αρχεία αντί βάσης

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
heavyaris

αρχεία αντί βάσης

Δημοσίευση από heavyaris » 04 Ιουν 2010 15:18

καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να ρωτήσω, τι μπορώ να μηχανευθώ ώστε να παρακάμψω την sql η οποία δεν υποστηρίζεται από το φθηνό hosting.
δεν θέλω πολλά πράματα, απλά κάποια ψευδο-άρθρα να αλλάζουν και τα νέα της επιχείρησης.
άρα ή θα το κάνω με αρχεία txt ή με xls όπου θα αλλάζω το κείμενο ενός κελιού και θα αλλάζει και το περιεχόμενο της ιστοσελίδας.
έχει ασχοληθεί κανείς να δώσει ένα μπούσουλα?

nbc
Honorary Member
Επικοινωνία:

αρχεία αντί βάσης

Δημοσίευση από nbc » 04 Ιουν 2010 15:57

Δηλαδή πόσο φθηνό εννοείς? Πάτησα το πρώτο banner εδώ στο FS και με 3.5 ευρώ το μήνα παρέχει mySql. Είπαμε κρίση αλλά ας μην είμαστε και υπερβολικοί... Ούτε ένας καφές δεν είναι.

Το xls να το ξεχάσεις. Με txt γίνεται. Βρες ένα flat-file (όπως λέγεται) CMS και κάντο. Αλλά, για μένα, δεν υπάρχει λόγος. Επιχείρηση - όπως λες - παρουσιάζεις. Η κάντο σωστά ή μην το κάνεις καθόλου.

Φιλικά, πάντα...

heavyaris

αρχεία αντί βάσης

Δημοσίευση από heavyaris » 04 Ιουν 2010 16:23

κοιταξε φιλε μου εχεις δικιο, δεν λεω μιλάω τωρα σε περίπτωση που κάποιος ήδη εχει κάποιο χώρο και μου ζητήσει να αλλαχτεί η ιστοσελιδα του, να του κανω ενα αρχειάκι να αλλάζει τα νέα τις εταιρείας και κανένα άρθρο.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

αρχεία αντί βάσης

Δημοσίευση από korgr » 04 Ιουν 2010 17:23

heavyaris έγραψε:κοιταξε φιλε μου εχεις δικιο, δεν λεω μιλάω τωρα σε περίπτωση που κάποιος ήδη εχει κάποιο χώρο και μου ζητήσει να αλλαχτεί η ιστοσελιδα του, να του κανω ενα αρχειάκι να αλλάζει τα νέα τις εταιρείας και κανένα άρθρο.
Ο Banavas εχει μεριμνησει πριν απο καιρο:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=33983
:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης