Ένας λογαριασμός Google Adsense αλλά δύο websites

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
john_wp
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από john_wp » 10 Απρ 2010 20:48

Η ερωτηση ειναι απλή αλλά δεν έχω βρεί ξεκάθαρη απάντηση.

Έχεις δύο websites και ένα λογαρισμό Google Adsense. Στο ένα σαιτ πουλάς ρούχα και στο άλλο γράφεις για την αγαπημένη του ομάδα.

Στο σαιτ με τα ρουχα εμφανίζονται αρχικά διαφημίσεις απο ανταγωνιστικά σαιτς που πουλάνε και αυτά ρουχα. Γιαυτό το λόγο τα βάζεις στο Φίλτρο "Ανταγωνιστικής Διαφήμισης" ωστε να μην έχεις ανταγωνιστική διαφήμιση μέσα στο ίδιο σου το "σπίτι".

Η ερώτηση ειναι η εξής: Πως γίνεται τις ίδιες διαφημίσεις να τις επιτρέπεις στο δευτερο σου site (αυτό που γράφεις δηλαδή για την αγαπημένη του ομάδα) μίας και δεν σε ενοχλει να εμφανίζονται εκεί διαφημίσεις με ρουχα;;;

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 13 Απρ 2010 09:23

Δεν γίνεται. Έχεις site που πουλάς ρούχα (ή οτιδήποτε) και έχεις βάλει Adsense? Διάλεξε από που θες να έχεις έσοδα. Από διαφημίσεις ή από πωλήσεισ.

Άβαταρ μέλους
john_wp
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από john_wp » 13 Απρ 2010 21:14

αυτό ήταν σαν παράδειγμα για να καταλάβετε πως κολλάει το ανταγωνιστικό site. Μπορεί να έχεις φτιάξει ένα site που γράφει τα νέα για μία ομάδα μπάσκετ και δεν θες παρόμοιο (που τυχαίνει να γράφει για την ίδια ομάδα πχ) με το δικό σου site να διαφημίζεται μέσα απο σένα.

Αν και το να έχεις έσοδα και απο διαφημίσεις και απο πωλήσεις δεν νομίζω πως είναι κάτι κακό.

Συγκεκριμένα εχω φτιάξει ένα site με cinema movies. Και ετοιμάζω τώρα ένα στο οποίο θα προβάλω τις φωτογραφέις μου. Θα έπρεπε το φίλτρο ανταγωνιστικής διαφήμισης να "κολλάει", αν θέλεις, σε συγκεκριμένο κανάλι μέσα απο το Google AdSense.
Αλλά οκ, θα ζήσουμε και έτσι :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες