hosters εναντιων σχεδιαστων

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 27 Απρ 2010 15:12

pagou πλάκα μας κάνεις ;

- Έβαλες post πως ψάχνεις πακέτο reseller.
- Μετά απο 2 ώρες μπένει ένας νέος user με 0 posts και σου στέλνει link για το xelxis.net
- μετά απο άλλες 2 ώρες μπένεις στη σελίδα τους, βρίσκεις το τηλ. τους παιρνεις τηλεφωνο και τελικά αποφασίζεις πως τα 500ΜΒ storage και 2GB traffic στα 125€/χρόνο είναι η καλύτερη προσφορά και αποφασίζεις να πας σε αυτούς.
- μετα απο 1-2 μέρες "βρηκα αυτο που ηθελα"
ΤΣΑΚ πεταγεσαι χωρις επιχηρηματα, τσαμπουκαλευσαι και στελνεις την κουβεντα στη λαικη. προφανως θα εψαχνες πατατες.
Καλύτερα να πουλήσεις πατάτες :) οι πιθανότητες να ξεπουλήσεις ειναι μεγαλύτερες :P

Σε άλλα topics λες πως κάνεις design για να βγάλεις κατι παραπάνω μιας και αντικείμενο σου ειναι down (ρουχισμός).
Καλή επιλογή έκανες... 125€/χρόνο (500mb storage, 2GB traffic) για να φιλοξενήσεις 5 σελίδες.

Άβαταρ μέλους
Banavas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Banavas » 27 Απρ 2010 15:49

Φίλε pagou,
θα σου πρότεινα να βρεις μια εταιρία που να πουλά μόνο hosting και αυτόματα θα λυθεί το πρόβλημά σου.
Εναλλακτικά (στην περίπτωση που δεν βρεις) μπορείς να πουλάς και hosting. Εμάς δεν μας πειράζει.
Καλές δουλειές... :pint:
Happy coding....
Μάρκος
http://lasernet.gr

pagou

Δημοσίευση από pagou » 27 Απρ 2010 16:10

Figaro
@
-δεν εχω καποια σχεση με την εταιρια που αναφερω. ουτε καν πελατειακά ( ακομα)
-ειπα πουθενα οτι εχω προβλημα με τα λεφτα και ψανχω κατι φθηνο;
-εδω φθηνο hosting: internet-gr.biz που σου αρεσουν τα φθηνα.

Σε αλλα topics, αναφερω οτι εχω και ΕΞΑΙΡΕΤΟΥΣ συνεργατες - προγραμματιστες . Εγω σχεδιαζω αυτοι προγραματιζουν.

Banavas
@
οπως ειπα προηγουμενως το θεμα για μενα εχει ληψει εδω και πολλα ποστ για το μονο λογο ακριβως που θα ηταν ο μονος λογικος λογος

1host
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από 1host » 27 Απρ 2010 17:48

Ρε παίδες τσάμπα χαλιέστε..
Ο pagou κάποιον λόγο έχει και τα γράφει..Είτε είναι η xelxis είτε το οτιδήποτε - μην ασχολείστε και χαλιέστε.
Εγώ τρελάθηκα μόνο που διάβαζα τις απόψεις του.
Και αν και διαβάζω καθημερινά το φορουμ σπάνια γράφω για τον α,χ,ψ λόγο..Έφτασα όμως στο αμήν με τον συγκεκριμένο.
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

pagou

Δημοσίευση από pagou » 27 Απρ 2010 17:59

καλα δεν νομιζω να περιμενες εμενα.
βεβαια καταλαβαινω το γιατι λες αυτα:

εξ ιδιων κρινουμε τα αλλοτρια.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 27 Απρ 2010 19:29

1host έγραψε:Ρε παίδες τσάμπα χαλιέστε..
Ο pagou κάποιον λόγο έχει και τα γράφει..Είτε είναι η xelxis είτε το οτιδήποτε - μην ασχολείστε και χαλιέστε.
χμμμ μαλιστα, ωραια λογικη
Δηλαδη ο φιλος γραφτηκε στο forum πριν 2-3 χρονια, εγραψε καμια πενηνταρια φορες πρωτα, και ξαφνικα εφτασε στο σημερα, να ανοιξει ενα τετοιο θεμα απο "στημενη" πλευρα.

Το οτι ειναι καπως ιδιορυθμη η προσεγγιση του (οκ λεει δεν υποχρεωνω κανεναν σε τιποτα, αλλα εγω θελω αυτο κι αυτο) δεν σημαινει πως ειναι μια αποψη που θα σε φερει και στο αμην.

Απλα την γνωμη μου εκφραζω :)

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 27 Απρ 2010 20:08

pagou έγραψε:δεν θελω ο host μου να πουλα υπηρεσειες σχεδιασμου.

γιατι:

η σκεψη μου ειναι η εξης:
εγω δουλευω, εγω δινω λεφτα (εμεις οι σχεδιαστες)
αυτοι δουλευουν, αυτοι μου παιρνουν λεφτα (εμας μας παιρνουν λεφτα)
αυτοι με τα λεφτα μου κανουν πιο δυνατο προιον απο εμενα (εμας)
αυτοι στο τελος μου παιρνουν δουλειες (εμας)

κατι το οποιο ηδη γινεται καθως πολλες host πουλανε host/design/custom eshop
Σε αλλα topics, αναφερω οτι εχω και ΕΞΑΙΡΕΤΟΥΣ συνεργατες - προγραμματιστες . Εγω σχεδιαζω αυτοι προγραματιζουν.
Εγώ πάντως βλέπω να είναι καθαρά θέμα ανταγωνισμού. Οσοι λιγότεροι είναι στο παιχνίδι, τόσο μικρότερος ο ανταγωνισμός και τόσο μεγαλύτερο το κομμάτι της πίτας. Αν μπουν μέσα και όσοι παρέχουν hosting, και όσοι προγραμματίζουν, και όσοι ξέρουν να ζωγραφίζουν, και όσοι ξέρουν απλώς τι είναι ο υπολογιστής, θα αναλογούν ψίχουλα στον καθένα. Σε όσους τουλάχιστον δεν έχουν κάτι για να ξεχωρίσουν. Και σε αυτούς που δεν ξεχωρίζουν, πάντα θα βρίσκεται κάποιος που θα παράγει το ίδιο αποτέλεσμα και θα παίρνει ακόμα πιο φτηνά.
Οτι πρόβλημα έχουν δηλαδή όλοι όσοι δεν μπορούν να ξεχωρίσουν, οποιοδήποτε επάγγελμα κι αν κάνουν. Εκτός της πλειοψηφίας των δημοσίων υπαλλήλων φυσικά.

pagou

Δημοσίευση από pagou » 27 Απρ 2010 20:20

καπως ιδιορυθμη η προσεγγιση του
@
ετσι οπως το λεσ σαν εχεις δικιο. τελικα. η αγορα υποχρεωνει.

Εγώ πάντως βλέπω να είναι καθαρά θέμα ανταγωνισμού.
@
και εγω.

Που ξερεις μπορεις να ειμαι μια μετριοτητα ή ενα αισχρος καπιταλιστής.
το ψωνιο μου εναι αλλου και οχι η δουλεια μου.
ΠΑΝΤΑ δουλευω για λεφτα. ΠΑΝΤΑ. Το δυνατον περισσοτερα λεφτα. σε αντιθεση με εσας.

τουλαχιστον μετα τον βασιλακη και τον korg μετραω 3 post με νοημα & κοινη λογικη ( το αλλο λεγεται στειρα αντιπολιτευση). ( συγνωμη εαν ξεχασα κανενα, γερος ανθρωπος ειμαι και δεν περιμενατε να τα διαβασω απο την αρχη ε;)

pagou

Δημοσίευση από pagou » 27 Απρ 2010 23:52

επειδη εχω την σαφεστατη υποψια οτι αυτοι εδω μεσα που ξερουν ιστορια ειναι τοσοι οσο ξερω εγω ορθκραφια σας θα προτεινα διαβασετε

κροποτκιν : το κρατος και ο ιστορικος του ρολος. βιβλιο μικρο ευκολο και χρησιμο. ισως καταλαβουν μερικοι μερικα, τοσο για την δουλεια οσο και πιο ουσιοδη πραγματα.

ο λογος που το αναφερω ειναι η αναφορα του στις συντεχνιες του μεσαιωνα, οπου ευκολα βγαζουμε συμπερασματα για τις συμερηνες καταστασεις. φυσικα βγαζουμε συμπερασματα και για την καταρευση τους.

για καποια "αστερια" ενημερωτικα αναφερο οτι το βιβλιο ειναι κατι μικρο, ελαφρυ, αντι-οικολογικο που το αγοραζεται απο κατι υποπτα μαγαζακια στο κεντρο συνηθως της καθε πολης.
επισης δεν δεχεται hack και στην απιθανη περιπτωση που το καταφερεις δεν θα εχεις μαθει τιποτα.

και επειδη εχω οικολογικα μουτρα:

http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page

αν μου επιτρεπετε παω για διαβασμα καλυνυχτα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης