Τσουχτερός ο καφές

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από aguila21 » 20 Ιούλ 2003 07:34

Το χειμώνα ειχα πάει στο Vigo σην Ισπανία και σε πολυτελείας καφετέρια κοντά στο Balaidos το γήπεδο της Celta πλήρωσα εναν espresso 6 euro και ήταν ημέρα αγώνα της Celta με την Atletik de Bilbao.Το σχόλια περισεύουν....

Άβαταρ μέλους
katrin
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από katrin » 20 Ιούλ 2003 14:03

aguila21 έγραψε:Το χειμώνα ειχα πάει στο Vigo σην Ισπανία και σε πολυτελείας καφετέρια κοντά στο Balaidos το γήπεδο της Celta πλήρωσα εναν espresso 6 euro και ήταν ημέρα αγώνα της Celta με την Atletik de Bilbao.Το σχόλια περισεύουν....
Εντάξει αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο, όπου δηλαδή υπάρχει η ανάγκη και προφανώς το μονοπώλειο!

Αλλά σε ένα ολόκληρο νησί, σε όλες τις καφετέριες ο καφές από 3,00 € και πάνω...πάει πολύ, δεν πάει??? :roll:

Άβαταρ μέλους
katrin
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από katrin » 20 Ιούλ 2003 14:09

greekbytes έγραψε:Paidia den ksero an einai tsouxteros o kafes pantos to terataki sto avatar tou Cha0s exei ena papari NA! :D:D:D :kaloe: :kaloe:
Ναι ρε , είναι απίστευτο λέμε!!!
Άψογο....χιχιχιχιχι :wink: :bouncy:

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από aguila21 » 20 Ιούλ 2003 14:38

katrin έγραψε:
Εντάξει αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο, όπου δηλαδή υπάρχει η ανάγκη και προφανώς το μονοπώλειο!
Σου φένεται ακριβός 6 ευρώ σε καφετερια πολυτελίας;Στο Μπουρνάζι τον εχω πληρωσει 4,50 ευρώ και εχω για θέα τους ηλίθιους με τα παπάκια που τους εχουν τοποθετήσει "μπουρια" και δεν μπορείς να μιλήσεις με το διπλανό σου.Εμένα παντος στο Vigo μου φανηκαι παμφθηνος

Άβαταρ μέλους
katrin
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από katrin » 20 Ιούλ 2003 16:28

Μα δεν είπα οτι εκεί ειναι ακριβός ο καφές, είπα οτι εδώ είναι πανάκριβος ο καφές! :pint:

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από EneMe » 20 Ιούλ 2003 18:57

Αν ρωτήσεις τους ιδιοκτήτες, θα σου πουν ότι μέρος των χρημάτων είναι ουσιαστικά το οτι κάθεσαι.

ΜΟΝΟ ο Έλληνας παίρνει ένα καφέ (πιάσε ένα φραπόγαλο) και περνάει αραχτός ένα 3ωρο/4ωρο στο μαγαζί! Σε άλλες χώρες άντε αν καθήσεις ένα μισαωράκι στο τσακίρ κέφι. Βέβαια θα πεις φραπέ (καλοκαίρι) ή νες (χειμώνας) σε μισή ώρα; Ε, εδώ δεν ξέρω τί να πω, όπου έχω πάει στο εξωτερικό, αυτούς τους καφέδες δεν τους ήξεραν :P Γαλλικό, εσπρεσσάκι, φρένδο :P :hammer: :hammer: :hammer:

Ας βάλουν τιμές "δύο ταχυτήτων" (άλλη τιμή στο όρθιο, κι άλλη στο καθιστό) και θα δείτε αλλαγές! Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας!

Υγ: Εδώ φραπεδάκι 2ευρώ, freddo 2,5ευρώ :roll:

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από aguila21 » 20 Ιούλ 2003 19:19

Nai ΕΝΕΜΕ κάθεσαι αλλά απο εξυπηρετηση όλα χάλια.Με εκνευρίζει να έχω πληρώσει ενα νεροζούμι 3,50 και όταν θέλω να φυγω να περιμενω ακόμα και 15 λεπτα να έρθει ο/η σερβιτόρος (δεν ξέρω αν ειναι σωστό το "σερβιτορα"!).Ακόμα με νευριάζει αυτο που έκαναν οταν πληρώναμε με δραχμες.Ο λογαριασμός ηταν 1020 δραχμες και πολλοι με πρόφαση οτι δεν ειχαν ρεστα κραταγαν 1050 ακομα και 1100 δραχμες.Εξυπηρετηση=0 ποιότητα παρεχομένων υπηρεσιών=0 καφές=3,50 ευρώ.Πολύ δεν πάει.Στο Μπουρνάζι που πάω συχνα για καφέ ελάχιστα μαγαζια ξέρω το προσωπικό των οποίων είναι "επαγγελματίες" όχι με την ενοια των διπλωμάτων αλλά με τη σωστή συμπεριφορά.Αλλά μονοπώλιο.Τόλμησε να ανοιξεις εσύ ενα μαγαζί και δε θα προλάβεις να βάλεις "ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ".Θα στο έχουν ανατινάξει.

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από greekbytes » 21 Ιούλ 2003 05:21

Pao gia mpanio sti loutsa (call me artemis :P ) edo stin attiki .. Pao me filous panta terma aristera pou einai ta surf clubs giati kanei surf enas kollitos ekei. Exei 2-3 kafeteries pano sti thalassa pou xreonoun ton kafe 2-2.5 Euro (de thimamai akrivos). Opoios paei (ki ego diladi) tin arazei ekei, pairnei kati, kanei to mpanio tou, meta ksanakathetai, paizei kana tavli.. 2-3 oritses xalllllara diladi.. Prepei na tous exoun anagkasei apo to dimo na einai ftina, allios den eksigeitai!

Stin agia paraskeui pou meno (kai exei mpolikes trendo-kafeteries) ton frape ton xreonoun 3-4 euro ..

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από Elli » 21 Ιούλ 2003 09:54

greekbytes έγραψε:Paidia den ksero an einai tsouxteros o kafes pantos to terataki sto avatar tou Cha0s exei ena papari NA! :D:D:D :kaloe: :kaloe:
Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας που επαναφέρω το θέμα αλλά το ανθρωπάκι του chaos δεν έχει παπάρι. Στο χωριό μου το λέμε μόριο, πέος, μαλαπέρδα, μήτσο, αγησίλαο κλπ ( τα υπόλοιπα δεν τα λέω γιατί ειναι αισχρά και είμαι σεμνό κορίτσι) :P

Μέχρι σήμερα ήξερα ότι παπάρι είναι άλλο πράγμα. Εκτός αν άλλαξε και δεν ενημερώθηκα ακόμα :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από Cha0s » 21 Ιούλ 2003 10:37

AXAXXAXAAXAXAXAXxaAXAXAXXAXAXAXAAX
AXAXXAXAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX
XAXAAXxaaXxaxaxaXAxaxaaXxaaXXAxaaXxaxaaXxa
xaxaxaxaxaxaxaxaaXxaxaxaxaxa

POOOOO!!!!!!

Exo pethanei sta gelia!!!! xaaxxaxaxaxaxaaxaxxa

Elli egrapses!!!

axaxxaxaxaxaxaxa

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από Drizzt » 22 Ιούλ 2003 12:35

An to kaloskeftoume o kafes edo einai akoma akriboteros.....

O mis8os mas einai poli katoteros apo autou tou xsenou.... an kapoios pernei edo 500 euro (diladi ena xartonomisma :kaloe: ) sto exsoteriko perenei 800 kai pano....

Edo autos me ta 500euro plironei ton kafe 3-4 euro kai o allos me ta 800 ton plironei 1-3 :hammer: :hammer: :hammer:

Siga min antidrasoume omos, eimaste kai apo tis pio akribes xores ston kosmo, alli mia protia, na mas xairontai..... :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από iNDEFiX » 22 Ιούλ 2003 12:46

Μέχρι σήμερα ήξερα ότι παπάρι είναι άλλο πράγμα. Εκτός αν άλλαξε και δεν ενημερώθηκα ακόμα
Diladi? :roll:

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από Elli » 22 Ιούλ 2003 18:45

iNDEFiX έγραψε:
Μέχρι σήμερα ήξερα ότι παπάρι είναι άλλο πράγμα. Εκτός αν άλλαξε και δεν ενημερώθηκα ακόμα
Diladi? :roll:
Τι ακριβώς δεν κατάλαβες να στο εξηγήσω :pint: :pint: :pint:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Ιούλ 2003 19:01

na anoixoume kalitera ena topic kai na anaferomaste eleythera sta avatar mas kai stis malaperdes tous ? axaxaxxaaxaxxaxa

Eimaste pooooli offtopic :P

xexexeexxexexexexexe

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τσουχτερός ο καφές

Δημοσίευση από Elli » 22 Ιούλ 2003 22:22

Cha0s έγραψε:na anoixoume kalitera ena topic kai na anaferomaste eleythera sta avatar mas kai stis malaperdes tous ? axaxaxxaaxaxxaxa

Eimaste pooooli offtopic :P

xexexeexxexexexexexe
Να το ανοίξεις εσύ όμως γιατί αν το κάνω εγώ θα κακοχαρακτηριστώ και μετά πως θα γίνω εγώ μάνα ε? :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης