Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Μια περιοχή για όλα τα είδη της έντυπης και διαδικτυακής Λογοτεχνίας και των αγαπημένων μας Κόμικς.

Συντονιστές: cdhyper, Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από Spyrostagas » 23 Δεκ 2010 13:43

nikolas27 έγραψε:Εχει δικιο ο φιλος μας η αστερινα.
Εαν δεν ημασταν κακοβουλοι και επιφυλακτικοι μαζι του, δεν θα αναγκαζοταν να προωθησει το βιβλιο του με πονηρα και ενοχλητικα τεχνασματα.

Εαν συμφωνειτε παιδια, προτεινω να κανουμε μια μαζικη αγορα ωστε να εξασφαλισουμε καποια σοβαρη εκπτωση και αυτογραφα!
Νικόλα μόλις βγει με το καλό, θα πάμε εμείς προσωπικά να πιέσουμε την groopon, goldendeals κ.α να εξασφαλίσουν ότι θα τα πάρουμε με μοναδική τιμή!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από nikolas27 » 23 Δεκ 2010 22:29

εγω ειμαι μεσα
ο korgr ειχε πει παλαιοτερα πως δεν λεει οχι σε βιβλια
ο Σπυρος, ειναι παντα μεσα σ'ολα, κρινοντας απο τη συμμετοχη του εδω.
ο Πανος, ως γνησιος πανηλειακος, αναγνωριζει τις "ευκαιριες" στο χιλιομετρο

αλλα ρε παιδια, η γκρουπον μπορει να μας εξασφαλισει αυτογραφα?

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Δεκ 2010 02:29

nikolas27 έγραψε:εγω ειμαι μεσα
ο korgr ειχε πει παλαιοτερα πως δεν λεει οχι σε βιβλια
ο Σπυρος, ειναι παντα μεσα σ'ολα, κρινοντας απο τη συμμετοχη του εδω.
ο Πανος, ως γνησιος πανηλειακος, αναγνωριζει τις "ευκαιριες" στο χιλιομετρο

αλλα ρε παιδια, η γκρουπον μπορει να μας εξασφαλισει αυτογραφα?
Γαμώτο το ξέχασα το τελευταίο... Θα καθήσω αύριο ( δηλαδή σήμερα αφού ξημερώνει αν δεν πέσω για ύπνο τώρα. ) μετά τον αγώνα ποδοσφαίρου ( που θα βάλω 4 - 5 γκολάκια! ) να σκεφτώ τι θα γίνει. Το πολύ - πολύ να λαδώσουμε τον γραμματέα του συγγραφέα, ώστε κρυφά να μας φέρει μερικά αυτόγραφα και να τα πάρουμε, είτε να τα κάνουμε κλήρωση εδώ για όλα τα μέλη. Όμως τα άλλα φόρουμ μόλις το δουν, θα θελήσουν και εκείνα αυτόγραφα, οπότε θα κάνουν επιθέσεις εδώ, χάκινγκ, ώστε να τα πάρουν... Μπορεί και να μας απαγάγουν και εξωγήινοι ώστε να τους δώσουμε το βιβλίο.... Χεχεχε!
Καλό βράδυ και όνειρα γλυκά σε όλους! Καλές γιορτές να έχετε και ότι ποθείτε να έρθει σύντομα για εσάς και την οικογενειά σας! ;) Α και όλη η ομάδα του fs να γίνει ακόμη πιο δυνατή και μεγάλη! :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από nikolas27 » 25 Δεκ 2010 07:04

Νασαι καλα Σπυρο. Καλες γιορτες σε ολη την οικογενεια του freestuff.

JenGer

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από JenGer » 22 Ιαν 2012 23:19

Γεια σας! Είμαι αρκετό καιρό μέλος, και σ' αυτό, όπως και σε άλλα forum, αλλά συνήθως προτιμώ να διαβάζω τις συζητήσεις παρά να συμμετέχω σε αυτές. Αυτό που με έκανε να γράψω τώρα ήταν ο τίτλος του θέματος. Πριν λίγο καιρό ξεκίνησα να διαβάζω ένα από τα πιο γνωστά έργα του Τζαίημς Τζόυς, τον Οδυσσέα, και πραγματικά με συνεπήρε. Παρά τα ειρωνικά σχόλια που βλέπω, οφείλω να ομολογήσω ότι έχω ακούσει γι' αυτό τον Έλληνα Τζαίημς Τζόυς και για το βιβλίο που αναμένεται -λόγω της δουλειάς μου βασικά- αλλά νόμιζα ότι ήταν υπερβολές. Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση που διαβάζω γι' αυτό εδώ. Νόμιζα ότι ήταν απλώς διαδόσεις των φιλολογικών κύκλων της Θεσσαλονίκης!!! Βέβαια εντύπωση μου κάνει και η ημερομηνία. Εγώ άκουσα πολύ πρόσφατα γι' αυτό και εδώ βλέπω ότι η συζήτηση έχει γύρω στα δύο χρόνια... τι να πω, είτε είστε πολύ μπροστά είτε τα πράγματα στην Ελλάδα κινούνται πολύ αργάααααα...
JenGer said...

starfish

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από starfish » 23 Ιαν 2012 10:20

χαχα.
μας την έσκασες πάλι μπαγάσα

JenGer

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από JenGer » 23 Ιαν 2012 22:03

ε όχι και μπαγάσας αγαπητέ starfish... μπαγασίνα να το δεχτώ! το Jen εκ του Jenny... μη μας αλλάζεις και φύλο στα καλά καθούμενα!!!
JenGer said...

dimimos

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από dimimos » 30 Ιαν 2012 20:33

Καλησπέρα σε όλους.Αγαπητή JenGer , με μία μικρή έρευνα που έκανα στα βιβλιοπωλεία της πόλης μου,έχω να σου πω ότι το συγκεκριμένο βιβλίο αναμένεται προσεχώς.Οι περισσότεροι δεν γνώριζαν κάτι παραπάνω......οπότε είμαστε σε αναμονή και θα γράψουμε εντυπώσεις μόλις το διαβάσουμε.Ελπίζω να είναι αντάξιο της φήμης του.

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από MichalisS » 31 Ιαν 2012 12:36

Περίεργο πάντως που εγγράφονται μέλη απλώς και μόνο για να γράψουν σε αυτό το θέμα...

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από bibisidis » 31 Ιαν 2012 14:48

Μεχρι τώρα έχουμε: dimimos, JenGer, sdss και asterina . Και στον ελεύθερο χρόνο γίνεται και ο Έλληνας Τζαίημς Τζόυς....

Θάντερ! Θάντερ! Θάντερκατς!!!!

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από cherouvim » 31 Ιαν 2012 16:47

Marketing - the Greek way :)

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από korgr » 31 Ιαν 2012 16:54

Προτείνω να γίνει merged το θέμα με το Καλωσόρισμα νέων μελών! :kaloe:

JenGer

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από JenGer » 06 Φεβ 2012 21:19

dimimos έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.Αγαπητή JenGer , με μία μικρή έρευνα που έκανα στα βιβλιοπωλεία της πόλης μου,έχω να σου πω ότι το συγκεκριμένο βιβλίο αναμένεται προσεχώς.Οι περισσότεροι δεν γνώριζαν κάτι παραπάνω......οπότε είμαστε σε αναμονή και θα γράψουμε εντυπώσεις μόλις το διαβάσουμε.Ελπίζω να είναι αντάξιο της φήμης του.
Τέλεια! κι εγώ πρόσφατα που ξαναρώτησα μου είπαν ότι κοντά σιμά θα έχουμε νεότερα... όχι τίποτα, μου έχει κολλήσει και είμαι περίεργη να δω αν είναι όντως τόσο φοβερό όσο λένε!!!
JenGer said...

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από Spyrostagas » 06 Φεβ 2012 21:26

Άλλος ΣΑΡΑΝΤΗΣ μας βρήκε... χαχα :) :) :)
Εικόνα

JenGer

Ελληνας Τζαίημς Τζόυς

Δημοσίευση από JenGer » 06 Φεβ 2012 21:27

όσο για τα υπόλοιπα σχόλια ... "λέγε ό,τι θες, λέγε..." αν και δεν ανήκει στις μουσικές μου προτιμήσεις, ο στίχος ταιριάζει γάντι! Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν, ένα σχόλιο είπα να γράψω η γυναίκα...
Πάντως το σχόλιο με τους Θάντερκατς μου άρεσε!!! Βέβαια αποκαλύπτουμε ηλικίες τώρα, αλλά δε βαριέσαι :D
JenGer said...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία, Βιβλία & Κόμικς”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης