Πρόβλημα με τα μεσαίο ηχείο των ηχείων Inspire 6.1

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Devilrom

Δημοσίευση από Devilrom » 19 Ιούλ 2003 15:23

Η ιδέα αυτού του site είναι τέλεια !!!!Λοιπόν εχω αγορασει προσφατα τα ηχεια της creative (6.1) τα οποια διαθετουν συστημα up-mix για να παιζουν και με καρτες 5,1. Εγω εχω την audigy 1 (5.1) ,και καθως εβαλα τα ηχεια, το μεσαιο μπροστα ηχειο δεν παιζει!!!! στα παιχνιδια ομως παιζει μονο του στους ηχους που ειναι μπροστα. Επισης οταν κανω το τεστ της καρτας το Center παιζει μονο του ξεχωριστα. Το προβλημα ειναι οτι δεν παιζει συνεχομενα και να τονιζει τους μπροστα ηχους αλλα παιζει μονο του
μονο ,οταν ειναι ηχος απο μπροστα,και αυτο μονο στα παιχνιδια! Χρειαζομαι μια λυση!!!!!!!Παρακαλω οποιος εχει ιδια ηχεια η ξερει να μου απαντησει! Σας δινω και το e-mail μου : bab4uonyl@yahoo.com

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 19 Ιούλ 2003 16:41

Εγώ έχω τα ίδια ηχεία αλλά την Audigy 2, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Ωστόσο η creative έχει live support τις πρωινές-μεσημερινές ώρες (Ελλάδος) και είναι πολύ εξυπηρετικοί! Πιστεύω να σε βοηθήσουν όπως βοήθησαν εμένα...

Devilrom

Δημοσίευση από Devilrom » 19 Ιούλ 2003 17:00

Ναι εχεις δικιο!!!! δηλαδη σε σενα παιζει το μεσαιο συνεχομενα οταν ακους μουσικη ???Πως θα επικοινωνησω με αυτο που μου ειπες??? φοβαμαι μην ειναι ελαττωματικα!!!

Ray

Δημοσίευση από Ray » 20 Ιούλ 2003 18:52

File DevilRom,

Ta hxeia pou exeis einai 6 dromon (6.1), dhladh exeis to subwoofer kai pente doryforous, ean den kano la8os...

H Audigy 2, yposthrizei hxeia 6 dromon apo to 'kouti' pou leme...

Anti8eta h Audigy 1 pou exeis ypostirizei hxeia 5 dromon, dhladh ena subwoofer kai 4 doryforous...

Opote einai fysiolofiko na mhn blepei to extra kanali (hxeio), pou sou parexoun ta hxeia sou...

Isos h leitourgia up-mix na mhn douleyei kala! Dokimase mia anaba8mish ton drivers, isos ekei na einai to problhma....

Logo oti kai ego eimai katoxos Audigy 1, 8a h8ela kai thn gnomh enos filou me Audigy 2 kai ta sygkekrimena hxeia...

Ara mono agorazontas mia karta pou ypostirizei 6kanalo hxo 8a lyseis to problhma sou (elpizo to update ton drivers na se glitosei apo ta perita eksoda)...

Filika,

Christos

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 20 Ιούλ 2003 19:00

Ta hxeia pou exeis einai 6 dromon (6.1), dhladh exeis to subwoofer kai pente doryforous, ean den kano la8os...
Otan leme ena ixio einai 3 dromon ennooume oti sto ena ixio exoume 3 megafona kai kathe megafono pezei sigekrimenes sixnotites (woofer, midrange, tweeter).

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 21 Ιούλ 2003 00:05

Ναι το σωστό είναι να λέμε 5.1 κανάλια ή 6.1 κανάλια ...
Η ορολογία "δρόμων" αναφέρετε στα μεγάφωνα των ηχείων...

Ακόμη το Subwoofer είναι το .1 παραπάνω...
Στη πρώτη περίπτωση έχουμε δεξί-κεντρικό-αριστερό-2 πίσω και Sub,
και στο 6.1 έχουμε και κεντρικό πίσω ...
Εικόνα

Ray

Δημοσίευση από Ray » 21 Ιούλ 2003 12:30

Exete dikio kai oi dyo...

Ekana la8os legontas 'dromous' gia ta hxeia, eprepe na xrhsimopoihso ton oro 'kanalia'...

Alh8eia aksizei kapoios, se xrhsh ypologisth panta (oxi na blepei DVD tainies), na ependysei se kati tetoio (6.1 hxeia) ?

Yparxoun games pou na ta ypostirizoun plhros?

Fantazomai kai to xaos me ta kalodia pou 8a epikratei gyro apo to grafeio :)

Filika,

Christos

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 22 Ιούλ 2003 00:25

Πιστεύω θα πρέπει να βλέπει και DVD στο PC κάποιος για να βάλει 5.1 ή 6.1 ή να είναι φανατικός Gamer... :wink: :P

Παιχνίδια υπάρχουν, αλλά το πρόβλημα είναι η τοποθέτηση των πίσω ηχείων... απ' ότι έχω δει οι περισσότεροι τα βάζουν πλάγια τους! 8)
Εικόνα

Devilrom

Δημοσίευση από Devilrom » 22 Ιούλ 2003 22:02

Hi kai pali !!!!!H lysh sto problima mou dwthike !!!!!H agora mias neas kartas (6.1 ) htan to bouturo sto pswmi !!!!SAs eyxaristw kai pali !!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες