Γυναικείες ορμόνες!

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση

Ποια θεωρείτε ότι είναι η πιό επικίνδυνη γυναικεία ορμόνη για την τσέπη των αντρών;

Το δημοψήφισμα λήγει την 01 Αύγ 2003 11:39

Χοντοσεντερόνη
1
5%
Φερτηκαρταρεκαργιόλη
4
18%
Ευρωχλωρίνη
2
9%
Τηλεφωνίνη
1
5%
Παλιολιγουρίνη - Παλιαδελφίνη
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπριγιαντίνη
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Νυφουλίνη
8
36%
Μουρμουρόνη
6
27%

Σύνολο ψήφων: 22

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από Elli » 17 Ιούλ 2003 11:28

Εχετε την εντύπωση ότι οι ορμόνες περιορίζονται στις γνωστές όπως είναι η τεστοστερόνη, η οιστραδιόλη, η κορτιζόνη, η αδρεναλίνη κλπ; Αν ναι κάνετε λάθος. Πρόσφατα ανακαλύφθηκαν και καινούργιες που αφορούν τις γυναίκες. Πάρτε μία γεύση...

Χοντοσεντερόνη
Βασική γυναικεία ορμόνη χάρη στην οποία μια γυναίκα, που μπορεί να μην ξέρει να πάει ούτε από την Ομόνοια στο Σύνταγμα, εντοπίζει με κλειστά μάτια και χωρίς καμία προσπάθεια όλα τα υποκαταστήματα της αλυσίδας Hondos Center σε ακτίνα 150 ναυτικών μιλίων.

Φερτηκαρταρεκαργιόλη
Ορμόνη που εκκρίνεται ιδιαίτερα κάθε Σάββατο πρωί και διεγείρει την γυναίκα κάτα τρόπο ώστε να αποσπάσει την πιστωτική κάρτα του άντρα -η δική της έχει καταστραφεί από την χοντοσεντερόνη.

Ευρωχλωρίνη
Με την έκκριση αυτής της ορμόνης η γυναίκα αφήνει την κάρτα και στρέφεται στα μετρητά του άντρα, τα οποία και "καθαρίζει" σε χρόνο μηδέν. Αν συνδυαστεί με τις δύο προηγούμενες, ασ'τα να πάνε.

Τηλεφωνίνη
Ορμόνη που δίνει στην γυναίκα την ικανότητα να μπορεί να μιλά στο τηλέφωνο για πολλές ώρες χωρίς να χρειάζεται τροφή και νερό. Εκκρίνεται μονίμως, σε τεράστιες δε ποσότητες όταν η φερτηκάρταρεκαριόλη και ευρωχλωρίνη δεν έχουν αποτέλεσμα.

Νυφουλίνη
Πρόκειται για ορμόνη της οποίας η έκκριση αυξάνεται γεωμετρικά με τα χρόνια και η οποία δημιουργεί στην γυναίκα την ακατανίκητη ανάγκη να ντυθεί νυφούλα. Από τα 30 περίπου και μετά αποτελεί τον βασικό παράγοντα που προσδιορίζει τη γυναικεία συμπεριφορά. Εξαιρετικά επικίνδυνη για τους άντρες, μπορεί να τους οδηγήσει ακόμη και στον αιφνίδιο γάμο. Σε ακραίες περιπτώσεις έχουν παρατηρηθεί εκδρομές στη Λούτσα με Hyundai Accent και παρέα με τα πεθερικά.

Πονοκεφαλίνη
Πρόκειται για ορμόνη που εκκρίνεται κυρίως όταν η γυναίκα βρίσκεται σε ύπτια θέση (=ξαπλωμένη).Εδώ πρέπει να επισημάνουμε ότι αυτή η ορμόνη δεν προκαλεί πονοκέφαλο στην γυναίκα αλλά οίδημα (=πρήξιμο) στους όρχεις των ανδρών. Εξαιτίας της η γυναίκα επικαλείται δήθεν πονοκέφαλο για να αποφύγει άλλες δραστηριότητες.
Οι λόγοι για τους οποίους παράγεται αυτή η ορμόνη είναι πολλοί και όχι πλήρως κατανοητοί από την επιστήμη. Πιστεύεται ότι συσχετίζεται με τη νυφουλίνη στις μικρές και την φερτηκάρταρεκαργιόλη στις μεγαλύτερες ηλικίες. Πάντοτε όμως συνδυάζεται με την μουρμουρόνη. (βλ. παρακάτω)

Μουρμουρόνη
Βασική γυναικεία ορμόνη, εκκρίνεται από όλες τις γυναίκες και σε όλες τις ηλικίες. Διακρίνεται στην γενικομουρμουρόνη (η γυναίκα μουρμουρίζει γενικώς, οποιαδήποτε ώρα της ημέρας) και στη κρεβατομουρμουρόνη (εκκρίνεται πριν τον ύπνο και προκαλεί εκτεταμένη κρεβατομουρμούρα).
Σε συνδυασμό με την τηλεφωνίνη προκαλεί μουρμούρα από τηλεφώνου (γνωστή και ως τηλεγκρίνια).
Οι επιστήμονες πιστεύουν ότι αν βρεθεί τρόπος περιορισμού της μουρμουρόνης, ο μέσος όρος ζωής των ανδρών θα αυξηθεί άμεσα κατά 15-20 χρόνια.

Γλυστριδίνη ή φλυαρόνη
Ορμόνη που έχει ως αποτέλεσμα την αδυναμία της γυναίκας να ελέγξει την κίνηση των γνάθων και της γλώσσας της. Εκδηλώνεται με παρατεταμένη φλυαρία, συνδυάζεται ιδανικά με την τηλεφωνίνη και χειροτερεύει τα αποτελέσματα της μουρμουρόνης.
Διεθνής ομάδα ερευνητών απέδειξε με μαθηματικό τρόπο ότι δεν υπάρχει αντίδοτο.

Ρομαντζίνη
Η έκκριση αυτής της ορμόνης επιφέρει την προσωρινή αναστολή της εγκεφαλικής λειτουργίας της γυναίκας. Προκαλείται με διάφορους τρόπους, π.χ. λουλούδια, ρομαντικά δείπνα κ.α. Τελικό αποτέλεσμα είναι η γυναίκα να πιστεύει τα φούμαρα που σκαρφίζεται ο άντρας προκειμένου να του κάτσει. Ορισμένες φορές όμως του δημιουργεί προβλήματα, ειδικά όταν βιάζεται.
Πάντως πρόκειται για ορμόνη εξαιρετικά χρήσιμη στον άντρα, σε συνδυασμό δε με την τεχνική του "στρίβειν δια του αρραβώνος", του εξασφαλίζει αρκετά χρόνια καλοπέρασης χωρίς να υποστεί τις οδυνηρές συνέπειες της νυφουλίνης.

Ρεμαλίνη
Αυτή η ορμόνη εκκρίνεται στις γυναίκες με σταθερό δεσμό. Εκδηλώνεται με την αποστροφή προς όλους τους φίλους του άντρα και ιδιαίτερα εκείνους που δεν έχουν παραλύσει εγκεφαλικά από τον γάμο ή τον δεσμό και εξακολουθούν να ζουν φυσιολογικά - να ξενυχτάνε, να πίνουν, να καπνίζουν, να γνωρίζουν άλλες γυναίκες κλπ.
Συνηθισμένες ατάκες είναι "πάλι με αυτά τα ρεμάλια θα βγεις;", "να πας να μείνεις με τα ρεμάλια τους φίλους σου" και γενικά οποιαδήποτε φράση περιέχει τη λέξη "ρεμάλι" ή συνώνυμό της.

Βρωμιαρόνη
Αυτή η ορμόνη εκκρίνεται όταν μια γυναίκα αντιληφθεί ότι κάποια άλλη γυναίκα, ανταγωνιστική προς αυτή -oποιαδήποτε δηλαδή- έχει κάποια επιτυχία σε οικονομικό, σεξουαλικό, εργασιακό ή οικογενειακό τομέα. Εκδηλώνεται με χαρακτηρισμούς του τύπου "η βρωμιάρα η Χ" , "η σκρόφα η Ψ" ή από ερωτήσεις όπως "τι μου κάνεις χρυσή μου;" (=ψόφα μωρή) κλπ.

Μπριγιαντίνη
Εδώ δεν εννοούμε την γνωστή λίγδα στο μαλλί των ροκαμπιλάδων αλλά μια γνήσια γυναικεία ορμόνη που εκκρίνεται σε τεράστιες ποσότητες στη θέα ενός μπριγιάν ή ενός μονόπετρου δακτυλιδιού. Η δράση αυτής της ορμόνης επικαλύπτει όλες τις άλλες και ενισχύει τη νυφουλίνη. Οταν το μπριγιάν προορίζεται για ή ανήκει σε άλλη γυναίκα, η μπριγιαντίνη μετατρέπεται σε βρωμιαρόνη.

Παλιολιγουρίνη - Παλιαδελφίνη
Η παλιολιγουρίνη προκαλεί την αποστροφή της γυναίκας για τον άντρα που την φλερτάρει και εκδηλώνεται με σκέψεις ή εκφράσεις όπως "παράτα με ρε παλιολιγούρη" κ.α.
Η παλιαδελφίνη αντίθετα εκδηλώνεται όταν η γυναίκα θέλει κάποιον άντρα αλλά αυτός δεν της κάθεται, οπότε και λέει "παλιαδελφή ο τύπος" κλπ.
Αυτές οι ορμόνες μπορεί να δράσουν ακόμη και ταυτόχρονα, οπότε έχουμε εκδήλωση σχιζοφρενικής συμπεριφοράς.
Και οι δύο υποχωρούν άμεσα με λίγη μπριγιαντίνη.

Τεκνοποιόνη
Ορμόνη που συνήθως συμπίπτει χρονικά με τη νυφουλίνη. Δημιουργεί στην γυναίκα την ακατανόητη ανάγκη να κάνει παιδί και εκδηλώνεται με υστερικές αντιδράσεις στη θέα μωρών άλλων γυναικών. Σημειώνεται δε ότι όσο πιο σπασαρχίδικο είναι το μούλικο, τόσο πιο υστερικές είναι οι αντιδράσεις λατρείας προς αυτό.
Σε συνδυασμό με την κρεβατομουρμουρόνη, τη νυφουλίνη και τη φλυαρόνη,γίνεται εξαιρετικά επικίνδυνη για τον άντρα. Τα ποιοτικά προφυλακτικά είναι το ελάχιστο μέσο αντιμετώπισής της.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Elli την 17 Ιούλ 2003 16:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από aguila21 » 17 Ιούλ 2003 12:12

Πώς τα κατάφερα και είμαι ο πρώτος που ψήφησε;

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από γιαννης » 17 Ιούλ 2003 12:27

elli ase tra palava sou.

i pio epikindini einai i: Νυφουλίνη

molis tin valeis sto poll tha psifiso kai ego. :hammer:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από Elli » 17 Ιούλ 2003 13:21

γιαννης έγραψε:elli ase tra palava sou.

i pio epikindini einai i: Νυφουλίνη

molis tin valeis sto poll tha psifiso kai ego. :hammer:
Δεν την έβαλα με σκοπό. Έχω υψηλές εκκρίσεις νυφουλίνης σε συνδυασμό με την ξανθουλίνη και θέλω επειγόντως να ντυθώ νυφούλα και να βάψω το μαλλί μου ξανθό. Γιατρέ μου θα ζήσω; :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Αντε Γιάννη να καλοπιάσω και να βάλω τη νυφουλίνη στο poll μπας και σε πείσω να πάμε διακοπές στη Λούτσα μαζί (με την μαμά μου φυσικά, το πεθερικό είναι πάντα απαραίτητο) όπου θα της ζητήσεις το χέρι μου :P :P :P

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από e-times » 17 Ιούλ 2003 13:50

Εαν δεν βαλεις στο poll την Μουρμουρόνη εγω δεν προκειτε να ψηφησω. :evil:
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από γιαννης » 17 Ιούλ 2003 14:02

Elli έγραψε:..... Έχω υψηλές εκκρίσεις νυφουλίνης σε συνδυασμό με την ξανθουλίνη και θέλω επειγόντως να ντυθώ νυφούλα και να βάψω το μαλλί μου ξανθό. Γιατρέ μου θα ζήσω; :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Αντε Γιάννη να καλοπιάσω και να βάλω τη νυφουλίνη στο poll μπας και σε πείσω να πάμε διακοπές στη Λούτσα μαζί (με την μαμά μου φυσικά, το πεθερικό είναι πάντα απαραίτητο) όπου θα της ζητήσεις το χέρι μου :P :P :P

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

to allo me ton toto to ksereis????
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από EneMe » 17 Ιούλ 2003 14:57

H Νυφουλίνη προκαλεί άμεσα υπερέκκριση κι όλων των άλλων ορμονων.

Για σκεφτείτε το! :wink: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από Elli » 17 Ιούλ 2003 15:03

e-times έγραψε:Εαν δεν βαλεις στο poll την Μουρμουρόνη εγω δεν προκειτε να ψηφησω. :evil:
Εαν μου εξηγήσεις τι επίπτωση έχει η μουρμουρόνη στην τσέπη των ανδρών θα την προσθέσω ASAP :pint: :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από e-times » 17 Ιούλ 2003 15:09

Elli έγραψε:
e-times έγραψε:Εαν δεν βαλεις στο poll την Μουρμουρόνη εγω δεν προκειτε να ψηφησω. :evil:
Εαν μου εξηγήσεις τι επίπτωση έχει η μουρμουρόνη στην τσέπη των ανδρών θα την προσθέσω ASAP :pint: :pint: :pint:
Ποιος θα μου πληρωσει τον ψυχιατρο, τον νευρολογο, την κλινικη απο τις επιπτωσεις της Μουρμουρόνης ???

Η γυναικα μου ή μηπως εσυ? :-?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από Elli » 17 Ιούλ 2003 15:20

e-times έγραψε: Ποιος θα μου πληρωσει τον ψυχιατρο, τον νευρολογο, την κλινικη απο τις επιπτωσεις της Μουρμουρόνης ???

Αντε καλά με έπεισες. Την προσθέτω τώρα αμέσως. Αλλος κανείς παραγγελιές; Τώρα που γυρίζει λέμεεεεεεεεεεεεεεε :roll: :roll: :roll:

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από γιαννης » 17 Ιούλ 2003 15:21

e-times έγραψε:
Elli έγραψε:
Ποιος θα μου πληρωσει τον ψυχιατρο, τον νευρολογο, την κλινικη απο τις επιπτωσεις της Μουρμουρόνης ???

kai episeis ta ouiskia pou tha pineis sta barakia mia kai den tha thes na patiseis spiti me tipota :pint:

allo ena vareo simptoma tis nifoulinis.

Elli paidi mou, edo etimazomastan na fame koufeta me ton john sclavos kai sena, ego malista me ton niko sizitagame kai ti doro na sas paroume, ti egine tora?

A' kai mi to ksexaso.
Otan pantrevetai mia gineka, tin pataei enas kai isixazoun oloi oi alli
"aksioma"
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από Elli » 17 Ιούλ 2003 15:27

γιαννης έγραψε:
Elli paidi mou, edo etimazomastan na fame koufeta me ton john sclavos kai sena, ego malista me ton niko sizitagame kai ti doro na sas paroume, ti egine tora?
Αστα Γιάννη μου. Πονεμένη ιστορία. Ο Σκλάβος έκανε πίσω. Ξαφνικά αποφάσισε οτι είναι μικρός για να παντρευτεί :cry: :cry: :cry:

Τι να κάνω και εγώ η γυναίκα; Είχα εκτεθεί ανεπανόρθωτα στη μαμά μου. Τώρα πως να της πω ότι ο γαμπρός έκανε πίσω; Και εκεί σκέφτηκα εσένα. Γιάννης ο Σκλάβος, Γιάννης και εσύ ούτε που θα καταλάβει τη διαφορά η μαμά μου.

Τι λες λοιπόν; :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από e-times » 17 Ιούλ 2003 15:35

Elli έγραψε: Ξαφνικά αποφάσισε οτι είναι μικρός για να παντρευτεί :cry: :cry: :cry:
Μηπως σου βρηκε πολλες ορμονες Μουρμουρόνης? :D :kaloe:

Υ.Γ. θα το βαλεις τελικα ή οχι?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Γυναικείες ορμόνες!

Δημοσίευση από γιαννης » 17 Ιούλ 2003 15:37

ase re elli kai i diki mou istoria einai ponemeni. exo poli kaka xouxia.

kapnizo san arapis Εικόνα

pino oli mera mpires Εικόνα

vrizo apo to proi mexri to vradi Εικόνα

eimai ipervolika tempelis Εικόνα

den eimai katholou pistos Εικόνα

katholou evgenikos Εικόνα

kai exo taseis figis, san ton liantini ena prama Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Γυναικείες ορμόνες!