Εισαγωγή Αναζήτησης

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kolomvos

Εισαγωγή Αναζήτησης

Δημοσίευση από kolomvos » 21 Απρ 2010 14:45

Καλησπέρα,
Αν θέλω να βάλω αναζήτηση στην ιστοσελίδα μου ώστε να ψάχνει στα κείμενα που έχω μέσα και να μου εμφανίζει αποτελέσματα, πρέπει να έχω βάση δεδομένων ή υπάρχει κι άλλος τρόπος; Έχω ψάξει παντού αλλα δεν μπόρεσα να καταλάβω πολλά πράγματα. Στη βάση δεδομένων δεν έχει πίνακες; Πώς γίνεται ώστε να ψάξει στο κείμενο;

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εισαγωγή Αναζήτησης

Δημοσίευση από fiskilis » 21 Απρ 2010 18:34

θα ανοιξεις εναν λογαρισμο Google αν δεν εχεις ηδη και απο εκει μεσω του Adsense θα φτιαξεις μια προσαρμοσμενη μηχανη αναζητησης οπως εχει και το fs εδω οπου θα βαλεις το site σου σαν σημειο αναζητησης και ισως να βγαζεις και κανα φραγκο απο την μια διαφημιση που θα πετα στην κορυφη καθε φορα

αν εχεις προβλημα πες μου να σε βοηθεισω

kolomvos

Εισαγωγή Αναζήτησης

Δημοσίευση από kolomvos » 21 Απρ 2010 23:26

Χμ.. ευχαριστώ, θα το κοιτάξω. Αν θέλω να κάνω μια αναζήτηση χωρίς google, δική μου, φαντάζομαι αυτό θα θέλει πολύ περισσοτερη δουλειά, έτσι δεν είναι;

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εισαγωγή Αναζήτησης

Δημοσίευση από korgr » 22 Απρ 2010 00:04

kolomvos έγραψε:Χμ.. ευχαριστώ, θα το κοιτάξω. Αν θέλω να κάνω μια αναζήτηση χωρίς google, δική μου, φαντάζομαι αυτό θα θέλει πολύ περισσοτερη δουλειά, έτσι δεν είναι;
Εκτος απο περισσοτερη δουλεια, χρειαζεσαι οπωσδηποτε βαση, πινακες κλπ και τις σχετικες γνωσεις σε php & mysql

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες