Που να δηλωσω το site μου.

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
hidedora

Δημοσίευση από hidedora » 13 Απρ 2010 02:04

το godaddy τα παρέχει αυτά, αλλά και οι παραπάνω host που ανέφερε ο shortyr. οπότε είναι απλά ζήτημα επιλογής. Απλώς να ξέρεις ότι παρότι αυτοί οι hosts λένε ότι παρέχουν απεριόριστο bandwidth αυτό δεν ισχύει. Να υπολογίζεις ότι σου παρέχουν για αυτή την τιμή γύρω στα 15 με 20 gb. Πάντως κατ' εμένα κάνε host σε ένα ελληνικό πάροχο αν δεν έχεις συγκεκριμένο λόγο να το κάνεις έξω. Υπάρχουν πολύ καλές εταιρείες φιλοξενίας ιστοσελίδων και στην Ελλάδα με ίδιες και καλύτερες τιμές. Για πιο λόγο θέλεις να βρεις ξένο πάροχο?

shortyjr

Δημοσίευση από shortyjr » 13 Απρ 2010 02:41

ε για διαφορους δικους μου λόγους δε θέλω να έχω σχέση με ελλαδα.
θα ψάξω και θα σας πω

shortyjr

Δημοσίευση από shortyjr » 13 Απρ 2010 04:33

τελικα να παω στον godaddy.com, hosting.com, inmotionhosting.com?

hidedora

Δημοσίευση από hidedora » 13 Απρ 2010 10:40

κοίτα αν έχει σχέση για λόγους copyright, τότε η καλύτερη λύση είναι να το βάλεις σε κάποιον server ινδικό, μιας και εκεί δεν ισχύουν τα copyright. τώρα όσον αφορά το θέμα host. το godaddy όπως σου είπα έχει και αυτό καλή φήμη. Εγώ είχα χρησιμοποιήσει το webhostingpad, στο παρελθόν και έμεινα ευχαριστημένος. και έχει καλύτερη φήμη από το godaddy. Δεν μπορούμε να σου πούμε που ακριβώς να πας επειδή δεν ξέρουμε τι ακριβώς θέλεις...

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από burnmind » 13 Απρ 2010 19:37

hidedora έγραψε:κοίτα αν έχει σχέση για λόγους copyright, τότε η καλύτερη λύση είναι να το βάλεις σε κάποιον server ινδικό, μιας και εκεί δεν ισχύουν τα copyright.
Δηλαδή;

hidedora

Δημοσίευση από hidedora » 14 Απρ 2010 15:22

δεν έχουν καταλήξει όλες οι χώρες στην κατοχύρωση των πνευματικών δικαιωμάτων. Κάποιες από αυτές τις χώρες είναι και η ινδία. Αν κατοχυρώσεις ένα μηχάνημα για παράδειγμα π.χ. ένα καινούριο είδος αυτοκινήτου, μπορείς να το κατοχυρώσεις και κανένας να μην μπορεί να σου κλέψει τα πνευματικά δικαιώματα, αλλά κάτι τέτοιο δεν ισχύει για την ινδία. Κάποιος εκεί μπορεί να παράγει το ίδιο αυτοκίνητο που κατοχύρωσες εσύ, αλλά δεν έχει το δικαίωμα εξαγωγής του.

shortyjr

Δημοσίευση από shortyjr » 14 Απρ 2010 19:02

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση και μια γρηγορη απάντηση αν γινεται.

Εχω σχεδόν καταλύξει. Μια ερώτηση.
Ενα site στο καλυτερο πακετο του προσφερει static ip νομίζω το λέει τι ειναι αυτο?

hidedora

Δημοσίευση από hidedora » 14 Απρ 2010 21:24

Τι εννοείς με static ip? ποιος ο ρόλος για την κατασκευή ιστοσελίδας? όλοι οι server έχουν στατική ip...

shortyjr

Δημοσίευση από shortyjr » 14 Απρ 2010 21:47

https://www.liquidweb.com/cart/content/shared/

Μπείτε εκει. Γιατι μονο σε ενα πλαν λεει για στατικ ιπ?

Επισης να πάω σε VPS h shared hosting offers?

hidedora

Δημοσίευση από hidedora » 15 Απρ 2010 11:29

τώρα τι ακριβώς εννοεί με αυτό δεν το γνωρίζω. Τώρα για το αν θες εικονικό dedicated server ή όχι αυτό το κρίνεις εσύ. Σίγουρα το vps είναι καλύτερο από το shared. Πάντως εγώ σου συνιστώ να κάνεις ένα φθηνότερο πακέτο hosting, μιας και πολλές φορές στον ενθουσιασμό μας θέλουμε να φτιάξουμε κάτι και μετά βλέπουμε ότι δεν υλοποιείται εύκολα και το παρατάμε, έχοντας δώσει τζάμπα χρήματα.
Στο λέω αυτό φιλικά πάντα.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 15 Απρ 2010 14:28

Epidi eisai teliws asxetos.. ksexna teliws ti godaddy, justhost kai ta lipa kourafeksala pou monadikos skopos einai na sou paroun ta $$$.

Parto apo tin liquidweb.com pou afierwnoun xrono na apantisoun kai stis xazes erwtisis.

Den xriazese VPS an arxizeis twra, ektos kai an exeis skopo na valeis tsontes, trackers kai diafora koufa.

Pare to Shared Standard paketo kai ena domain apo aftous kai eisai ok gia arxi.

Mexri na matheis 5 pragmata kai na ksereis ti theleis kai pws na miliseis sto support apo etairies tipou unlimited.xxx kalitera einai na arxiseis apo mia etairia pou voithaei opws i liquidweb.

xrisvol

Δημοσίευση από xrisvol » 19 Ιουν 2010 12:26

Καλημέρα,
Για δες και το www.webhero.com
φιλικά

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες