Τελικά, είμαι ρουφιάνος ή έτσι πρέπει να ενεργούμε όλοι?

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 27 Μάιος 2010 19:47

Ευγε fafe, πολυ καλα εκανες!

την επομενη φορα, παρτε μαζι σας τον Αγγελο και μη φοβαστε τιποτα.

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 27 Μάιος 2010 20:06

fafos καλά έκανες αλλα και εσύ για να ευαισθητοποιηθείς έπρεπε να το δεις με τα ματια σου.

Από την άλλη όμως αν ήσουν τόσο πολύ ευαίσθητος θα έπρεπε να παίρνεις όλη μέρα τηλεφωνα , κανε μια γύρα στο σύνταγμα να δεις εκεί εγκληματίες , επίσης μια βόλτα το βράδυ μετά τις 12:30 - 01:00 στην πλατιά ομόνοιας .

Προσωπικά έχω διανυκτερεύσει στην αθηνα για 2 μέρες , δεν ξέρω πως λέγονται οι δρόμοι αλλα ξέρω πολλά μέρη που γίνονται εγκλήματα . Τώρα αν εσύ , όλοι οι αθηναίοι και η αθηναϊκή σας αστυνομία δεν μπόρεσε ακόμα να βρείτε αυτά τα μέρη , τι να πω :-? , αυτό πάει σαν την πολιτική ??? Μας αξίζει η κοινωνία που ζούμε ???

fiskilis έγραψε: 100 ευρω αμοιβη σε οποιον το βρει!!!!
Στην Υπηρεσία καθαρισμού του δήμου πάρε τηλέφωνο αυτοί μπορεί να σε βοηθήσουνε :P

P.S. Τον κλέφτη τον θες ζωντανό ή νεκρό ?? :P
:(

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 27 Μάιος 2010 20:24

LLeonidas έγραψε: Προσωπικά έχω διανυκτερεύσει στην αθηνα για 2 μέρες , δεν ξέρω πως λέγονται οι δρόμοι αλλα ξέρω πολλά μέρη που γίνονται εγκλήματα . Τώρα αν εσύ , όλοι οι αθηναίοι και η αθηναϊκή σας αστυνομία δεν μπόρεσε ακόμα να βρείτε αυτά τα μέρη , τι να πω :-? , αυτό πάει σαν την πολιτική ??? Μας αξίζει η κοινωνία που ζούμε ???

Δηλαδή? να ξεχυθούμε όλοι οι Αθηναίοι στους δρόμους και όπου βλέπουμε κάτι παράνομο να παίρνουμε τηλέφωνο στις υπηρεσίες? Πιστεύεις ότι οι Αθηναίοι δεν έχουν άλλη δουλειά ή αν πάει η αστυνομία μετά από καταγγελία του πολίτη θα μπορέσει να βρει άκρη? και τι να το κάνω εγώ το βαποράκι? το θέμα είναι να χτυπήσουν ψηλά... και στα ψηλά παθαίνουν ίλιγγο τα όργανα της τάξης...

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 27 Μάιος 2010 21:08

ποιο το νόημα του topic σου μετά ???

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 27 Μάιος 2010 21:14

fafos έγραψε:Εκεί τρελάθηκα!! ήθελα να πάω σπίτι να πάρω την καραμπίνα και να αρχίσω το κυνήγι στην πλατεία!!
fafos έγραψε:Το θέμα όμως είναι το εξής... Τόσο καιρό αυτά τα άτομα είχαν "ξεσκίσει" τον κόσμο και κανένας από αυτούς που γνώριζαν δεν μιλούσε! Πρέπει να βρίσκεται ένας Φάφος στο σωστό μέρος την σωστή ώρα για να καταγγελθούν τέτοιες πράξεις? Τελικά, πρέπει να χτυπήσει την πόρτα μας το πρόβλημα για να ασχοληθούμε? Τόσο αναίσθητοι είμαστε τελικά
fafos έγραψε:Πιστεύεις ότι οι Αθηναίοι δεν έχουν άλλη δουλειά

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 27 Μάιος 2010 21:23

LLeonidas έγραψε:ποιο το νόημα του topic σου μετά ???
εσύ πιστεύεις ότι είδες τις super-dupper παρανομίες στην Αθήνα μέσα σε 2 ημέρες? είδες ότι βλέπουν οι Αθηναίοι που κυκλοφορούν στο κέντρο καθημερινά.. κάτι παλικάρια που τα έχουν ρίξει στην πρέζα και τα βγάζουν μπροστάρηδες για να μπαινοβγαίνουν στον Κορυδαλλό και τα μεγάλα κεφάλια να κάνουν πάρτυ...

το topic μου αναφέρεται σε καταστάσεις που βιώνουν πολλοί Έλληνες καθημερινά (και όχι μόνο οι Αθηναίοι) και κάνουν "μούγκα στην στρούγκα". Μιλάμε για καταστάσεις τύπου παιδεραστίας, εμπόρων ναρκωτικών και λευκής σάρκας, εμπόρους όπλων κλπ που είναι δίπλα τους και απλώς γυρνάμε το κεφάλι και μερικοί τους κάνουν και κολλητούς.

Εκτός αυτού, με 2 ημέρες στην Αθήνα δεν είσαι σε θέση να κρίνεις τι κάνουν οι Αθηναίοι για όλα αυτά που γίνονται γύρω μας. Αν πιστεύεις ότι "δίνοντας" το πρεζάκι που πουλάει στην πλ Βάθης την πραμάτεια του, θα σωθεί το σύστημα έχεις λάθος... περιμένουν 50 στην ουρά..

Άβαταρ μέλους
Titan
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Titan » 27 Μάιος 2010 21:25

Μισό λεπτό!

Θέλει κι ερώτημα; Συζητάμε το τι θα κάνουμε όταν αντιλαμβανόμαστε μια παρανομία;
Δυστυχώς ναι. Είμαι σίγουρος πως πάρα πολλοί από μας είπαμε μέσα μας μποράβο στον Υπουργό που παραδέχτηκε τη μίζα του. Ποιος θα το περίμενε πως η κοινωνία μας έχει ανάγει τη κλεψιά σε μαγκιά.

Ο Πασχαλίδης λέει σε ένα τραγούδι του:
"Δανείσου λίγα και θα σε ρίξουν στα σκυλιά.
Κλέψε πολλά και θα σε κάνουν βασιλιά."
Titan
pizza makes the world go round
Pitsa.gr/

elorant

Δημοσίευση από elorant » 27 Μάιος 2010 21:27

LLeonidas έγραψε:Προσωπικά έχω διανυκτερεύσει στην αθηνα για 2 μέρες , δεν ξέρω πως λέγονται οι δρόμοι αλλα ξέρω πολλά μέρη που γίνονται εγκλήματα . Τώρα αν εσύ , όλοι οι αθηναίοι και η αθηναϊκή σας αστυνομία δεν μπόρεσε ακόμα να βρείτε αυτά τα μέρη , τι να πω :-? , αυτό πάει σαν την πολιτική ??? Μας αξίζει η κοινωνία που ζούμε ???
Η αστυνομία τα ξέρει τα μέρη, αλλά επιλέγει να μην κάνει τίποτα. Η κατάσταση πέριξ της Ομόνοιας έχει εκτροχιαστεί τα τελευταία 3-4 χρόνια και η απουσία αστυνόμευσης είναι κραυγαλέα. Τα περισσότερα καταστήματα στην περιοχή κλείνουν. Η περιοχή πίσω από το Δημαρχείο στην Κοτζιά είναι γκέτο μετά τις 7 το απόγευμα. Παραεμπόριο, πορνεία, ναρκωτικά, εγκληματικότητα, από όλα έχει ο μπαξές. Και οι πολίτες διαμαρτύρονται συνεχώς και οι έμποροι έχουν κάνει συγκεντρώσεις και δημοσιογράφοι έχουν καλύψει το θέμα. Αλλά φευ, έχουμε μια αστυνομία που μόνο να δέρνει φοιτητές και συνταξιούχους ξέρει. Κι έναν υπουργό που είναι όλο φιγούρα.

Στο τέλος θα δολοφονηθούν κάποιοι πολίτες και θα ξυπνήσει η αστυνομία. Ως συνήθως δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 27 Μάιος 2010 21:37

Υπομονη παιδια. Θα καθαρισει η περιοχη μολις πουληθουν τα σπιτια σ'αυτους που προωθουν αυτην την κατασταση.

Σε 8-10χρονια θα μπορειτε να περπατατε παλι εκει. Ισως και σε λιγοτερο χρονο αν πεσει και σταση πληρωμων.

Οσο για την αστυνομια, οταν εξαφανιστουν απο την Ελλαδα το KKE και ο Συριζα τοτε κατι θα μπορεσει να κανει και αυτη η καιμενη.
Ηobby: Shooting photons

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 27 Μάιος 2010 22:16

fafos έγραψε:εσύ πιστεύεις ότι είδες τις super-dupper παρανομίες στην Αθήνα μέσα σε 2 ημέρες? είδες ότι βλέπουν οι Αθηναίοι που κυκλοφορούν στο κέντρο καθημερινά.. κάτι παλικάρια που τα έχουν ρίξει στην πρέζα και τα βγάζουν μπροστάρηδες για να μπαινοβγαίνουν στον Κορυδαλλό και τα μεγάλα κεφάλια να κάνουν πάρτυ...
elorant έγραψε:Η κατάσταση πέριξ της Ομόνοιας έχει εκτροχιαστεί τα τελευταία 3-4 χρόνια και η απουσία αστυνόμευσης είναι κραυγαλέα. Τα περισσότερα καταστήματα στην περιοχή κλείνουν. Η περιοχή πίσω από το Δημαρχείο στην Κοτζιά είναι γκέτο μετά τις 7 το απόγευμα. Παραεμπόριο, πορνεία, ναρκωτικά, εγκληματικότητα, από όλα έχει ο μπαξές. Και οι πολίτες διαμαρτύρονται συνεχώς και οι έμποροι έχουν κάνει συγκεντρώσεις και δημοσιογράφοι έχουν καλύψει το θέμα. Αλλά φευ, έχουμε μια αστυνομία που μόνο να δέρνει φοιτητές και συνταξιούχους ξέρει. Κι έναν υπουργό που είναι όλο φιγούρα.
Όπως βλέπεις απαντάει ο φίλος στο τι είδα εγώ και στο τι βλέπει ο αθηναίος καθημερινά σε αυτά τα πασίγνωστα μέρη .
elorant έγραψε:Στο τέλος θα δολοφονηθούν κάποιοι πολίτες και θα ξυπνήσει η αστυνομία. Ως συνήθως δηλαδή.
Αν το να βγει ο υπουργός στα κανάλια και αναλάβει την πολιτική ευθύνη είναι λύση , ναι τότε πραγματικά θα δούμε κάποια λύση γιατί για επίλυση μην το σκέφτεσαι καθόλου όλα το ίδιο θα μείνουν .

Η πολιτική ευθύνη που τρέχουνε να αναλάβουνε οι πολιτικοί μας δεν θεωρείτε ποινικό αδίκημα ;)
paink1ller έγραψε:Οσο για την αστυνομια, οταν εξαφανιστουν απο την Ελλαδα το KKE και ο Συριζα τοτε κατι θα μπορεσει να κανει και αυτη η καιμενη.
1 Αστυνομικός των MAT μπορεί να κάνει τόπι στο ξύλο 10 κουκουλοφόρους με το κράνος τα χημικά του και τα μπιστόλια του . Ως ποτε θα πιπιλίζουμε την πιπίλα πως η αστυνομία απασχολείται από τα επεισόδια και τις πορείες .

Αν κατά τη διάρκεια του πολυτεχνείου πετάξουμε 100 "ματατσιδες" μέσα στους κουκουλοφόρους θα έπρεπε να τους ρημάξουνε στις "γλοπιες" , εμάς και ξύλο τόρνε και τα καταστήματα σπάνε .

Δεν έχουμε καλους αστυνομικούς ??
Δεν έχουνε καλο σχέδιο ??
Δεν έχουμε πόλους αστυνομικούς ??

Αν ισχύει το 1 τότε να τους εκπαιδεύσουμε καλύτερα .
Αν ισχύει το 2 τότε να αλλάξουμε τον αρχηγό .
Αν ισχύει το 3 τότε να προσλάβουμε μερικούς ακόμα .

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 27 Μάιος 2010 22:28

LLeonidas.. έλα καμιά εβδομάδα στην Αθήνα να μας καθαρίσεις από την παρανομία... :lol:
1 Αστυνομικός των MAT μπορεί να κάνει τόπι στο ξύλο 10 κουκουλοφόρους με το κράνος τα χημικά του και τα μπιστόλια του . Ως ποτε θα πιπιλίζουμε την πιπίλα πως η αστυνομία απασχολείται από τα επεισόδια και τις πορείες .

Αν κατά τη διάρκεια του πολυτεχνείου πετάξουμε 100 "ματατσιδες" μέσα στους κουκουλοφόρους θα έπρεπε να τους ρημάξουνε στις "γλοπιες" , εμάς και ξύλο τόρνε και τα καταστήματα σπάνε .
αν τα κάνουν όλα αυτά, πρώτος εσύ θα μπεις στα blogs και θα λες περί "μπάτσων, γουρουνιών και δολοφόνων"

elorant

Δημοσίευση από elorant » 27 Μάιος 2010 22:30

Αστυνομικούς έχουμε πάρα πολλούς. Για την ακρίβεια έχουμε τους περισσότερους στην Ευρώπη κατ' αναλογία πληθυσμού.

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 27 Μάιος 2010 22:38

fafos έγραψε:αν τα κάνουν όλα αυτά, πρώτος εσύ θα μπεις στα blogs και θα λες περί "μπάτσων, γουρουνιών και δολοφόνων"

Θα δω εγώ να βαράνε αστυνομικοί πολιτικο που έχει κλέψει δημόσιο χρήμα και θα φωνάζω μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι ???

Πίτσες και μπουκάλια στον κλεφτών τα κεφαλια θα φωνάζω ;)

Αλλα άμα είναι να βαράμε κυπριους , συνταξιούχους και φοιτητές :-?

Γιατί εγώ εδώ και χρονια αυτούς βλέπω να βαράνε ;)

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 27 Μάιος 2010 22:49

LLeonidas έγραψε: Θα δω εγώ να βαράνε αστυνομικοί πολιτικο που έχει κλέψει δημόσιο χρήμα και θα φωνάζω μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι ???

Πίτσες και μπουκάλια στον κλεφτών τα κεφαλια θα φωνάζω ;)

Αλλα άμα είναι να βαράμε κυπριους , συνταξιούχους και φοιτητές :-?

Γιατί εγώ εδώ και χρονια αυτούς βλέπω να βαράνε ;)
και που να τον βρουν τον πολιτικό για να τον κοπανήσουν? (αν και βρήκαν τον Γλέζο τις προάλλες)... αφού κρύβονται όλοι... αυτό δεν σημαίνει όμως ότι όλοι οι αστυνομικοί είναι άχρηστοι (μιλάς με κάποιον που έδινε παρών στην αστυνομία επί χούντας 2 φορές την εβδομάδα και έχει χάσει τα μισά δόντια από το ξύλο που έτρωγε εκεί μέσα) και γι'αυτό πρέπει να καίμε 2-3 συμπολίτες μας σε κάθε διαδήλωση..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες