προβλημα μετα την εγκατασταση του magento

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
heavyaris

Δημοσίευση από heavyaris » 03 Μάιος 2010 17:05

παιδια, εχω ενα virtual machine web server, με ubuntu 10 και lamp, οπου εκανα εγκατασταση μια χαρα το magento.. 1o προβλημα: δεν κανει με τιποτα login στο admin page 2ο και σοβαροτερο που με εχει τρελλανει απο εχθες το βραδυ..:

το virtual machine εχει την ιp 192.168.1.250, ετσι εγω γραφοντας στον browser του host machine 192.168.1.250/oti_thelw.php εμφανιζεται μια χαρα... ολα εκτος απο το magento!!!
εχω δοκιμασει τα παντα, ο web server ειναι 100% λειτουργικος, εμφανιζει οτi σελιδα και αν βαλω στο φακελο /www/ ακομα και αν κανω ενα αρχειο html και το ριξω μεσα στο φακελο www/magento/ θα τρεξει και αυτο... μονο το περιεχομενο του magento δεν τρεχει, (παρα μονο αν το καλεσω απο browser στο ιδιο το virtual machine γραφοντας localhost/magento)..
το σφαλμα που λαμβανω ειναι το :

Κώδικας: Επιλογή όλων

Unable to connect
Firefox can't establish a connection to the server at localhost.
    *   The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
          moments.

*   If you are unable to load any pages, check your computer's network
          connection.

*   If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
          that Firefox is permitted to access the Web.

εχουν σπασει τα νευρα μου, πρωτη φορα τρεχει 100% εγκατασταση και κωλύομαι στο να μπω απλα στην ιστοσελιδα!!
οποια ιδεα ευπροσδεκτη!
ευχαριστω.
(εχω δοκιμασει και κατι τροποποιησεις στο .htaccess, php.ini κλπ, αλλα δεν εβγαλα ακρη.)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 03 Μάιος 2010 17:09

isos einai memory limits provlhma.. ti limits sou dinei to phpinfo?

heavyaris

Δημοσίευση από heavyaris » 03 Μάιος 2010 19:07

128M...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες