Πόσοι από εσάς έχουν Tattoo;

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Το δημοψήφισμα λήγει την 11 Νοέμ 2003 22:50

Ναι έχω, και είμαι ευχαριστημένος
4
14%
Ναι έχω, αλλά το έχω μετανιώσει
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Όχι, αλλά θα ήθελα να κάνω
6
21%
Όχι, αλλά το σκέφτομαι μερικές φορές
5
18%
Όχι, και δε θα ήθελα να κάνω
12
43%
Όχι, ούτε να το φανταστώ δεν μπορώ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
1
4%

Σύνολο ψήφων: 28

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 19 Ιούλ 2003 04:45

An se ekfrazei opos les kai sou aresei tote giati na to metanioseis? Pantos ena tatoo me tin elliniki simaia oso na'nai prokalei.. Fernei sto mialo amesos ethnikismo, vasiliades klp.. :P den to leo fisika gia sena!!! genika!

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 19 Ιούλ 2003 19:07

greekbytes έγραψε:An se ekfrazei opos les kai sou aresei tote giati na to metanioseis? Pantos ena tatoo me tin elliniki simaia oso na'nai prokalei.. Fernei sto mialo amesos ethnikismo, vasiliades klp.. :P den to leo fisika gia sena!!! genika!
Μεγαλύτερη πρόκληση απο μερικούς "in" που φοράνε μπλούζες με την Αγγλική σημαία η που αναρτούν διάφορες στα γήπεδα δεν υπάρχει φίλε.Αν μου άρεσε η δερματοστυξία (ωραία λέξη αυτή!)θα έκανα και εγώ μια μεγάλη στην πλάτη αν και θα κινδυνευα να λιντσαριστώ σε καμιά παραλία και αντε τότε να τους εξηγήσεις οτι είμαι ενάντια στη Βασιλεία (οχι στην ομάδα της Ελβετίας).Θα με εκαναν μαύρο οι "υγιεις" συνΈλληνες,που ανεχοντε τους Αλβανούς και παντος είδους βάρβαρους να καινε τη σημαία μας.Οι "οικονομικοί" μεταναστες....
Αλήθευει αυτό που άκουσα στο δελτίο ειδησεων της ΝΕΤ οτι μερικοι καλλιτεχνες χρησιμοποιούν ακόμα και χρώματα βαφής αυτοκινητων;Ελπίζω μετά απο μια τέτοια εργασία να μη βάζουν τους πελάτες στο φούρνο να στρώσει το χρώμα :D
ΦΑΝΟΠΟΙΙΟ-ΒΑΦΕΙΟ "Ο ΜΗΤΣΟΣ" ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ :lol: :pint: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
spin
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spin » 19 Ιούλ 2003 22:14

ego pistevo pos kaneis tattoo gia na xaraxeis kati pano sou pou thes na to thimase gia tin ipolipi zoh sou... exo 2 tattoo pano mou to ena einai xamila ston astragalo kai exo ena vinilio... to djing mou exei faei oli tin mexri tora zoh mou alla kapote tha stamatiso kai to xero... opote thelo na mou afisei kati na to thimame kai to allo to apoktisa molis efiga apo tin ellada gia na min xexaso pote tin katagogi mou kai einai stin mesa plevra tou bratsou... (etsi pos kanoume pontiki kai to dixnoume stous allous... e apo tin alli plevra) kai leei grekos....
tora pistevo to na exeis tattoo pou na apikonizoun ton drako pou palevei me ton ipoti gia na doun pios tha kerdisei tin gomena einai vlakeia... alla to tattoo axizei mono otan exei kati na sou thimizei...
tora mporei kapote na to metanioso? entelos tixea o xaderfos mou doulevei se kliniki pou me lazer aferoune tattoo exo dei fotografies alla kai anthroupous apo konta ta apotelesmata einai ekpliktika.....

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 19 Ιούλ 2003 22:20

spin έγραψε: allo to apoktisa molis efiga apo tin ellada gia na min xexaso pote tin katagogi mou kai einai stin mesa plevra tou bratsou... (etsi pos kanoume pontiki kai to dixnoume stous allous... e apo tin alli plevra) kai leei grekos....
Καλά ολα αυτά αλλά αν έγραφες "ΕΛΛΗΝΑΣ" θα ήταν καλύτερα

Άβαταρ μέλους
spin
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spin » 22 Ιούλ 2003 22:51

kai to grekos den einai asximo.... :lol:

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 22 Ιούλ 2003 23:41

οπως το δεις...

jimani
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jimani » 28 Ιούλ 2003 09:02

John Sclavos έγραψε:
pani0202 έγραψε:
john_vla έγραψε:Ακόμα αν δεν το ξέρετε όσοι κάνουν μόνιμα Tatoos έχουν λίγο περισσότερες πιθανότητες από τους άλλους ανθρώπους να πάθουν καρκίνο του δέρματος.
:o Giati akoute tetoies anakribeies re paidia... Deixe mou mia ereyna pou na leei tetoio pragma kai na einai genikos apodekti apo kapoion kratiko iatriko forea.

:roll: H "mythologia" ton tatoos ktypaei xana!

Gianni (i kapoios administrator/moderator) mipos mporeis na dimiourgiseis ena poll, etsi apo periergeia, me to exis erotima:
"Posoi apo esas exoun tattoo?"
Apantiseis:
1. nai exo kai eimai eyxaristimenos me to tattoo mou
2. nai exo alla to exo metanoiosei
2. oxi den exo alla tha ithela na kano
4. oxi den exo kai den skopeyo na kano pote

Eyxaristo :wink:
Eχω τατόο και δεν μετανιώνω.
Το Τατόο εχει για τον καθένα μας έναν συμβολισμό που μόνο ο ίδιος γνωρίζει έτσι και εγώ το φιλοσόφισα και το έκανα και είναι κάτι το τελίος προσωπικό και ιδιαίτερο για μένα, το μόνο που θα συστήσω στους φίλους - λες που θα κάνουν τατόο είναι να προσέξουν στο στούντιο που θα απευθυνθούν να τηρούντε αυστηρά όλοι οι κανόνες υγειηνής και να το έχουν πάρει σοβαρά το θέμα ότι πραγματικά το θέλουνε για όλη τους την ζωή.

liagasg

Δημοσίευση από liagasg » 04 Αύγ 2003 13:08

Pedia exo k ego tattoo. 2 gia thn akrivia. ISos sto mellon na kano k alo. Fysika k den metaniono, k sigoura to epomeno mu 8a exei sxesh me thn Ellada MAS. Oxi mhn viasthte na me xaraktirisete kapos. Ala re pedia pote den katalava giati ka8e fora pou vlepo TV na vlepo mia amerikaniki simea stis diafimiseis, stis tenies, sta video klip. Gustaro th dikia mas simea h opoia exei polu aima epano ths.

O filos aguila21 ta eipe mia xara. simfono mazi tou. To mono kako einai oti an kano tattoo tnn eliniki simaia, to mono pou 8a exo na fobi8o 8a einai oi elines. Oxi tous ksenous.. Edo ftasame, na fovomaste emeis oi elines ti 8a poun oi ipoloipoi elines...

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Drizzt » 05 Αύγ 2003 16:34

Σάββατο μεσσημέρι στον Ιππόκαμπο στην Χαλκίδα... (οι περισσότεροι έχετε παει)
5 στους 10 είχανε tattoo πολλά από αυτά τεράστια, άλλος είχε σε όλη την πλάτη του, άλλος στα χέρια, ώμους και πάει λέγοντας... παράξενα σύμβολα που ίσως και ίδιοι να μην ξέρουνε τι σημαίνουν.... φυσικά τα περισσότερα ήταν χενα....

Εντύπωση μου έκανε ένας, αντε το πολύ 18, που είχε κάνει tatoo το D 12 (στο ένα χέρι κεφαλαίο το γράμμα D και στο άλλο τον αριθμό 12) πρόκειται για το αντίστοιχο που έχει o Eminem.... αναρωτήθηκα από μέσα μου πως μπορεί να τον εκφράζει κάτι τέτοιο....
http://www.vanishingtattoo.com/tattoo/celeb-eminem.htm

Η χένα πάει σύννεφο...

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι το tattoo είναι κάτι μοναδικό για τον καθένα...
κάτι που τον εκφράζει... τον ίδιο....
[/img]

Violet

Δημοσίευση από Violet » 02 Αύγ 2009 01:06

ειμαι σχεδον 14 ετων και μετραω στο σωμα μου ηδη 11 tattoo και δεν το μετανιωνω!!
τα 2, τα εκανα οταν πηγα στις 2 παιδικες ολυμπιαδες και βγηκα 1η!!(2004 Αθηνα και 2008 Πεκινο)
το 1 ειναι η σημαια της χωρας μου (και εννοώ την ρωσσια και οχι την ελλαδα)
απο τα 8 που απομενουν, τα 4 ειναι τα ονοματα των 4 καλυτερων μου φιλεναδων (και για να σας προλαβω και να μην πειτε, αν μαλωσετε τι θα γινει, σας διαβεβαιω, εχουμε περασει πολλα μαζι και αυτος ειναι ο λογος που δεν θα χωρισουμε ποτε)
απο τα υπολοιπα 4, το 1 δειχνει το αθλημα που αγαπησα περισσοτερο απο ολα, την κολυμβηση
το αλλο 1 ειναι η ονομασια της ομαδας απο της οποιας ξεκινησα την καριερα μου (Εθνικη Μόσχας)
τα αλλα 2 ειναι σε 2 ατομα που ηταν τα ειδωλα μου για να φτασω εδω που ειμαι(Michael Phelps και Federico Pelegkrini)

Και σκεφτείτε!!!!!
Είμαι μόλις 14 (για την ακρίβεια τα κλείνω σε 6 μήνες)

Άβαταρ μέλους
Pavel
Honorary Member

Δημοσίευση από Pavel » 02 Αύγ 2009 01:23

Στην μάνα σου το 'πες;
Εσύ είσαι τρελός.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 02 Αύγ 2009 01:49

Violet έγραψε:ειμαι σχεδον 14 ετων και μετραω στο σωμα μου ηδη 11 tattoo και δεν το μετανιωνω!!
τα 2, τα εκανα οταν πηγα στις 2 παιδικες ολυμπιαδες και βγηκα 1η!!(2004 Αθηνα και 2008 Πεκινο)
απο τα 8 που απομενουν, τα 4 ειναι τα ονοματα των 4 καλυτερων μου φιλεναδων (και για να σας προλαβω και να μην πειτε, αν μαλωσετε τι θα γινει, σας διαβεβαιω, εχουμε περασει πολλα μαζι και αυτος ειναι ο λογος που δεν θα χωρισουμε ποτε)
απο τα υπολοιπα 4, το 1 δειχνει το αθλημα που αγαπησα περισσοτερο απο ολα, την κολυμβηση
το αλλο 1 ειναι η ονομασια της ομαδας απο της οποιας ξεκινησα την καριερα μου (Εθνικη Μόσχας)
τα αλλα 2 ειναι σε 2 ατομα που ηταν τα ειδωλα μου για να φτασω εδω που ειμαι(Michael Phelps και Federico Pelegkrini)

Και σκεφτείτε!!!!!

Na sou proteino kai ego ena!!!

vale ton kyklo ths intel kai mesa grapse auto:

глупо внутри

:kaloe:
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 02 Αύγ 2009 05:11

fafos έγραψε:
Violet έγραψε:ειμαι σχεδον 14 ετων και μετραω στο σωμα μου ηδη 11 tattoo και δεν το μετανιωνω!!

Και σκεφτείτε!!!!!

Na sou proteino kai ego ena!!!

vale ton kyklo ths intel kai mesa grapse auto:

глупо внутри

:kaloe:
χαχαχαχαχαχαχαχα ρε φάφος. :respect: αν και είμαι "υποστηρικτής" της intel :P
εχμ, χωρίς να κατέχω "υψηλή" θέση εδώ μέσα και με όλο το σεβασμό, αλλά ασχολείσαι με pc; Γιατί σχετικά με tatoos ίσως υπάρχουν πιο "σχετικά" forums που θα βρεις περισσότερες πληροφορίες.

edit: :o :o :o τώρα είδα ότι είναι το 2003 topic :o
;]

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 02 Αύγ 2009 14:57

14;;;
Δικαιώμά σου, δεν λέω, αλλά όλ' αυτά μπορείς να τα 'χεις στην καρδιά σου και να δείξεις ότι είναι σημαντικά για 'σένα με άλλους τρόπους...
Ένα - δύο συμβολικά, εντάξει. Αλλά 14;
Κατ' εμένα τα πολλά ταττού είναι αντιαισθητικά!

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 02 Αύγ 2009 15:00

MichalisS έγραψε:14;;;
Δικαιώμά σου, δεν λέω, αλλά όλ' αυτά μπορείς να τα 'χεις στην καρδιά σου και να δείξεις ότι είναι σημαντικά για 'σένα με άλλους τρόπους...
Ένα - δύο συμβολικά, εντάξει. Αλλά 14;
Κατ' εμένα τα πολλά ταττού είναι αντιαισθητικά!
Εεεμ, βασικά 11 έχει η κοπελιά :)
;]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες