2010 17:35

@SoUpEr_PiLaS: Χαίρομαι που ακούω κάτι τέτοιο από κάποιον που, απ' ό,τι φαίνεται, δεν "κολλάει" σε στερεότυπα! Θα προσπαθήσω, εάν τα καταφέρω, να κατέβω μέχρι Θεσσαλονίκη, ώστε να το δω από κοντά και να επιλέξω. :wink:

@Cordis: I didn't catch on to it! :oops:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες