αφιλοτιμο dll

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
pagou

αφιλοτιμο dll

Δημοσίευση από pagou » 23 Μάιος 2010 10:48

ενα dll εχει μπαστακωθει στον IE και δεν φευγει με τιποτα. ουτε με nod32 ουτε καν με avast σε start mode.

οποτε νομιζω οτι ηρθε η ωρα να πω (περα απο τα αισχρα λογια που οφειλω στην microsoft):

HEHEHEHELLLLLLPPPPPP

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

αφιλοτιμο dll

Δημοσίευση από GeoStuff » 23 Μάιος 2010 13:21

MOVED...

Δοκίμασες safe mofe?
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

nbc
Honorary Member
Επικοινωνία:

αφιλοτιμο dll

Δημοσίευση από nbc » 23 Μάιος 2010 13:25

Πότε θα αντιληφθεί ο κόσμος ότι το σερφάρισμα με IE ισοδυναμεί με τζόγο... Δεν υπάρχει περίπτωση αυτό το τρισάθλιο πράμα να γίνει ποτέ ασφαλές!

pagou

αφιλοτιμο dll

Δημοσίευση από pagou » 23 Μάιος 2010 13:37

nbc έγραψε:Πότε θα αντιληφθεί ο κόσμος ότι το σερφάρισμα με IE ισοδυναμεί με τζόγο... Δεν υπάρχει περίπτωση αυτό το τρισάθλιο πράμα να γίνει ποτέ ασφαλές!
σε ευχαριστω για την τοσο επικοδομοιτη γκρινια σου, αλλα στα XP αυτη η αθλιοτητα ειναι υποχρεωτικη.

Εδω και 6 χρονια χρησιμοποιώ OPERA, στον mac στο κινητο στο pc

========

Δοκίμασες safe mofe?

δεν τον χρησημοποιω ποτε για χρηση, το προβλημα ειναι οτι οταν εντοπιση κινηση σχετικη με internet, π.χ. ανοιγμα κάποιου browser, τοτε πεταει τον ΙΕ για να ανοιξει POP UP

ναι εχω το zone alarm
σχεδον ολα τα add on ειναι disabled

το εντοπισα αλλα δεν μπορω να κανω delete. ( γιατι;)
πρεπει να ειναι κατι πολυ εξυπνο γιατι το ονομα του αρχειου δεν εμφανιζεται στο internet, οποτε μπορει καθε φορα που αντιγραφει τον εαυτο του να αλλαζει ονομα.

nbc
Honorary Member
Επικοινωνία:

αφιλοτιμο dll

Δημοσίευση από nbc » 23 Μάιος 2010 13:48

Γιατί είναι υποχρεωτική, δεν κατάλαβα... Από XP σου απαντάω. Και firefox έχω, και chrome και opera και ότι θέλω. Αν το μηχάνημα είναι παλιό, δηλαδή αδύναμο, κατέβασε το chrome. Θα εκπλαγείς ευχάριστα.

Το zone-alarm είναι άχρηστο. Αφενός, έχεις το firewall του router που είναι κλάσεις ανώτερο, αφετέρου αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι facts όχι γκρίνια. O ΙΕ είναι ο μόνος browser που υποστηρίζει behaviours, vbscript και activex. Μέσω αυτών, μπορείς να κάνεις τα πάντα - να αποκτήσεις πλήρη έλεγχο του PC, κι ας έχεις όλα τα protections του κόσμου. Αυτό, δεν μπορεί να γίνει σε κανέναν άλλο browser. Τώρα ανακοίνωσαν και extensions. Τι πίνουν ρε π.... μου αυτοί στη MS, ποτέ δεν κατάλαβα.

Αν για κάποιο λόγο δεν μπορείς να τον αποχωριστείς, τότε στήσε ένα virtual machine και σερφάριζε όσο θέλεις. Ούτε AV δεν χρειάζεσαι.

pagou

αφιλοτιμο dll

Δημοσίευση από pagou » 23 Μάιος 2010 13:54

-θα συμφωνησω μαζι σου, αλλα εαν σημασια εδινες στο τι λεω θα εβλεπες οτι ειπα: Εδω και 6 χρονια χρησιμοποιώ OPERA, στον mac στο κινητο στο pc

-τότε στήσε ένα virtual machine και σερφάριζε όσο θέλεις
@
θαρω οτι ειναι μια εξαιρετη ιδεα, αλλα δεν ειναι εκει το προβλημα μου

-ειναι υποχρεωτικος διοτι δεν μπορω να τον κανω delete.

==========

τελικα τι να κανω με το αθλιο αρχειο που με παρενοχλει συστηματικα;

pagou

αφιλοτιμο dll

Δημοσίευση από pagou » 05 Ιουν 2010 17:41

μια ιδεα, γιατι ω ναι, ειναι ακομα εκει

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες