Έναρξη Επαγγέλματος Webdesigner και άλλα. ..

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LordOfRings

Δημοσίευση από LordOfRings » 21 Μάιος 2010 11:56

καλησπέρα παιδιά ..

Εδω κ μερικά χρόνια ασχολούμαι με ιστοσελίδες ...

Εχω κάνει μερικές για φίλους κ γνωστούς δωρεάν για διαφήμιση ποιο πολύ ..
κ τώρα σκέφτομαι να βγάλω κανενα φράγκο .. ..

Οι δραστηριώτητες θα είναι γραφιστική , προγράμματα υπολογιστών , βάσεις δεδομένων .. βιντεοσκοπήσεις μοντάζ βίντεο ..κ ολλα τα παρεμφερή .. .

Επειδή έχω κ πτυχίο οικονομικών λέω να βάλω κ λογιστικά .. .

Καμία συμβουλή ? .. στη σφραγίδα αν βάλω Υπηρεσίες Πληροφορικής - Οικονομικές Υπηρεσιες ειμαι καλυμμένος ?

δουλεύω με ασφάλεια ικα σε μια εταιρία κ αυτο θα το κάνω σαν δεύτερη δουλεια .. απο οτι εμαθα απαλλάσομαι απο το ΤΕΒΕ . .

ευχαριστω .

starfish

Δημοσίευση από starfish » 21 Μάιος 2010 12:45

γραφιστική , προγράμματα υπολογιστών , βάσεις δεδομένων, βιντεοσκοπήσεις, μοντάζ βίντεο, λογιστικά ΜΟΝΟ;

βάλε και εκτροφή σπάνιων ψαριών, ξυλουργικές εργασίες, αποτρίχωση - peeling, προστασία νυχτερινών κέντρων....

Άβαταρ μέλους
LordOfRings

Δημοσίευση από LordOfRings » 21 Μάιος 2010 13:21

starfish έγραψε:γραφιστική , προγράμματα υπολογιστών , βάσεις δεδομένων, βιντεοσκοπήσεις, μοντάζ βίντεο, λογιστικά ΜΟΝΟ;

βάλε και εκτροφή σπάνιων ψαριών, ξυλουργικές εργασίες, αποτρίχωση - peeling, προστασία νυχτερινών κέντρων....
ειπαμε να πουμε καμια σοβαρή κουβέντα .. .

υπάρχει κανενα πρόβλημα ?> . .

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 21 Μάιος 2010 15:21

O starfish προσπαθει να σου πει πως θα φανεις ως "Πολυτεχνιτης - Ερημοσπίτης" και με την εικόνα αυτη δεν θα σε εμπιστευτει κανεις.
Εγω θελω να σε ρωτησω κατι αλλο. Ο,τι και αν κανεις, οσο καλα και αν το κανεις, Ξερεις να Πουλας? :)

Άβαταρ μέλους
LordOfRings

Δημοσίευση από LordOfRings » 21 Μάιος 2010 16:18

korgr έγραψε:O starfish προσπαθει να σου πει πως θα φανεις ως "Πολυτεχνιτης - Ερημοσπίτης" και με την εικόνα αυτη δεν θα σε εμπιστευτει κανεις.
Εγω θελω να σε ρωτησω κατι αλλο. Ο,τι και αν κανεις, οσο καλα και αν το κανεις, Ξερεις να Πουλας? :)
Προς το παρον μονο webpages με ενδιαφέρει . αλλα αφου κατέχω κ τα άλλα αθλήματα γιατι να μην το κάνω. . κ πτυχιο οικονομικών κ πληροφορικής κ μεταπτυχιακό ..

Δουλεύω και ασχολουμαι χρόνια με τον χώρο αυτόν . . η καλύτερη διαφήμηση για μένα ειναι απο στόμα σε στόμα έτσι θα πουλάω.. .

ετσι και αλλιως δουλειά μόνιμη έχω . το κάνω απο hobby ποιο πολύ . . και να ειμαι νόμιμος .. .
ας κάνω μια δουλεία το τρίμηνο . .
[/flash]

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 21 Μάιος 2010 16:32

Φιλε μου να προσεχεις μονο το οτι μια επιχειρηση (για την εφορια ως τετοια θα αντιμετωπιζεσαι), αν δειχνει πολυ μικρο κυκλο εργασιων και δεν αποδιδει τακτικα ΦΠΑ, μπαινει στο στοχαστρο. Τι ακριβως σημαινει αυτο σου ευχομαι να μην χρειαστει να το καταλαβεις...

Ασε που πριν καταλαβεις θα ερθει η τριετια που θα σου πει η εφορια "Εγω πιστευω πως εκανες απο ενα site το μηνα και θα σε φορολογησω τουλαχιστον για το ταδε εισοδημα"...

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 21 Μάιος 2010 16:47

an thes arketo xrhma kai monotonh douleia (isos kopseis kai kapistri kapoia stigmh): logistika

an thes ligotero xrhma (mporei na peinaseis kiolas) alla me synexh ananeosh endiaferontos: web

kai ta 2 mazi, den pane pantos...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες