περιμένω την γνώμη σας

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Aggelos13227

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από Aggelos13227 » 03 Ιουν 2010 15:07

περιμένω τη γνώμη σας για τη σελίδα που έφτιαξα. στην αρχική θα μπουν 3 φωτογραφίες από τα μαγαζιά του. η σελίδα είναι εδώ:
cooljohn.gr/persika

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από adiaforosgr » 03 Ιουν 2010 21:52

Είναι τουλάχιστον μια 5ετία πίσω στυλιστικά, τουλάχιστον.

Aggelos13227

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από Aggelos13227 » 03 Ιουν 2010 23:01

Είμαι καινούργιος στο χώρο και θα ήθελα την γνώμη σου λίγο πιο αναλυτικά τι θα έπρεπε να κάνω για να ήταν πιο σύγχρονη? Υ.Γ ότι ζήτησε ακριβώς ο πελάτης έκανα.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από fiskilis » 04 Ιουν 2010 03:26

Κεντική Σελίδα ?

σε επαγγελματικη σελιδα δεν βαζεις μετρητη που να το βλεπει και ο επισκεπτης!

Aggelos13227

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από Aggelos13227 » 04 Ιουν 2010 09:25

το ξέρω ότι δεν μπαίνουν σε επαγγελματική σελίδα οι μετρητές αλλά το ζήτησε ο πελάτης. να μη το βάλω? όσο για την κεντρική υπάρχει αλλά δεν μου έχει δώσει υλικό θα μπουν 3 φωτογραφίες από τα μαγαζιά του.

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από Black_Elk » 04 Ιουν 2010 09:55

Πυκνογραμμένο κείμενο στην πρώτη σελίδα και κουραστικός χρωματικός συνδυασμός. Για να καταλάβω τι είναι το site πρέπει να αφιερώσω χρόνο να διαβάσω - χωρίς ακόμα να γνωρίζω αν με ενδιαφέρει το προϊόν.

Πρώτη σελίδα πρέπει να έχει ενδεικτικά προϊόντα και όχι εταιρική παρουσίαση. Μου είναι αδιάφορο το πότε ιδρύθηκε η εταιρεία εάν δεν ξέρω τη πουλάει.

Το slide show πάνω αριστερά αποσπάει την προσοχή από το την ανάγνωση του κειμένου.

Η παρουσίαση των προϊόντων στις κατηγορίες γίνεται με λανθασμένο τρόπο.
1. δεν μπορώ να έχω - ως πελάτης - συνολική εικόνα των διαθέσιμων προϊόντων καθώς μπορώ να δω μόνο ένα προϊόν την φορά.
2. δεν έχει βελάκια αριστερά και δεξιά για να αλλάξω το προϊόν - πολλοί χρήστες δεν θα καταλάβουν ότι απλά με το mouse κλικ αλλάζεις προϊόν. Ιδιαίτερα όταν τα από την φύση τους τα προϊόντα απευθύνονται σε μεγαλύτερης ηλικίας κοινό που δεν έχουν υποχρεωτικά την ίδια εξοικείωση με εμάς στην χρήση Η/Υ.
3. δεν υπάρχει ένδειξη ότι μπορώ να δω το προϊόν σε μεγέθυνση.
4. η μεγαλύτερη εικόνα φορτώνει μόνη της εκτός του site χωρίς κουμπί επιστροφής στο site. Με έχεις διώξει από το site χωρίς λόγο.

ορθογραφικό λάθος "Κεντική Σελίδα"

Το μενού δεν πρέπει να είναι όλο κεφαλαία και υπογραμμισμένα - είναι κουραστικό στο μάτι.

η λέξη "Επισκεψεις" δεν έχει τόνο - αν και πρέπει να φύγει το counter όπως και άλλοι ανέφεραν.

Υπογραμμισμένο κείμενο σε πολλές περιπτώσεις, π.χ. Τώρα στο κατάστημά μας, έκτος από Λίστα Γάμου, σας παρέχουμε τη δυνατότητα να κάνετε και Λίστα Μωρού!. Που υποδεικνύει link χωρίς όμως να είναι.

Διαφημιστικό κείμενο χωρίς υποστήριξη. π.χ. Τα στρώματα, τα κρεβάτια και τα μαξιλάρια της εταιρείας Dunlopillo, κατασκευασμένα από τα πιο φυσικά υλικά (ποια είναι αυτά τα φυσικά υλικά;) και χωρίς καμία χημική επεξεργασία (παράδειγμα ανεπιθύμητης χημικής επεξεργασίας;), είναι αναμφισβήτητα ότι καλύτερο μπορεί να συντροφεύσει … τα όνειρά σας! (γιατί να το πιστέψω αυτό, επειδή απλά το λες; δεν υποστηρίζεται με κάποιο τρόπο. Υπάρχει κάποια μελέτη ή κάτι άλλο που μπορείς να αναφερθείς;)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από Basilakis » 05 Ιουν 2010 21:32

Artisteer είναι με το βασικό Template τι γνώμη θέλεις;

Aggelos13227

περιμένω την γνώμη σας

Δημοσίευση από Aggelos13227 » 06 Ιουν 2010 12:55

Επειδή τώρα έχω αρχίσει στο χώρο αυτό, δεν γνωρίζω πως να φτιάξω ένα δικό μου template οπότε το δημιούργησα από το artisteer. θέλω να μάθω να φτιάχνω template αλλά δεν ξέρω. υπάρχουν κάπου οδηγίες? γιατί έτοιμα έχω βρει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες