spam click

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
LaRue
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από LaRue » 28 Μάιος 2010 00:59

παιδια ειμαι τελειως αρχαριος στο θεμα του adsense. εχει μολις 4-5 μερες που εχω βαλει στο site μου 3 διαφημιστικα banners της google. 2 με κειμενο και 1 με γραφικα. το μονο που ξερω ειναι οτι μπαινουν χρηματα στον λογαριασμο σου απο τα click που κανουν οι επισκεπτες. τι γινεται ομως με τα spam clicks. τι γινεται αν μπουν 10 φιλοι μου και κανουν 20-30-40 clicks στις διαφημισεις μου? ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να αποδωσει το adsense?

ευχαριστω για τον χρονο σας!!

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από cyberfreak » 28 Μάιος 2010 01:23

μετα απο λιγο καιρο δεν θα εχεις adsense αν ακολουθησεις αυτο το μονοπατι..ασχολησου με τη σελιδα σου βαλε υλικο και ασε το κοσμο που θα μπαινει να κανει κλικ επειδη το θελει

LaRue
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από LaRue » 28 Μάιος 2010 01:29

αρα αν θελει καποιος να μου κανει κακο μπορει πολυ απλα να μπει και να σπαμαρει 100-200 κλικς και να μου κλεισουν το adsense

papp0us

spam click

Δημοσίευση από papp0us » 28 Μάιος 2010 02:41

υποθέτω πως σε περιπτωση πολλαπλών click απο μια μόνo ip απλά θα αφαιρέσουν τα πλασματικά κέρδη και δε θα σου κλείσουν το λογαριασμο.. Απο την άλλη google έιναι αυτή.. εμένα μου τον έκλεισαν την μέρα που ήταν να αποσταλεί η πληρωμή χωρίς ΚΑΜΙΑ εξήγηση.. αρα ...
http://www.angroid.gr | To android στα Ελληνικά

LLeonidas

spam click

Δημοσίευση από LLeonidas » 28 Μάιος 2010 03:00

papp0us έγραψε:εμένα μου τον έκλεισαν την μέρα που ήταν να αποσταλεί η πληρωμή
Πάντα όταν ζητάς λεφτά ρίχνουν ban ;) Γιατί να μην εκμεταλλευτούνε την τσάμπα διαφήμιση ???
papp0us έγραψε:χωρίς ΚΑΜΙΑ εξήγηση.. αρα ...
Σίγουρα είχανε λόγο απλώς από τη στιγμή που παραβαίνεις έναν κανόνα δεν είναι υποχρεωμένοι να σου πούνε τι έκανες , απλώς σε τιμωρούνε
π.χ. έγραψε:μηνύματα τύπου SMS, με συντμήσεις σε λέξεις και συνδέσμους θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.
:(

papp0us

spam click

Δημοσίευση από papp0us » 28 Μάιος 2010 15:53

Μα είναι λογική αυτή; Ας μου στείλουν ένα log με την παραβίαση τουλάχιστον, κάτι! Ακόμα δεν κατάλαβα τι έκανα λάθος. Δεν είπα σε κανένα να κάνει κλικ, δεν πάτησα της διαφημίσεις μου, και εβγαζα 20 ευρώ το μήνα,καθε 4 μήνες στέλνανε τσεκ. Και ξαφνικά...ΚΑΤΑΙΓΙΔΑΑΑΑ(ασχετο αλλα αυτό μου ήρθε)
http://www.angroid.gr | To android στα Ελληνικά

LaRue
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από LaRue » 28 Μάιος 2010 21:10

παιδια αν ειναι να τραβαμε αγχος για 20 και 30 ευρω καθε μηνα να παει να μαμηθει!!! εμενα το παλικαρι που μου το προτεινε το adsense μου μιλησε για 300 και 400 ευρω το μηνα. Δεν νομιζω να ειχε λογο να μου πει ψεματα, αλλα απο αυτα που καταλαβαινω εδω μεσα μαλλον μπαρουφες μου ειπε. δηλαδη αν εχω σε καθημερινη βαση 50-60 φιλους που κανουνε ο καθενας απο 2 κλικ ΚΑΙ με διαφορα ωρας, ακομα και αυτο ειναι υποπτο? τι μαπαριες ειναι αυτες. υπαρχει εστω ενας που να τους πηρε καποιο αξιοσεβαστο ποσο? ας βγει να πει τη γνωμη του παρακαλω!!!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από ThyClub » 28 Μάιος 2010 21:18

Το adsense πληρώνει.

Το αν θα τιμωρηθείς εξαρτάται απο πολλουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυύς παράγοντες:

1. Παράνομο περιεχόμενο
2. link προς παράνομο περιεχόμενο
3. Privacy policy missing
4. Spam clicks (That is the: I will not have intensives click on my ads)
5. Περισσότερα απο 3 ad units σε καθε σελίδα
6. Χρήση άλλων δικτύων διαφήμισης που η Google δεν συνεργάζεται (ή είναι έναντια στους κανόνες)...
7. Περισσότερα απο ενα account
8. Περισσότερα απο ένα account στην ίδια σελίδα

και και και...

Πάντως αν με ρωτούσες τώρα αν το adsense αξίζει θα σου έλεγα go for it.

LaRue
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από LaRue » 28 Μάιος 2010 21:24

με ενα google search, ενα grafiko banner και 2 txt banners στο site μου ειμαι παρανομος δηλαδη?

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από ThyClub » 28 Μάιος 2010 21:30

όχι κατά το νούμερο 5.

Εδώ θα πρέπει να εξηγήσω ότι όταν η Google λέει όχι πάνω απο 3 εννοεί 3 απο το καθένα ;)

άρα σε μια σελίδα σου μπορείς να έχει 2 search, 3 banners και 3 text links ad units ;)

LaRue
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από LaRue » 28 Μάιος 2010 21:39

ευχαριστω πολυ φιλε. αλλη μια ερωτηση εχω μονο να κανω. το adsense το εχω περιπου μια εβδομαδα. σε αυτη την εβδομαδα εχω κανει αρκετα κλικ πανω στις ιδιες μου τις διαφημισεις. οχι τοσο για να οφεληθω, αλλα περισσοτερο απο περιεργεια για να δω τι σοι διαφημισεις βαλανε στο site μου. να περιμενω ban?

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από ThyClub » 28 Μάιος 2010 21:47

Έχεις πολλές πιθανότητες...

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από inBlogger » 29 Μάιος 2010 13:00

LaRue έγραψε:ευχαριστω πολυ φιλε. αλλη μια ερωτηση εχω μονο να κανω. το adsense το εχω περιπου μια εβδομαδα. σε αυτη την εβδομαδα εχω κανει αρκετα κλικ πανω στις ιδιες μου τις διαφημισεις. οχι τοσο για να οφεληθω, αλλα περισσοτερο απο περιεργεια για να δω τι σοι διαφημισεις βαλανε στο site μου. να περιμενω ban?
Ρε συ αμα είχες τέτοια περιέργεια να δεις τι διαφημίσεις σου βάζανε ας αντέγραφες τα λινκς ή τις διευθύνσεις που περιείχαν οι διαφημίσεις. Δε έπρεπε να τις κάνεις κλικ...τώρα όπως σου είπαν και πιο πάνω και μιας και το έκανες πάνω απο μια φορά εγώ θα ήμουν πάνω απο 90% σίγουρος ότι θα σε κάνουν baN... :(
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

gianpan
Επικοινωνία:

spam click

Δημοσίευση από gianpan » 31 Μάιος 2010 13:27

παλιά τουλάχιστον είχαν ένα email που μπορούσες να τους πεις αν έκανες κλικ νομίζω.

Τώρα ή κάνε τον κινέζο ή ψαξε να δεις αν έχουν τπτ τέτοιο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες