1 application every 10 minutes.

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
plomarsa

Δημοσίευση από plomarsa » 24 Μάιος 2010 20:21

Αναζήτηση εργασιας. Ενα πολυ σημαντικο θεμα. Λιγοι απο εμας εργαζομαστε απο χομπυ. Κανω αιτηση απο το freestuff και αφου γραφω το κειμενο μου παιρνω πισω Unfortunately, your application could not be sent. Please check the form. Also, we only allow 1 application every 10 minutes.
Δε μπορω να καταλαβω γιατι να συμβαίνει αυτό, μια αιτηση καθε 10 λεπτα, για 10 αιτησεις (που απο τις 10 θα μου τηλεφωνησουν οι 2 και θα παω να δω τον εναν που και αυτος θα μου δινει 800) να χρειαζομαι 1 ωρα και 40 λεπτα. Για καμια δικαιολογια, απλα... ΒΑΡΕΤΟ

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Μάιος 2010 20:25

το πόσα θα πάρεις με το πόσα application το λεπτό θα κάνεις δεν έχει κάποια σχέση νομίζω.

αυτές οι δικλίδες ασφαλείας υπάρχουν σε όλα τα συστήματα στο web (και εδώ στο forum) για να αποφεύγουμε τα bots.

νομίζω ότι δεν είναι τραγικός χρόνος (π.χ. έλα ξανά αύριο), για κάτι που μπορεί να σου δώσει δουλειά και ψωμί να φας. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

plomarsa

Δημοσίευση από plomarsa » 24 Μάιος 2010 20:39

ειλικρινα λυπαμαι για την απαντηση που πηρα. Το ποσα θα παρω με το ποσα application θα κανω εχει να κανει οτι οταν καποιος ψαχνει για δουλεια, για να βρει αυτο που θελει χρειαζεται αρκετος χρονος, αλλα με το συστημα του freestuff χρειαζεται ο 10 πλασιος χρονος... λυπαμαι που απαντας ετσι, λυπαμαι που δε καταλαβες τι ειπα... εγω απο την αλλη δε ζητησα κανενος την αποψη, για μενα ειναι τραγικοτατος χρονος, οταν ψαχνω για δουλεια, οταν στελνω αιτησεις τα 10 λεπτα ειναι τραγικα απιστευτη καθυστερηση. για σενα που εχεις ψωμι και τρως θα εχεις και χρονο και για καφε και καλα κανεις πιες εναν και για μενα

λυπαμαι που απαντας ετσι, μονο και μονο για να απαντησεις... εγω παντως, αυτη τη δικλιδα ασφαλειας, πρωτη φορα τη συναντω και γιαυτο το εγραψα, δε το εχω δει πουθενα αλλου. Εσυ, στελνε μια καθε 10 λεπτα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Μάιος 2010 20:55

λυπάμαι που δε ξέρεις να εκφραστείς γιατί πραγματικά δε κατάλαβα τι θες να πεις.

εγώ αυτό που έλαβα είναι μια επίθεση ότι το δε βρίσκεις δουλειά γιατί δε σε αφήνει να κάνεις application κάθε 5 δευτερόλεπτα και εγώ φταίω που θα σου τηλεφωνήσουν μόνο 2 άτομα.

πραγματικά λυπάμαι για το ύφος σου και το τρόπο που έχεις να ρίχνεις όλα στους άλλους, όπως κάνει και με την απάντησή σου, προσπαθώντας να δείξεις ότι το έχω κάνει επίτηδες έτσι επειδή εγώ έχω ψωμί στο τραπέζι.

εκτός όλων των άλλων τα 10 λεπτά που είδες είναι απλά ένα λεκτικό και δεν υπάρχει κανένα τέτοιο restriction, αλλά ήθελες κάτι να βρεις να πεις.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

plomarsa

Δημοσίευση από plomarsa » 24 Μάιος 2010 21:33

"λυπάμαι που δε ξέρεις να εκφραστείς γιατί πραγματικά δε κατάλαβα τι θες να πεις."

το οτι δε καταλαβες δε σημαινει οτι δε ξερω να εκφραζομαι. μεινε στο οτι δε καταλαβες!

γραφω: Δε μπορω να καταλαβω γιατι να συμβαίνει αυτό, μια αιτηση καθε 10 λεπτα, για 10 αιτησεις (που απο τις 10 θα μου τηλεφωνησουν οι 2 και θα παω να δω τον εναν που και αυτος θα μου δινει 800) να χρειαζομαι 1 ωρα και 40 λεπτα. Για καμια δικαιολογια, απλα... ΒΑΡΕΤΟ

απο που βγαζεις το συμπερασμα οτι φταις εσυ που δε βρισκω δουλεια, και, ποιος σου ειπε οτι δε βρισκω....ΛΕΩ, οτι, οταν καποιος ψαχνει για δουλεια το να περιμενει 10 λεπτα για να στειλει 2 αιτησεις, εγω, και μονο εγω, το θεωρω παααααρα πολυ χρονοβορο... απο τις 10 αιτησεις που θα στειλω, με οποιο μεσo, απο περιστερι μεχρι web ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ και οι 10, θα μου απαντησουν οι 2 ΑΡΑ, επειδη δε καταλαβες, ΑΡΑ θα πρεπει να στειλω πολλες αιτησεις. Ενταξυ μεχρι εδω? Για να στειλω πολλες αιτησεις θα χρειαστω παααααρσα πολυ χρονο μεσω του Freestuff, αφου πρεπει να περιμενω 10 λεπτα για να στειλω την καθε επομενη.. Ελπιζω ολο αυτο να το καταλαβαινεις.

"εγώ αυτό που έλαβα είναι μια επίθεση ότι το δε βρίσκεις δουλειά γιατί δε σε αφήνει να κάνεις application κάθε 5 δευτερόλεπτα και εγώ φταίω που θα σου τηλεφωνήσουν μόνο 2 άτομα"

τι σχεση εχω εγω με σενα, που κολας εσυ στην ολη φαση, τι δουλεια εχω εγω με σενα, απο που ελαβες επιθεση, δε μπορουμε δηλαδη να θεωρουμε κατι χρονοβορο? πρεπει ολοι να εχουμε τους ιδιους χρονους με σενα, τις ιδιες αποψεις και να ταυτιζομαστε κι ολας με σενα? Δε φταις εσυ, (γουτου γουτου, σωπα μωρε) λεω, οτι θα πρεπει να ξοδεψω πολυ χρονο εδω μεσα για να στειλω 10 αιτησεις, αμα σε στεναχωρει, δε το ξαναλεω, το προβλημα ομως θα υπαρχει (για μενα, γιατι για σενα εχεις το τελειο φορουμ. Μη δινεις σημασια στο τι λενε οι χρηστες, εσυ εχεις το τελειο φορουμ)

"εκτός όλων των άλλων τα 10 λεπτά που είδες είναι απλά ένα λεκτικό και δεν υπάρχει κανένα τέτοιο restriction, αλλά ήθελες κάτι να βρεις να πεις"

ψαχνω για δουλεια, λες να ξυπνησα και να ειπα ας παω να φανταστω κατι και να κατηγορησω το freestuff ... δε σκεπτομαι ετσι σε αντιθεση με σενα που εμ δε καταλαβαινεις τι σου λενε εμ τους τη λες κιολας.. το μηνυμα που ελαβα, το οποιο ειναι και γκρινγκλις Unfortunately, your application could not be sent. Please check the form. Also, we only allow 1 application every 10 minutes, ειναι λεκτικο? εδω μαλλον εγω δε καταλαβαινω κατι... μηπως τελικα εσυ ηθελες να πεις κατι οταν μου απαντησες
"αυτές οι δικλίδες ασφαλείας υπάρχουν σε όλα τα συστήματα στο web (και εδώ στο forum) για να αποφεύγουμε τα bots. " μαλλον και αυτη η απαντηση ειναι ετσι για να απαντησουμε κατι.. η μαλλον, οχι, η προηγουμενη απαντηση ειναι για να απαντησουμε, αυτη ισχυει... η μηπως οχι, μμμ αυτη δεν ισχυει, η προηγουμενη ειναι η σωστη

και για να κλεισουμε

λοιπον, εισαι ο τελειος και ολοι οι αλλοι ειναι μαλακες, αλλοιως θα τους καταλαβαινες. Ενταξυ, ευχαριστημενος?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Μάιος 2010 21:38

ξελάφρωσες τώρα που για όλα φταίω εγώ;

ελπίζω.

lock γιατί δεν έχει άλλο νόημα η συζήτηση.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης