Δύο χρόνια μετά - ριζική αλλαγή!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
sstamoul
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sstamoul » 16 Απρ 2010 12:49

Πάνε χρόνια που σας είχα ζητήσει τη γνώμη σας για τη σελίδα μου και σας ευχαριστώ και πάλι για την ανταπόκριση τότε!
Το "παλιό" site είχε φτιαχτεί με FrontPage (τόσα ήξερα τότε!) και εδώ και δύο μέρες, ανέβασα το καινούριο! Οπτικά οι αλλαγές δεν είναι πολύ μεγάλες, αλλά έφτιαξα όλο το καινούριο site απ' την αρχή, χρησιμοποιώντας αυτή τη φορά Dreamweaver και css. ("έμαθα" διαβάζοντας tutorials στο internet και αυτό εδώ το forum!)
Βρίσκω ότι άξιζε τον κόπο (είναι απλούστερο, και το μενού δεν κουνιέται πια σε κάθε αλλαγή σελίδας :lol: )!

Πώς σας φαίνεται;
www.babywearing.gr

MasterX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MasterX » 16 Απρ 2010 13:21

Ωραίο είναι! Νομίζω ότι χρειάζεται να μεγαλώσεις το Font για το κυρίως μέρος της σελίδας. Δοκίμασε με 12px.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 17 Απρ 2010 03:04

Μια χαρά !
bravo sou!

Θυμάμαι και το παλιό το topic που είχες για τη σελίδα σου.

sstamoul
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sstamoul » 17 Απρ 2010 20:36

Ευχαριστώ πολύ.

MasterX είσαι ο δεύτερος που μου λέει το ίδιο πράγμα... Θα το σκεφτώ σοβαρά... (Βασικά, χάρη στο css είναι αρκετά εύκολο να κάνω την αλλαγή, αλλά μετά θα πρέπει να ελέγχω όλες τις σελίδες να δω ότι όλα είναι στη θέση τους - και είναι πολλές οι σελίδες! ).

Figaro σ' ευχαριστώ πολύ! (τότε είχα πάρει πολύ κουράγιο απ' τα σχόλια!)
Τώρα, παρόλο που σε κάποιον που απλά το βλέπει η διαφορά δεν είναι μεγάλη, εγώ (που ξέρω πόσο κόπο έκανα και πόσο δύσκολο μου ήταν να καταλάβω μερικά πράγματα εντελώς άγνωστα στην αρχή) νιώθω πολύ καλά με το αποτέλεσμα. (μη με περάσετε για ψώνιο, αλλά το ευχαριστιέμαι το siteάκι μου!)

sstamoul
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sstamoul » 25 Απρ 2010 10:09

MasterX έγραψε:Ωραίο είναι! Νομίζω ότι χρειάζεται να μεγαλώσεις το Font για το κυρίως μέρος της σελίδας. Δοκίμασε με 12px.
Είναι απίστευτο το πόσο εύκολα έγινε! Λατρεύω το css! Ήταν στην κυριολεξία 2 δευτερόλεπτα! (Και έχεις δίκιο, είναι καλύτερα με 12px, διαβάζονται ευκολότερα, αν και μου φαινόταν κομψότερο με τα 11άρια... Αλλά μπρος στη λειτουργικότητα τι είν' τα κάλλη; σωστά; )

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες