Ζητάω την γνώμη σας για το Μπλογκ μου

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nh04
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nh04 » 17 Μάιος 2010 23:29

http://tsouok.blogspot.com/

Ποιο πολύ με ενδιαφέρουν γνώμες για τα χρώματα και την διάταξη.
Επίσης αν έχετε κάτι να προτινέται δεκτο :)

Όποιος θέλει ας γίνει μέλος
Εικόνα

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 19 Μάιος 2010 01:38

Εμένα σε γενικές γραμμές μου αρέσει. Νομίζω όμως ότι είναι όλα πολύ σκούρα γενικά. Ειδικά κιόλας εκεί που λέει Τελευταία Comments, είναι μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο. Αλλά και τα γράμματα των αναρτήσεων θεωρώ πως θα ήταν καλύτερο να είναι λευκά ή κάτι πιο φωτεινό για να κάνει αντίθεση με το μαύρο και να είναι πιο ξεκούραστα στο διάβασμα.

Άβαταρ μέλους
Nh04
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nh04 » 19 Μάιος 2010 03:06

δεν ξέρω πως να τα αλλάξω. έψαχνα πολύ ώρα αλλά δε το βρήκα.
Στο Χρώματα και Γραμματοσειρές μου βγάζει λευκή σελίδα. Πρέπει να το κάνω από τον κώδικα αλλά δε ξέρω ποιο είναι. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις;

Γίνε μέλος σε παρακαλώ :lol: :lol:
Εικόνα

kaner
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kaner » 19 Μάιος 2010 22:37

Καταρχήν έγινα μέλος και σε ευχαριστώ πολύ που και εσύ έγινες στο δικό μου. Λοιπόν το χρώμα στο κείμενο των αναρτήσεων θα πρέπει να το αλλάξεις από το Χρώματα Γραμματοσειρές, εκεί που λέει Χρώμα Κειμένου. Μπορείς να το αλλάξεις και από τον κώδικα αλλά όταν θα θελήσεις κάποια στιγμή να το ξαναλλάξεις θα πρέπει και πάλι να κάθεσαι να το ψάχνεις. Οπότε καλύτερα άλλαξέ το από εκεί που είναι και πιο απλό. Τώρα το ότι σου βγάζει λευκή σελίδα δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Δοκίμασε να μπεις από κάποιον άλλον υπολογιστή άμα το κάνει συνέχεια ή δοκίμασε να μπεις με κάποιο άλλο πρόγραμα (Internet Explore, Firefox, κλπ.). Εκεί που λες Τελευταί Comments υποθέτω πως είναι κάποιο Widget, του οποίου έχεις κάνει copy paste τον κώδικα. Λογικά κάπου στον κώδικα αυτόν πρέπει να έχει κάποια ιδιότητα που να λέει color και να είναι κάπως έτσι color:#132bb4;. Αυτό άμα το κάνεις color:#fff; θα γίνουν λευκά. Άμα δεν βγάζεις άκρη δείξε μου τον κώδικα για να σε βοηθήσω. Αυτά. Πάντως εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο το πάνω κομμάτι του Background.

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 20 Μάιος 2010 01:00

Μου αρέσει η εμφάνιση του μπλογκ σου, αν και νομίζω ότι πριν λίγες μέρες που μπήκα ήταν άλλο template, ή έκανες αλλαγή ή απλώς είχα μπει σε άλλο μπλογκ και κάνω λάθος. ( απλώς είμαι μπλογκερ και εγώ εδώ και 5 χρόνια και μπαίνω συνεχώς σε δεκάδες μπλογκς καθημερινά ) :P :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Nh04
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nh04 » 20 Μάιος 2010 17:21

kaner έγραψε:Καταρχήν έγινα μέλος και σε ευχαριστώ πολύ που και εσύ έγινες στο δικό μου. Λοιπόν το χρώμα στο κείμενο των αναρτήσεων θα πρέπει να το αλλάξεις από το Χρώματα Γραμματοσειρές, εκεί που λέει Χρώμα Κειμένου. Μπορείς να το αλλάξεις και από τον κώδικα αλλά όταν θα θελήσεις κάποια στιγμή να το ξαναλλάξεις θα πρέπει και πάλι να κάθεσαι να το ψάχνεις. Οπότε καλύτερα άλλαξέ το από εκεί που είναι και πιο απλό. Τώρα το ότι σου βγάζει λευκή σελίδα δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Δοκίμασε να μπεις από κάποιον άλλον υπολογιστή άμα το κάνει συνέχεια ή δοκίμασε να μπεις με κάποιο άλλο πρόγραμα (Internet Explore, Firefox, κλπ.). Εκεί που λες Τελευταί Comments υποθέτω πως είναι κάποιο Widget, του οποίου έχεις κάνει copy paste τον κώδικα. Λογικά κάπου στον κώδικα αυτόν πρέπει να έχει κάποια ιδιότητα που να λέει color και να είναι κάπως έτσι color:#132bb4;. Αυτό άμα το κάνεις color:#fff; θα γίνουν λευκά. Άμα δεν βγάζεις άκρη δείξε μου τον κώδικα για να σε βοηθήσω. Αυτά. Πάντως εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο το πάνω κομμάτι του Background.
Dokimasa me ie kai firefox alla tpt mono lefki selida...
8a s steilw ton kodika pm
Μου αρέσει η εμφάνιση του μπλογκ σου, αν και νομίζω ότι πριν λίγες μέρες που μπήκα ήταν άλλο template, ή έκανες αλλαγή ή απλώς είχα μπει σε άλλο μπλογκ και κάνω λάθος. ( απλώς είμαι μπλογκερ και εγώ εδώ και 5 χρόνια και μπαίνω συνεχώς σε δεκάδες μπλογκς καθημερινά )
5 xronia? kamia simvoyli? :D

(SORRY gia ta greeklish, to keyboard fteei)
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Μάιος 2010 01:49

Nh04 έγραψε:
kaner έγραψε:Καταρχήν έγινα μέλος και σε ευχαριστώ πολύ που και εσύ έγινες στο δικό μου. Λοιπόν το χρώμα στο κείμενο των αναρτήσεων θα πρέπει να το αλλάξεις από το Χρώματα Γραμματοσειρές, εκεί που λέει Χρώμα Κειμένου. Μπορείς να το αλλάξεις και από τον κώδικα αλλά όταν θα θελήσεις κάποια στιγμή να το ξαναλλάξεις θα πρέπει και πάλι να κάθεσαι να το ψάχνεις. Οπότε καλύτερα άλλαξέ το από εκεί που είναι και πιο απλό. Τώρα το ότι σου βγάζει λευκή σελίδα δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Δοκίμασε να μπεις από κάποιον άλλον υπολογιστή άμα το κάνει συνέχεια ή δοκίμασε να μπεις με κάποιο άλλο πρόγραμα (Internet Explore, Firefox, κλπ.). Εκεί που λες Τελευταί Comments υποθέτω πως είναι κάποιο Widget, του οποίου έχεις κάνει copy paste τον κώδικα. Λογικά κάπου στον κώδικα αυτόν πρέπει να έχει κάποια ιδιότητα που να λέει color και να είναι κάπως έτσι color:#132bb4;. Αυτό άμα το κάνεις color:#fff; θα γίνουν λευκά. Άμα δεν βγάζεις άκρη δείξε μου τον κώδικα για να σε βοηθήσω. Αυτά. Πάντως εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο το πάνω κομμάτι του Background.
Dokimasa me ie kai firefox alla tpt mono lefki selida...
8a s steilw ton kodika pm
Μου αρέσει η εμφάνιση του μπλογκ σου, αν και νομίζω ότι πριν λίγες μέρες που μπήκα ήταν άλλο template, ή έκανες αλλαγή ή απλώς είχα μπει σε άλλο μπλογκ και κάνω λάθος. ( απλώς είμαι μπλογκερ και εγώ εδώ και 5 χρόνια και μπαίνω συνεχώς σε δεκάδες μπλογκς καθημερινά )
5 xronia? kamia simvoyli? :D

(SORRY gia ta greeklish, to keyboard fteei)
Συμβουλές... χμμμμμ...
όσο αφορά το template θα ήταν ωραίο να πρόσθετες μερικές κατηγορίες ανάλογα με τα ενδιαφέροντα του αναγνώστη ( π.χ Μουσική, Ταινίες, Αφιερώματα, Αθλητικά, ενημέρωση, περίεργα, ανέκδοτα, οι κατηγορίες είναι ενδεικτικές )
Ααα και στα άρθρα σου αν θες μπορείς να βάζεις tags, τα οποία σε βοηθούν να ανεβάζεις επισκεψιμότητα, καθώς αυτές οι λέξεις κλειδιά φαίνονται στην αναζήτηση..
Τώρα που είπα αναζήτηση, καλό και φυσικά χρήσιμο θα ήταν να είχες δεξία στο μπλογκ σου ένα πεδίο αναζήτησης, ώστε κάποιος να ψάξει κάτι συγκεκριμένο μέσα από το μπλογκ σου.
Κάτω δεξία στα ''τελευταία comments'' πρέπει να αλλαχθεί το χρώμα των γραμμάτων ή του πεδίου καθώς διαβάζονται δύσκολα, γιατί είναι ίδιο χρώμα... :P :D
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης