Ειδήσεις RSS

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Ειδήσεις RSS

Δημοσίευση από fafos » 03 Μάιος 2010 18:38

xrisvol έγραψε:το link από την istopoli (του Θωμά)
ton gnorizeis kai esy ton mpakalogato? :lol:

arkei pou ekanes thn douleia sou.. kapoia stigmh omos alakse to se dynamiko to site giati vasanizesai aneu logou...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ειδήσεις RSS

Δημοσίευση από fiskilis » 03 Μάιος 2010 18:53

xrisvol έγραψε:Για τον φίλο fiskilis...
το link που έγραψες http://www.rsspump.com/ δυστυχώς δεν κάνει τίποτα με τα feeds.
Απλά μας λέει... ή google ή τίποτα, αυτό θέλει. Δυστυχώς google δεν θα πάρω. Υπάρχουν αρκετά ελληνικά και αξιοπρεπή feeds τα οποία πρέπει να στηρίξουμε.
Σ' ευχαριστώ πάντως.
Καλό σας απόγευμα. Χρήστος
καλησπερα
μαλλον δεν το εψαξες το συστημα για αυτο το λες!
εκει που λεει http://type rss feed url here βαζεις το δικο σου feed και μετα κανεις τις ρυθμισεις που εσυ θες να εχει !

απλα σου δινει google και τα αλλα για δειγμα αν θες να τα δεις πως ειναι!

αν εχεις προβλημα δωσε μου feed και σου δινω τις παραλλαγες

xrisvol

Ειδήσεις RSS

Δημοσίευση από xrisvol » 04 Μάιος 2010 16:31

kapoia stigmh omos alakse to se dynamiko to site giati vasanizesai aneu logou...
Δεν ξέρω βρε φίλε fafos, php, joomla, elxis κ.α. καθόλου. Κάποτε δοκίμασα να κάνω κάτι αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Επίσης ένα forum (που δοκίμασα την τύχη μου δηλαδή) που έστησα από το simle machines (δες το εδώ http://www.e-karla.com/forum/ ) δεν το έδωσα στην δημοσιότητα των κατοίκων της περιοχής μου διότι δυστυχώς δεν μπορώ να το καταλάβω και να το διαχειριστώ.

Εκτός πάλι, αν εννοείς κάτι άλλο με την λέξη "δυναμικό".
Html βέβαια γνωρίζω αρκετά καλά, σχεδόν άριστα. Τώρα βέβαια αν έχεις κάτι άλλο στο μυαλό σου , φυσικά και είναι καλοδεχούμενο, διότι η σελίδα θα αλλάξει αναγκαστικά λόγω "Καλλικράτη" :)
Να είσαι καλά, Χρήστος

Ας κάνω και μια παράθεση τώρα που το θυμήθηκα: Προσπάθησα και με flash να κάνω κάτι αλλά γιοκ ,δεν κατάφερα τίποτα. Τα προγράμματα που δοκίμασα ήταν 1) 123 flash menu 2) flash effect maker pro, 3)flash website design, 4)flash 4D, 5)flash CS3

τα λέμε...

presence
Επικοινωνία:

Ειδήσεις RSS

Δημοσίευση από presence » 05 Μάιος 2010 00:10

xrisvol δοκίμασε να δεις αν σου κάνει ο παρακάτω τρόπος. Δεν ξέρω αν κάποιος το έχει αναφέρει στα παραπάνω posts. Διάβασα μόνο μερικά. Να ξέρεις όμως είναι λίγο μπακάλικος τρόπος.

Μπορείς να κάνεις το έξης αν δεν θέλεις να μπλέξεις με programming αλλά θα πρέπει πρώτα να απομονώσεις τo RSS feed της ΕΡΤ αν μπορείς με κάποιο τρόπο.

- Φτιάξε μια άλλη νέα html σελίδα με το encoding που πρέπει για να παίξει το RSS της ΕΡΤ.
- Μην χαλάσεις το encoding στην original σελίδα σου. Άσε το όπως ήταν για να παίζει.
- Βάλε στην σελίδα σου ένα iframe με src (source) τη νέα σελίδα που έφτιαξες.

Αυτό λογικά θα σου έλυνε το πρόβλημα.
PRESENCE on the web, www.presence.gr

xrisvol

Ειδήσεις RSS

Δημοσίευση από xrisvol » 06 Μάιος 2010 22:08

Γειά σας και πάλι
θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : πως θα μπορούσα να έχω δικές μου ειδήσεις RSS feeds, όμως να ανοίγουν στην δική μου σελίδα ώστε να μην φεύγει ο επισκέπτης και πηγαίνει σε άλλη σελίδα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Ειδήσεις RSS

Δημοσίευση από Basilakis » 07 Μάιος 2010 14:14

Πρέπει να κάνεις print το περιεχόμενο το feed μέσα σε δικιά σου σελίδα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες