Σχόλια Διαγωνισμού Internet Explorer 8 Addons

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
GeorgeMak

Δημοσίευση από GeorgeMak » 10 Ιουν 2010 20:39

Κάποιες απορίες σχετικά με το διαγωνισμό:
Αν το service που χρησιμοποιώ στο addon μου είναι σε alpha version (private testing) ακόμα τι γίνεται; Το site θα βγει σε beta μετά τις 19/6 δηλ. πάνω κάτω όταν λήγει ο διαγωνισμός και το πρόβλημα είναι μεγάλο γιατί αν αλλάξει το περιβάλλον (test to production) και κάποιος χρήστης κρατήσει την παλιά έκδοση του addon θα περιέχει λάθος url. Τίθεται θέμα εγκυρότητας της συμμετοχής μου σε αυτή την περίπτωση;
Επίσης, θέλω να μάθω αν θα πρέπει να το υποβάλλω και στο http://www.ieaddons.com/ αλλά και από τι θα αποτελείται το post μου στο αντίστοιχο θέμα του freestuff.gr. (Screenshots/links/text description?) Ένα sample post δε θα έβλαπτε.
Thanks!

JohnL

Δημοσίευση από JohnL » 10 Ιουν 2010 22:56

Ποιά είναι τα κριτήρια με βάση τα οποία κρίνεται ποιό είναι το καλύτερο add-on?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Ιουν 2010 01:03

@GeorgeMak
1. στους αναλυτικούς όρους του διαγωνισμού γράφει ότι θα πρέπει να είναι λειτουργικό, με δεδομένα που έχετε εσείς ή που σας έχει δοθεί άδεια, και να διατηρηθεί η ροή τους για έναν χρόνο. το private beta νομίζω ότι εννοεί πως ο κόσμος δεν έχει πρόσβαση στα δεδομένα, αλλά μόνο λίγοι, οπότε δε βλέπω πως θα είναι λειτουργικό αυτό.
2. Καλό θα είναι να μπει και στο http://www.ieaddons.com/
3. βάζω sample post στο κάθε επιμέρους θέμα.

@JohnL
από την πλευρά μου θα κοιτάζω να δω ποιο είναι ποιο χρήσιμο και λειτουργικό για τα γούστα που ξέρω ότι έχει η κοινότητα του FS. για το άλλο μέλος της επιτροπής δε μπορώ να μιλήσω εγώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης