Μερικες ερωτησεις για το virtuemart

Joomla! και Virtuemart

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
snik
Επικοινωνία:

Μερικες ερωτησεις για το virtuemart

Δημοσίευση από snik » 10 Μάιος 2010 14:01

Καλησπερα παιδια, εξυπηρετω ενα φιλο μου που θελει να φτιαξει ενα ηλεκτρονικο καταστημα. Με joomla εχω ασχοληθει αρκετα αλλα με virtuemart οχι παρα πολυ (μονο πειραματισμους), μεχρι τωρα εχω τις εξης αποριες
1) Πως μπορω στην σελιδα του προιοντος να εχει ενα custom field και να γραφει ο πελατης κατι για την παραγγελια του. Για να καταλαβετε καλυτερα ειναι ενα μαγαζι με σταμπες σε μπλουζακια, μερικες φορες οι πελατες θελουν να γραφουν καποιες λεξεις απο πισω στην μπλουζα τους. Δοκιμασα με το Custom Attribute List μου εβγαλε το πεδιο αλλα δεν φαινονται στο check out αλλα ουτε και στις παραγγελιες του backend.
2) Μπορω με καποιον τροπο να συσχετισω 2 Attribute Lists; Δηλαδη κατα καποιον τροπο να εχει ενα if πχ if λιστα1=επιλογη1 then εμφανισε αυτες τις επιλογες στην λιστα2
3) Οταν το ανεβασω απο ασφαλεια τι πρεπει να κανω; Οι πληρωμες θα γινονται μεσω αυτου του module
4) Υπαρχει κατι για πιο αυτοματοποιημενη καταχωρηση των προιοντων; Γιατι συνολικα βγαινουν περιπου 900 προιοντα οποτε αν υπηρχε κατι ποιο αυτοματοποιημενο στην καταχωρηση θα με βολευε

Ευχαριστω

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! και Virtuemart”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης