Ποιά οικονομική κρίση ρε γελοίοι;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 29 Απρ 2010 18:44

LLeonidas έγραψε:Ποιος σας είπε πως οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι πολλοί ???
Είναι απλός διορισμένοι σε λάθος θέσεις .

Εγώ ξέρω στα σχόλια δεν έχουνε καθηγητές , στα νοσοκομεία δεν έχουνε νοσοκόμες και γιατρούς , τα αστυνομικά τμήματα είναι άδεια .

Αυτοί όλοι λείπουν για καφέ έξω.
Επίσης τα δημόσια σχολεία είναι τραγικά. Οι δάσκαλοι κάνουν απλά baby siting τα μικρά για 4-6 ώρες. Δε τα κάνουν καλό μάθημα.

Όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Ελπίζω να ανέβουμε στο μέλλον.Ιδιωτικοποίηση ΟΣΕ , ΔΕΗ λόπως στον ΟΤΕ. Αλλιώς θα πληρώναμε το κινητό τηλέφωνο ποιο ακριβά. Παλιά έπερνες τηλ τα ΕΛΤΑ και σε έκλαναν. Τώρα τους πέρνεις και σου λένε παρακαλώ γιατί υπάρχει ανταγωνισμός όπως το κούριερ.

Φταίμε εμείς που ανεχόμαστε τους πολιτικούς και παιζουμε το πουλάκι μας για ψήφους και διορισμό στο δημόσιο.

Θα τη πληρώσουμε όλοι μας αλλά ΚΑΙ οι δημόσιοι υπάλληλοι. Αυτοί ΚΑΛΑ να ΠΑΘΟΥΝ.

Τεμπέληδες Έλληνες που αντί να δουλέψετε είστε οπαδοί των κομμάτων για μια θέση στο δημόσιο. Τεμπέληδες έλληνες που είστε υπέρ της έυκοληςε λύσης και λιγότερης προσπάθειας.

400 χρόνια τουρκία μας φταίει και όλες οι κυβερνήσεις με πρώτο τον λαοπλάνο και απίστευτο Ανδρεα Παπανδρέου που τους διόριζε αβέρτα χωρίς ΑΣΕΠ και χωρίς πιέση ανταγωνισμού με τα δανεικά της ΕΟΚ.
cdhyper έγραψε:
Ας μνημονεύσω δύο πράγματα που έγιναν το 1981. Από τη μία ο νέος "Σοσιαλισμός" έφερε στο δημόσιο κατά εκατοντάδες χιλιάδες μια νέα γενιά πεινασμένων μίζερων ανθρωπάκων. Από την άλλη, ο Jack Welch ανέλαβε εκτελεστικός διευθυντής της General Electric. Όταν ο Ανδρέας διόριζε για να εδραιώσει τον άλλο πόλο του δικομματισμού, ο Welch απέλυε για να επιβιώσει η εταιρεία του. Όταν ο Ανδρέας αδιαφορούσε για την απόδοση των δημοσίων υπαλλήλων που διόριζε, ο Welch είχε point system μέχρι και για την καθαρίστρια. Όταν ο Ανδρέας έφυγε, το δημόσιο είχε ήδη γιγαντωθεί και χρεωκοπήσει. Το έτος 2000 όταν ο Welch έφυγε, η General Electric είχε 100 δις. δολλάρια μεγαλύτερο κέρδος από ό,τι το 1980, ένα έτος πριν αναλάβει. Και δεν ήταν μόνο ο Ανδρεάς. Ήταν οι Κώστηδες και οι Κωνσταντίνοι, και φυσικά και ο Γιωργάκης και οι παρά αυτώ Αλεξάκηδες, Αντωνάκηδες, Αλέκες. Ένα μάτσο άτολμες μετριότητες, εκλεγμένοι από εκατοντάδες χιλιάδες μίζερους γλύφτες. Αυτή είναι η νέα Ελλάδα που όλοι ονειρευόμασταν όταν αναλύαμε συντακτικώς τον Επιτάφιο του Περικλέους από τον Θουκυδίδη.
συμφωνό απόλυτα

Απο το 1981 με την ειδοσο στην Ε.Ε αρχισε η κρίση οπου δημιούργηθηκε μια πλουτοκρατία με δανεικά που τη ξεκίνησε το ΠΑΣΟΚ του Ανδρέα Παπανδρεου και την ολοκλήρωσε ο Καραμανλής. Ο Γιωργάκης θα θερίσει ότι έσπειρε ο πατέρας του επειδή επιβάλετε απο την Ε.Ε

Όσο αφορά τις μαγκίες που λένε κάτι για τις ζημιές του παγκοσμίου πολέμου απο τους ΝΑΖΙ.Δε μας φταίνε οι Γερμανοί.

Η Γερμανία μαγκιά της που είναι δυνατή τώρα. 2 παγκοσμίους πολέμους είχαν και έγιναν δύναμη μεσα σε 3 χρόνια. Δειτε εκεί http://christiannaloupa.wordpress.com/2009/05/22/ προτελευταια παραγραφο απο συνεντευξη του Χιτλερ :"Στο δικό μου όραμα του γερμανικού κράτους δεν υπάρχει χώρος για τον ξένο, δεν υπάρχει χώρος για τον σπάταλο, τον τοκογλύφο, τον κερδοσκόπο ούτε για οποιονδήποτε δεν έχει τη δυνατότητα να προσφ...έρει παραγωγικό έργο»."

Με τους ξενους υπαρχουν ορια και εξαιρεσεις. Με τα αλλα συμφωνο μόνο που ο Χίτλερ έκανε μεγάλο λάθος στην εφαρμογή.
1. Την ακρόπολη δε τη πέιραξαν. Σεβόντουσαν την ελληνικη ιστορία γιατι είχαν μερικές ίδιες ιδέες με της αρχαίας Σπάρτης γιοα την πειθαρχία και δύναμη . 2 Τα δικά τους ερείπια τα έφτιαξαν μέσα σε 2 χρόνια. εμείς γιατί δε τα φτιάξαμε ακόμα;

Αυτοί που τα κλέψανε δεν θα τη πληρώσουν ποτέ δυστυχώς. Οι δημόσιοι υθπάλληλοι να τη πληρώσουν ακριβά γιατί δεν κοιτούσαν να δουλέψουν . Εγλυφαν τους πολιτικούς για θεσούλες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gaucho την 29 Απρ 2010 18:59, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 29 Απρ 2010 18:50

Ta ereipia ths germanias den ta efeiaksan oi germanoi.. ta efeiaksan kati tempelhdes Ellhnes kai Tourkoi me amerikanika lefta gia na exoun tous germanous san koutavakia (vlepe mergel)... h diafora mas me tous germanous einai oti me emas den xreiasthke na ksodeutoun oi amerikanoi gia na mas exoun san koutavakia..

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 29 Απρ 2010 19:20

Μια ζωή γλύφτες είναι οι νεοέλληνες. Με γλείψιμο ξεκίνησε και η σύσταση του νεοελληνικού κράτους. Επειδή δεν βρήκα ελληνική ιστοσελίδα που να αναφέρεται στην Πράξη της Υποτέλειας στην Αγγλία (θα γράψω ένα άρθρο σύντομα), μπορείτε να τη διαβάσετε εδώ: http://books.google.gr/books?id=Rk1iVvO ... on&f=false

The Greek struggle for independence, 1821-1833 Από Douglas Dakin

Το ίδιο γλύψιμο και τώρα στην Ευρώπη και το ΔΝΤ. Ραγιάδες εξαιτίας τεμπελιάς και ανευθυνότητας.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 29 Απρ 2010 20:38

An oloi oi Ellhnes eimaste tempelhdes tote kai oloi osoi poulame yphresies internet eimaste lamogia kai lougkes...

Sthn polykatoikia mou akouo ta 3/4 pou ksypanne stis 5 ta kshmeromata na pane stis douleies tous kai tous vlepo na gyrnane arga to apogeuma.. h mas douleoun kai pane sta kafeneia olh mera h telika den einai oloi oi Ellhnes tempelhdes...

papste na vazete tampeles stous synathropous sas.. prosvalete atoma pou agonizontai apo thn hmera pou gennhthikan gia eautous kai oikogeneies xoris na peirazoun tous ypoloipous... kai autoi den eimaste mono emeis (leme tora) eno oi ypoloipoi einai kleftes kai tempelhdes..

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 29 Απρ 2010 21:03

Μάλλον σε εργατική κατοικία μένεις (5 το πρωί!) γιατί στη γειτονιά μου από τους 100 ανθρώπους γύρω μου οι 20 είναι δημόσιοι υπάλληλοι, οι 40 συνταξιούχοι ή/και εισοδηματίες από ενοίκια, οι 20 άνεργοι και ημιαπασχολούμενοι και οι 10 εργάζονται full time στον ιδιωτικό τομέα (υπάρχουν και 10 παιδιά). Δηλαδή οι εργαζόμενοι είναι περίπου οι 10 από τους 30 δημόσιους υπάλληλους και οι 10 από τους 10 ιδιωτικούς υπάλληλους. Σύνολο 20%.

Συγνώμη, εγώ βάζω ταμπέλες γιατί από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου έχω μόνο υποχρεώσεις και όχι δικαιώματα και αποδίδω στο ευρύτερο δημόσιο το 70% των εσόδων μου για να ταΐζονται τα ρουσφέτια και οι οικογένειές τους που δίνουν τυφλοσούρτι στον δικομματισμό 80% βρέξει-χιονίσει.

Αν είμαι εγώ τεμπέλης ή όχι θα το κρίνει εκείνος που θα μου δώσει τα ωραία του χρήματα. Στον ιδιωτικό τομέα οι τεμπέληδες κάνουν μπαμ και περιθωριοποιούνται από την ίδια την αγορά. Αλλά τόσο ο ιδιωτικός τομέας όσο και οι άνθρωποι που διαμορφώνουν συγκροτημένη πολιτική συνείδηση είναι η ισχνή μειοψηφία. Γι αυτό και ΝΑΙ, η πλειοψηφία είναι τεμπέληδες, απαίδευτοι και αχαΐρευτοι. Δεν συμφωνούμε, και ίσως επειδή είσαι μεγαλύτερος να βλέπεις τα πράγματα πιο συγκαταβατικά. Αλλά εγώ δεν αισθάνομαι κανένα είδος συμπάθειας για τον νεοέλληνα απαίδευτο τεμπελχανά.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 29 Απρ 2010 21:09

Kanenas den einai sygkatavatikos me tous tempelxanades!.. an perasa kati tetoio sorry..

auto pou leo einai oti den einai oloi tempelxanades kai den mporoume na tous vazoume olous sto idio tsouvali giati etsi vazoume sto idio tsouvali tous filous mas pou pame gia ena krasi sto spiti tous, tous syggeneis mas klp klp..

se ola ta krath tou kosmou yparxoun tempelhdes.. den einai ellhniko fainomeno auto! to oti etyxan oi sygkiries aythn thn epoxh gia thn Ellada den shmainei oti tha sthsoume olous tous Ellhnes ston toixo san kleftes, apateones kai tempelhdes..

sto Miami meneis? :lol:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 29 Απρ 2010 21:21

Πάνω κάτω τα στατιστικά λένε αυτό που σου έγραψα για τη γειτονιά μου. Οπότε είμαστε καλύτεροι από το Miami.

Εγώ αυτά τα λέω και τα γράφω από τότε που κατάλαβα τι παίζει (κάπου πριν 11-12 χρόνια όταν κλήθηκα να ψηφίσω), οπότε δεν τα λέω με αιτία την οικονομική κρίση. Αυτό είναι μόνο η αφορμή.

Τώρα σχετικά με τους φίλους μας... και οι 4-5 φίλοι που έχω τυγχάνει να εργάζονται όλοι στον ιδιωτικό τομέα. Με έναν δημόσιο υπάλληλο κατά κανόνα δεν έχουμε κοινά ενδιαφέροντα και ανησυχίες και τις περισσότερες φορές μας χωρίζει και ιδεολογικό χάσμα. Σίγουρα υπάρχουν πχ και οι δάσκαλοι και οι καθηγητές (που δεν κολλάνε γραμματόσημα και δεν κάνουν δουλειά γραφείου) που αρκετοί είναι ήρωες αλλά και από αυτούς το μεγαλύτερο ποσοστό είναι τεμπελχανάδες (και εγκληματίες παράλληλα) και γράφουν στα παπάρια τους τα παιδιά.

Επομένως, μη μου γνωρίσεις για φίλο κάποιον από το 80% που σου προανέφερα γιατί καλύτερα να πάω μόνος μου για ψάρεμα.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 29 Απρ 2010 21:31

prosopika den ksexorisa anthropous apo thn epaggelmatikh tous idiothta kai oute to eixa skeftei mexri shmera me poious kano parea.. einai diaforon eidikothton :lol: genikos mporo na troo skatzoxoiro se gyftiko tsantiri kai na apolamvano to coctail mou me Presveis sto kolonaki..

autoi pou pao gia psarema einai oloi idiotikoi ypalhloi h afentika kai oi perissoteroi einai megaloi mouxloi!! :lol:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 29 Απρ 2010 21:35

Μούχλες σου φαίνονται εσένα στον ελεύθερο χρόνο τους. Στη δουλειά τους λογικά δεν θα είναι μούχλες γιατί αν δεν δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα είναι σκούρα τα πράγματα και ιδιαιτέρως αν είσαι αφεντικό.

Τώρα για τα άλλα που λες, μάλλον εννοείς να βγαίνεις με γνωστούς ή παρέες. Εκεί και εγώ δεν έχω πρόβλημα. Άλλο η φιλία όμως.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 29 Απρ 2010 21:38

cdhyper έγραψε:Μούχλες σου φαίνονται εσένα στον ελεύθερο χρόνο τους. Στη δουλειά τους λογικά δεν θα είναι μούχλες γιατί αν δεν δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα είναι σκούρα τα πράγματα και ιδιαιτέρως αν είσαι αφεντικό.

Τώρα για τα άλλα που λες, μάλλον εννοείς να βγαίνεις με γνωστούς ή παρέες. Εκεί και εγώ δεν έχω πρόβλημα. Άλλο η φιλία όμως.
ta afentika einai oi pio mouxles apo olous... kai oxi mono pano sthn varka... :lol:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 29 Απρ 2010 21:47

Εσύ δεν είσαι fafos είσαι fafariga :lol:

Ό,τι και να'ναι τα αφεντικά, τα λεφτά τα βγάζουν απευθείας από την έγκριση του καταναλωτή. Στον ιδιωτικό τομέα οι τεμπέληδες παίρνουν πόδι αργά ή γρήγορα.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 29 Απρ 2010 21:56

den milao ga ola ta afentika re sy.. gia autous pou exo sthn varka milao.. :lol:
Στον ιδιωτικό τομέα οι τεμπέληδες παίρνουν πόδι αργά ή γρήγορα.
to ksero.. auth htan h douleia mou... :lol:

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 30 Απρ 2010 04:11

gaucho έγραψε: Η Γερμανία μαγκιά της που είναι δυνατή τώρα. 2 παγκοσμίους πολέμους είχαν και έγιναν δύναμη μεσα σε 3 χρόνια. Δειτε εκεί http://christiannaloupa.wordpress.com/2009/05/22/ προτελευταια παραγραφο απο συνεντευξη του Χιτλερ :"Στο δικό μου όραμα του γερμανικού κράτους δεν υπάρχει χώρος για τον ξένο, δεν υπάρχει χώρος για τον σπάταλο, τον τοκογλύφο, τον κερδοσκόπο ούτε για οποιονδήποτε δεν έχει τη δυνατότητα να προσφ...έρει παραγωγικό έργο»."

Έλεος ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ !!!!!

Ψάξε πρώτα ποσα χρωστάει η Ελλάδα γράψτα σε μια σειρά και στην από κάτω σειρά γράψε το νούμερο που χρωστάει η γερμανία ... Μάλλον θα χρειαστείς και την τρίτη σειρά για την γερμανία .

Μην αναμασάτε τις μ******ς της Ελληνικής τηλεόρασης για τη γερμανία , μην ξεχνάτε τα ελληνικά κανάλια είναι στα χερια γερμανών ιδιοκτητών ( μπορεί να μην είναι τεμπελχανάδες ΑΛΛΑ είναι ΟΛΟΙ τους λαμόγια !!!! ) .

Και μη χεστούμε τελείως με τους γερμανούς που δουλεύουνε όλη μέρα !!!

Ξέρετε τι είναι το πρόγραμμα HARTS FIAR ??? ( δεν ξέρω πως γράφετε αλλα κάπως έτσι προφέρεται )

Αυτό λοιπόν το προγραμματάκι είναι το σύγχρονο γερμανικό ταμείο ανεργίας .

Για να μπορέσεις να το πάρεις πρέπει να πλήρεις μια από τις παρακάτω προϋποθέσεις :
Βαριέσαι να δουλέψεις
Θες να κανεις μονο μαύρη εργασία
Θες να ζητιανεύεις στις πλατιές
... και αλλα τέτοια παρόμοια πραγματάκια .

Τι κερδίζεις ???
Σου πληρώνουνε το ενοίκιο , το ρεύμα , το νερό και σου δίνουνε και 200 euro "χαρτσιλικακι" .

Περίπου όλα μαζί βγαίνουνε 800 euro , αν τώρα δουλέψεις και 2-3 ωρίτσες την ημερα σε μαύρη εργασία κονόμας αλλα 200-300 euro και βγάζεις περισσότερα από ότι παίρνει ένας απλός εργαζόμενος . Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το κατακρίνουνε αρκετά στη γερμανία και υπάρχουνε άτομα που είναι 30 χρόνον και δεν έχουνε δουλέψει ποτε στην ζωή τους ...

Όχι για να ξέρουμε για τους έλληνες τεμπελχανάδες .

Επίσης εγώ στο λύκειο που πήγα ο ένας ήτανε χαβαλές σαν καθηγητής . οι περισσότεροι ήτανε αρκετά καλοί , αλλα σε μια αίθουσα με 30 παιδιά οι 10 να κάνουνε από μια π*π*ρ* έχεις χάσει αυτομάτως το μάθημα , αν τώρα τον αποβάλει ο καθηγητής θα τρέξει αμέσως με το μπαμπάκα του ο πιτσιρικάς για να παραπονεθεί .

Σε αυτά τα κράτη που βλέπεις εσύ πως είναι μεγαλεία ρότα κανέναν ελεύθερο επαγγελματία πόσα του παίρνει η εφορία . Ποσα πληρώνουνε στις ασφάλειες υγείας .

Το πράγμα όμως που μου τη δίνει είναι που αναφέρεστε στους ιδιωτικούς υπαλληλους και στους ελεύθερους επαγγελματίες και τους κάνετε αγίους οσιομάρτυρες .

Να σας μιλήσω εγώ λοιπόν για αυτούς τους καλους ανθρώπους .

Αυτοί δεν είναι που στα taxi εκμεταλλεύονται τους τουρίστες και τους άσχετους Έλληνες που έτυχε να βρεθούνε εκτός έδρας ???
Αυτοί δεν είναι που εκμεταλλεύονται κάθε μέρα τον πόνο του ανεγκέφαλου κοσμάκη και του δίνουνε ψίχουλα για να βγει σε μια τηλεοπτική εκπομπή να κλάψει , αγράμματες γριούλες τρέχουνε στον κύριο μυτιά και νομίζουνε πως θα τους σώσει , αλλα αυτός κοιτάει μονο τα νουμεράκια ???
Αυτοί δεν είναι που οποτε βρούνε ευκαιρία αντί να σου πουλήσουνε το προϊόν τους στην κανονική τιμή σου το υπερχρεώνουνε ( νοθευμένα τυριά φέτα !! ) ???
Αυτοί δεν είναι που έχουνε φτιάξει το καρτέλ γάλακτος και δεν μπορείς να αγοράσεις γάλα με λιγότερο από 1 euro ???

Δεν θέλω να σας κουράσω τόσο πολύ αλλα καταλαβαίνετε που το πάω .

Αν επίσης ψάχνετε για τους κλεφτες τρέξτε να κοιτάξετε τις φορολογικές δηλώσεις των γιατρών , των δικηγόρων , και των δημοσιογράφων ...

Αλλα ξέχασα : "Μην ποινικοποιούμε την Επιχειρηματικότητα" & "Ο Ιδιωτικός υπάλληλος μπορεί και τα κάνει" . Με την ίδια λογική και ο δημόσιος υπάλληλος μαγκιά του που μπόρεσε να μας κοροϊδέψει και να βολευτεί

P.S. Ο μονος λόγος που έχουνε τέτοια οργάνωση τα αλλα ευρωπαϊκά αναπτυγμένα κράτη είναι μονο και μονο πως αν είσαι ιδιώτης και κανεις μ*λ*κ** τα σε γ*μ*σ**ν* ... αυτή τη δουλειά κάνουνε εκεί οι δημόσιοι υπάλληλοι . Τώρα αν είσαι καλο παιδάκι κόβεις αποδείξεις και σου παίρνουνε το 15% από τα έσοδα σου ( και όχι πάντα από το κέρδος ) τότε απολαμβάνεις και την υγεία , την παιδιά και όλα τα αλλα που έχεις χρυσοπληρώσει . Αλλα εδώ ένα τεβε πληρώνουμε και κλαίμε

Πολλά έγραψα γ*μ*τ* :(
:(

Apostolis_38

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 30 Απρ 2010 12:00

Υπάρχει όμως μια ειδοποιός διαφορά.
Αν ο δικηγόρος είναι λαμόγιο μπορώ πολύ άνετα να πάω σε κάποιον άλλο κι αν τα πάρω στο κρανίο μπορώ και να το τραβήξω κι άλλο.
Με τον κύριο δημόσιο φορ έβερ στη ΔΟΥ μου τι μπορώ να κάνω;
Μπορώ να πω θα πάω σε άλλη ΔΟΥ να κάνω τη δήλωσή μου ή να πω φεύγω απο τη ΔΕΗ και πάω στην χ εταιρεία ρεύματος;

Κανείς δεν είπε οτι οι ελεύθεροι και οι μισθωτοί είμαστε άγιοι.
Δεν έχουμε όμως κάποιο δίχτυ προστασίας.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 30 Απρ 2010 12:16

1) mporeis na alakseis chora drastiriotitas (tin prosopiki forologiki dilosi opou kai na pas den mporeis na tin apofigeis akoma kai mideniki...distichos) ... ta kala tis europaikis enosis
2) mporeis na alakseis parocho ilektrikis energias an thimame kala iparchoun 6 auti tin stigmi (oi dio poli active se retail customers) kai apo oti gnorizo peripou alloi tosoi etoimazontai na prosferoun analoges ipiresies.
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες