ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ www.asteiatorio.blogspot.com

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 30 Απρ 2010 20:36

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα καινούριο blog που έχουμε φτιάξει με έναν φίλο και ως προς το περιεχόμενο αλλά και ως προς την διάταξη.
Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων είτε κάνετε κάποιο σχόλιο είτε απλά το επισκεφθείτε για να ρίξετε μια ματιά.

www.asteiatorio.blogspot.com

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 01 Μάιος 2010 16:37

Ωραίο μπλογκ και περιεχόμενο. Πιστεύω ότι στον τίτλο δεν χρειάζεται να αναφέρεται σε κάθε ανάρτηση το ''ΑΝΕΚΔΟΤΑ :'' μιας και είναι ανέκδοτο και να υπάρχει μόνο ο τίτλος του κάθε ανέκδοτου. Καλή συνέχεια!!! :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Inprevious

Δημοσίευση από Inprevious » 01 Μάιος 2010 17:08

εμενα δεν μου αρεσουν τα χρωματα παντως...

αλλα ειναι καλο και απλο δεν εχει περιπλοκες απο οτι ειδα

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 02 Μάιος 2010 13:20

Σ' ευχαριστώ για την γνώμη σου Spyrostaga.
Η αλήθεια είναι πως το "ΑΝΕΚΔΟΤΑ, ΒΙΝΤΕΟ, ΔΙΑΦΟΡΑ" το έχω βάλει στον τίτλο για να βοηθάει τον αναγνώστη και να μην πατάει "Συνέχεια" σε οτιδήποτε που μπορεί και να μην τον ενδιαφέρει. Επίσης βοηθάει πολύ τον αναγνώστη και δίπλα στην αρχειοθήκη του ιστολογίου. Πάντως και εγώ έχω κάποια αμφιβολία για τον αν βοηθάει τελικά ή απλά γίνεται παραφορτωμένο. Νομίζω θα πρέπει να βρω κάποιον άλλο τρόπο για να δείχνω και την κατηγορία.

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 02 Μάιος 2010 13:24

Σ' ευχαριστώ Inprevious για το σχόλιο. Έχω προσπαθήσει να χρησιμοποιήσω πιο ευχάριστα χρώματα για να ταιριάζουν και με την λογική του blog. Σου φαίνεται πολύ φορτωμένο και πως συνδυάζονται λάθος τα χρώματα ή απλά εσένα δεν σου αρέσουν τα συγκεκριμένα χρώματα;

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 02 Μάιος 2010 20:48

Πιστεύω πως τα tags αρκούνε για να βρει κάποιος την κατηγορία που θέλει... :P
Εικόνα

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 04 Μάιος 2010 00:29

Τελικά νομίζω πως έχεις πολύ δίκιο. Τα αφαίρεσα από όλες τις αναρτήσεις και πιστεύω πως τώρα είναι πολύ καλύτερα.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 04 Μάιος 2010 02:15

Εάν θέλεις να γίνει design 2010 πρέπει να δουλέψεις πάνω του πάρα πολύ... αυτό το border property πραγματικά φένετε πολύ στραβά

MasterX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MasterX » 04 Μάιος 2010 16:12

Ποιος είναι ο λόγος που χρησιμοποιείς cookies?
Επίσης, κάτι τρέχει με το Flash και κολάει συνέχεια.

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 04 Μάιος 2010 23:02

kaner έγραψε:Τελικά νομίζω πως έχεις πολύ δίκιο. Τα αφαίρεσα από όλες τις αναρτήσεις και πιστεύω πως τώρα είναι πολύ καλύτερα.
:D :P
Εικόνα

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 04 Μάιος 2010 23:34

Basilaki...να σου πω την αλήθεια γνωρίζω κάποια πολύ συγκεκριμένα και μετρημένα πράγματα σχετικά με σχεδιασμό site ή blog. Χωρίς να θέλω να σε κουράσω θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τι εννοείς με το border property, και μήπως θα μπορύσες να μου πεις κάτι πιο συγκεκριμένο; Συμφωνώ πως θέλει ακόμη πολύ δουλειά.

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 04 Μάιος 2010 23:39

MasterX...σχετικά με τα cookies δεν έχω αλλάξει κάτι από το πως ήταν αρχικά το
template ή ρυθμίσεις του Blogger. Δεν γνωρίζω κιόλας κατά πόσο χρειάζομαι ή όχι τα cookies. Σχετικά με τα flash, εμένα μου φορτώνουν κανονικά συνήθως. Αυτό που υποθέτω είναι πως άμα υπάρχουν πολλά σε κάποια σελίδα (κυρίως επειδή τα βίντεο παίζουν στην αρχική σελίδα), θα αργεί κάπως. Φαντάζομαι πως κάτι τέτοιο εννοείς κι εσύ.

MasterX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MasterX » 05 Μάιος 2010 11:42

kaner έγραψε:MasterX...σχετικά με τα cookies δεν έχω αλλάξει κάτι από το πως ήταν αρχικά το
template ή ρυθμίσεις του Blogger. Δεν γνωρίζω κιόλας κατά πόσο χρειάζομαι ή όχι τα cookies. Σχετικά με τα flash, εμένα μου φορτώνουν κανονικά συνήθως. Αυτό που υποθέτω είναι πως άμα υπάρχουν πολλά σε κάποια σελίδα (κυρίως επειδή τα βίντεο παίζουν στην αρχική σελίδα), θα αργεί κάπως. Φαντάζομαι πως κάτι τέτοιο εννοείς κι εσύ.
Έχεις ένα flash για την επισκεψιμότητα το οποίο δε δουλεύει σε Firefox. Όμως, δουλεύει μια χαρά σε Opera. Λογικά το cookie το χρειάζεται το google-analytic. Αλλά, νομίζω ότι θέλεις 2 cookies (γιατί το δεύτερο?)

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 09 Μάιος 2010 18:20

χρησιμοποιώ και εγώ τον Firefox, και το flash της επισκεψιμότητας λειτουργεί κανονικά. Θα βρω πάντως κάποιο άλλο να βάλω γιατί το ίδιο πρόβλημα μπορεί να έχουν και άλλοι. Το δεύτρο cookie πρέπει να είναι για το widget που έχω βάλει και δείχνει σχετικές αναρτήσεις για να επισκεφτεί κάποιος. Έχω την εντύπωση όμως ότι τα cookies δεν φορτώνουν την σελίδα ή της δημιουργούν προβλήματα. Μάλλον κάνω λάθος όμως. Σε παρακαλώ άμα γνωρίζεις τι παίζει με τα Cookie δώσε μου τα φώτα σου.

MasterX
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MasterX » 13 Μάιος 2010 12:32

kaner έγραψε:χρησιμοποιώ και εγώ τον Firefox, και το flash της επισκεψιμότητας λειτουργεί κανονικά. Θα βρω πάντως κάποιο άλλο να βάλω γιατί το ίδιο πρόβλημα μπορεί να έχουν και άλλοι. Το δεύτρο cookie πρέπει να είναι για το widget που έχω βάλει και δείχνει σχετικές αναρτήσεις για να επισκεφτεί κάποιος. Έχω την εντύπωση όμως ότι τα cookies δεν φορτώνουν την σελίδα ή της δημιουργούν προβλήματα. Μάλλον κάνω λάθος όμως. Σε παρακαλώ άμα γνωρίζεις τι παίζει με τα Cookie δώσε μου τα φώτα σου.
Έχεις δίκιο, τα Cookies δεν φορτώνουν τη σελίδα. Το πρόβλημα είναι το flash.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες