Η εκμάθηση οδήγησης έγινε εύκολη!!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
scool

Δημοσίευση από scool » 18 Μάιος 2010 13:15

Η Σχολή Οδηγών μας, παρέχει την καλύτερη δυνατή εκμάθηση οδήγησης. Όποιο κι αν είναι το επίπεδο οδήγησης σας, απο αρχάριος μέχρι έμπειρος, έχουμε το πάθος και την διάθεση να σας εξυπηρετήσουμε!

Σχολή Οδηγών | Γιάννης Κευγάς
www.kevgas.gr

Καλώς ήλθατε στην νέα ιστοσελίδα μας.

Ερχόμενοι στη σχολή οδηγών θα μάθετε να οδηγείτε σωστά, θα μάθετε τους κανόνες οδήγησης και θα ετοιμαστείτε για τις θεωρητικές και πρακτικές εξετάσεις. Η επιτυχία σας είναι η εγγύηση μας!!

Εικόνα

www.kevgas.gr

pagman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pagman » 18 Μάιος 2010 13:52

νομίζω ότι παρανόησες το όνομα της κατηγορίας του forum...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 18 Μάιος 2010 16:03

Κατ' αρχάς, το site είναι αρκετά όμορφο. Το μενού "άδειες οδήγησης" είναι προβληματικό στη σελίδα φωτογραφικό υλικό. Σε chrome και firefox μου κλείνει πριν προλάβω να επιλέξω κάποια κατηγορία. Δεν το τσέκαρα με άλλους browsers.

ΥΓ.
Σε μια τέτοια σχολή οδήγησης θέλω να πάω. Από το φωτογραφικό υλικό που υπάρχει στην ιστοσελίδα της σχολής καταλαβαίνω ότι θα μάθω σίγουρα τα εξής:
  • Να παρκάρω το αυτοκίνητο και τη μηχανή μου πάνω σε πεζοδρόμια.
    Να παρκάρω μπροστά στις εισόδους των parking.
    Να παρκάρω ακριβώς μπροστά στην είσοδο των καταστημάτων ώστε να μην μπορεί να μπεί ή να βγεί ούτε κουνούπι.
Υπάρχει μια παροιμία που λέει "Με όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις". Υποθέτω, βλέποντας την κατάσταση στα πεζοδρόμια, ότι τέτοιοι δάσκαλοι πρέπει να έχουν τρομερή πελατεία.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Μάιος 2010 17:25

μεταφέρθηκε.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από artemioskas » 18 Μάιος 2010 19:41

Dva_dev,οι φωτογραφίες που έχει βάλει είναι μπροστά από την επιχείρηση του,οπότε μπορεί και ο χώρος όπου έχει τα οχήματα,να είναι δικός του...
-- Η φωτογραφία είναι μια αυστηρή και εκθαμβωτική ποίηση του πραγματικού... Άνσελ Άνταμς --
Ψάχνεις ανδρικά και γυναικεία παπούτσια; | Personal Blog

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 18 Μάιος 2010 22:28

Σε μια εποχή που:
  • όταν λέω ότι πήρα δίπλωμα στα 18 μου χωρίς λάδωμα, με κοιτάνε σαν εξωγήινο...
  • το λάδωμα δεν είναι χωριστό ποσό, αλλά περιλαμβάνεται στις αμοιβές θεωρητικής και πρακτική εξάσκησης...
...μια ερώτηση μένει: ΠΟΣΑ?

:kaloe:

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 18 Μάιος 2010 23:37

θα διόρθωνα το L στο logo , είναι πολύ καλό!

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 19 Μάιος 2010 01:44

Dva_dev,οι φωτογραφίες που έχει βάλει είναι μπροστά από την επιχείρηση του,οπότε μπορεί και ο χώρος όπου έχει τα οχήματα,να είναι δικός του...
Ο χώρος μπορεί να είναι δικός του όχι όμως και το πεζοδρόμιο. Σημασία όμως έχει ότι είναι σχολή οδηγών και δείχνει παρκαρισμένα οχήματα μπροτά από parking. Οχήματα παρκαρισμένα πάνω στο πεζοδρόμιο. Οχήματα παρκαρισμένα μπροστά στην είσοδο καταστήματος.
Αυτό είναι που περιμένεις να διδάσκει κάποιος δάσκαλος οδήγησης; Υπάρχει κάτι που λέγεται ΚΟΚ, αν έχετε ακουστά (και δεν είναι το "και ούτω καθ' εξής"). Υπάρχει κάτι που λέγεται θεωρητική εξέταση, αλλά το σημαντικότερο είναι σεβασμός στα δικαιώματα των πεζών και των περίοικων.
Αν δεν έχεις χώρο να παρκάρεις το αυτοκίνητο σου στο γκαράζ, ή στο δρόμο (όπου επιτρέπεται), γκρέμισε τον τοίχο του σπιτιού σου και βάλε το στο σαλόνι σου, πούλα το, πέτα το βάλε του φωτιά και κάψτο, μην το αφήνεις στο πεζοδρόμιο, εμποδίζοντας πεζούς, γέρους, γονείς, παιδιά, ανάπηρους να περάσουν.
Φυσικά βλέπω καθημερινά αρκετά αυτοκίνητα, μηχανές, ποδήλατα, να παρκάρουν πάνω σε πεζοδρόμια, πάνω σε διαβάσεις, πάνω σε ράμπες, πάνω σε οδηγούς για τους τυφλούς (δεν ξέρω πως ακριβώς λέγονται οι γραμμές που έχουν τα πεζοδρόμια που έχουν μπει γι αυτό ακριβώς το λόγο). Αυτούς που βρίζω πάντα είναι τους οδηγούς αυτοκινήτων δημοσίων υπηρεσιών και τους δάσκαλους οδήγησης. Τους υπόλοιπους μπορώ και τους ανέχομαι. Αυτούς όχι. Είναι οι πρώτοι που θα έπρεπε να είναι αυστηροί τυπικοί και νόμιμοι μέχρι αηδίας.

Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από artemioskas » 19 Μάιος 2010 02:13

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες dva_dev, απλά μάλλον τα έχει βάλει στην φωτογραφία έτσι για να τα βγάλει φωτογραφίες...

Τέλος πάντων δεν επιμένω γιατί δεν ξέρω σίγουρα και δεν θέλω να είμαι αντιδραστικό άτομο... :P

Υ/Γ: dva_dev πώς είναι το όνομα σου εάν επιτρέπεται;; :)
Να μην σε λέω συνέχεια με το nickname/username.
-- Η φωτογραφία είναι μια αυστηρή και εκθαμβωτική ποίηση του πραγματικού... Άνσελ Άνταμς --

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 19 Μάιος 2010 02:53

Αν και θα μπορουσε να λεγεται Πασχαλης (λογω του avatar) πιο πολυ για Βασιλης μου κανει :lol:

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 19 Μάιος 2010 03:52

Προφανώς τα μηχανάκια μπήκανε εκεί για να κρύψουνε κάτι ...

Σε λίγο θα τον αρχίσετε στις φάπες τον άνθρωπο .

Μια παρατήρηση αν στην παρακάτω εικόνα δεν σου ανήκει το λευκό αυτοκίνητο αφαίρεσε την πινακίδα του ;)

Edit : Δόθηκε απάντηση από τον αρμόδιο :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LLeonidas την 19 Μάιος 2010 15:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
:(

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 19 Μάιος 2010 08:02

το λευκο οχημα νομιζω οτι εχει ταμπελα εκπαιδευτικου οποτε ανηκει στην σχολη μαζι με τα 2 μηχανακια οπου θελει να δειξει τον μηχανολογικο εξοπλισμο της σχολης του

οτι και τα 3 ειναι δικα του για χρηση απο μαθητες του και ελπιζω να μην ειναι και ο μονιμος χωρος σταθμευσης

Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από artemioskas » 19 Μάιος 2010 12:03

korgr έγραψε:Αν και θα μπορουσε να λεγεται Πασχαλης (λογω του avatar) πιο πολυ για Βασιλης μου κανει :lol:
:)
οκ

scool

Δημοσίευση από scool » 19 Μάιος 2010 12:45

όλος ο χώρος που φαίνεται στις φωτογραφίες είναι ιδιόκτητος χώρος μαζί με το όχημα που φαίνεται στο βάθος , και φυσικά το γκαράζ πίσω απο το αυτοκίνητο.
τα οχήματα ανήκουν στον εξοπλισμό της σχολής για τους μαθητευόμενους.

οι φωτογραφίες μας αδικούν για τις περιπτώσεις που λέτε, γιατί το πεζοδρόμιο είναι τουλάχιστον 6 μέτρα πιο πίσω , απο το σημείο που τραβήχτηκαν οι φωτογραφίες.
το "πεζοδρόμιο" που φαίνετε στις φωτός...είναι απλά η συνέχεια της πολυκατοικίας.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες