Δοκιμαστική λειτουργία word sponsored links

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιούλ 2003 09:53

aguila21 έγραψε:John το sponsored link ενεργοποιείται μόνο οταν τα γράμματα είναι κεφαλαία;
oxi.. apla den energopoihte panta...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιούλ 2003 09:55

greekbytes έγραψε:- to banner tou eurobet fernei esoda mono an kapoios ginei melos sto eurobet exontas erthei apo to freestuff i mono me click?
otan einai melos poy exei proelthei apo to freestuff...
greekbytes έγραψε: - Giati na min mpei kai ena aplo sistima "valte ta nea tou forum mas sti selida sas" ? me ta 10 teleutaia posts.
kali idea ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 23 Ιούλ 2003 13:23

Αν όμως εσυ υπερηφανεύεσαι που είσαι αυτοδίδακτος είναι άλλο θέμα.Πάντως να ξέρεις πως αν κάποτε αποφασίσεις να εργαστείς με καθεστώς εξαρτημένης εργασίας το πρώτο πράγμα που θα θέλουν να δούν οι εργοδότες σου θα είναι το πτυχίο απο κάποια σχολή.Μέση,ανώτερη ανωτατη δεν εχει σημασία.Κανείς δεν παίρνει πλέων αυτοδίδακτους στην εργασία του.
Den yperifaneyomai. Den ithela na deixo ayto. Den to eipa gia na pouliso mouri alla gia na po oti polloi den kathontai na psaxtoun alla ta perimenoun etoima.
Otan eipa oti den exo diavasei kanena biblio ennousa oti den pria kanena biblio (oute HTML oute PHP, oute Photoshop ktl) gia na ta matho. To mono pou exo diavasei einai to manual tis PHP apo to site tis. Tpt allo...
Otan arxisa na matheno ta parapano den ixera kan oti iparxei to freestuff.
Oute empena se allo forum. Epsaxa, diavasa kai ematha monos mou.

Gia to thema tis ergasias...
Eimai men aytodidaktos men alla exo ena stoixeiodes ptixio pano stin pliroforiki.
Ton xeimona pou douleya se mia eteria otan piga na me doun gia proti fora. Me rotisan ti xero kai an exo kamia douleia online. Tou edeixa to www.unicorn-music.net mazi me to admin panel tou kai me dextikane me tin mia xoris tpt parapera..(oute kan ton kodika den eidane!).

Thelo na po oti apo prosopiki empiria den eida oti kapia xartia eiani pliros aparetita gia na piaseis douleia.
Sigoura argotera eida oti an eixa ena xarti tha me boithouse se alla pragmata pano stin douleia me tous ypoloipous sinadelfous...

Anyway epidi eimai offtopic to ksanaleo oti ta sponsored links den eiani da kai toso tragiko.... den katalaveno tin antidrasi kapion...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 23 Ιούλ 2003 13:27

Εγω δεν είμαι εναντίον των sponsor links. Αντιθέτως.

Ray

Δημοσίευση από Ray » 23 Ιούλ 2003 19:28

Ksanakano thn erothsh pros tous admin pou ekana kai poio pano, alla me 'grapsane' kanonika...

Apo to freestuff aposkopeite na bgalete kerdos h mono ta leitourgika sas eksoda????

Ektos kai ean edo metraei mono h gnomh ton moderators??

Filika,

Christos

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 23 Ιούλ 2003 19:35

giati na metraei i gnomi ton moderators mono, afou o John mas plironei mono me to 15% ton katharon esodon tou freestuff pou analogoun se 942 Euro/mina kat'atomo.

vevea exei kai bonus giati otan eixa kanei ti zimia me tous metafisikous provlimatismous eixa auksisi kerdon 28,5%.

einai epikerdes epaggelma na eisai freestufistas telika -opos eipe kai o vourexx pio prin-.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Ray

Δημοσίευση από Ray » 23 Ιούλ 2003 19:46

Rotao dioti mporei oi admin na pernoun sta sobara mono thn gnomh ton moderators, pou sto kato kato einai kai oi poio armodioi na apanthsoun...

Ego, opos anafera kai poio pano, parolo pou den mou aresei to sponsored link se lekseis kleidia (mallon symfono me thn gnomh sou cdhyper), san xrhsths oti kai na apofasisoun ta paidia telikos 8a to stirikso...

Apla otan ena hobby (to freestuff) koitas na to metatrepseis se kati pou 8a sou apoferei kerdos, ta pragmata allazoun... Feygei h 'pareistikh' atmosfera kai pame sto pos 8a bgaloume poio polla lefta apo tous xrhstes...

Eimai pro8ymos na boh8hso oikonomika ta paidia sta leitourghka tous eksoda (p.x. eksoda hosting), alla to na bgaloun kerdos apo emas gia kati pou onomazete freestuff to blepo ligaki 'oksimoro'...

Filika,

Christos

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιούλ 2003 21:35

Εγώ θέλω το hosting και τα τσιγάρα μου. Ο Enigma τον λογαριασμό τηλεφώνου και τους nes cafeδες του. O Kostas Theofilopoulos ένα home cinema με projector...
Οι moderators μια μεζονέτα στο πανόραμα Βούλας ο κάθε ένας...
...

Σοβαρά...

Δεν πάω να κάνω επάγγελμα αυτή την σελίδα ούτε περιμένω να πλουτίσω από αυτή... είμαι αρκετά καλός προγραμματιστής και βγάζω αρκετά ως υπάλληλος σε μεγάλη εταιρεία του χώρου και χωρίς να έχω πολλές σκοτούρες στο κεφάλι μου...

Δεν μπορείς να πεις όμως ότι βγάζοντας απλά το Hosting έχεις βγάλει τα έξοδά σου... τα έξοδά σου τα έχεις βγάλει όταν μπορείς κατά κάποιο τρόπο να εξισορροπήσεις και τις ώρες και τα χρόνια που έφαγες (γιατί το freestuff υπάρχει από το 1999 και όχι από το 2003...) για να φτιάξεις κάτι το οποίο μπαίνει ο άλλος και το χαίρετε να συμμετάσχει κάτι που μπορεί να βρει λύσεις και βοήθεια σε διάφορα τεχνικά προβλήματα. Να μπορείς να πεις ότι οι τέσσερις+ ώρες που τρώει ο κάθε ένας από εμάς έχουν κάποιο όφελος και δε θα σταματήσουμε να το κάνουμε. Να μπορείς να πεις ότι τουλάχιστον βγάζεις την σύνδεσή σου στο internet... Και να έχεις όρεξη να φτιάχνεις νέα πράγματα συνέχεια όπως τα απαιτούν τα μέλη του forum...

Πολλοί από τα μέλη έχουν εταιρείες και έχουν βρει αρκετούς πελάτες μέσα από αυτή την σελίδα... δεν είπα ότι θα αρχίσω να πουλάω hosting ή web design... να μη μπαίνω μέσα θέλω και να μπορώ να βοηθάω κάποια παιδιά που αφιερώνουν αρκετές ώρες ώστε να λειτουργεί σωστά το forum... (να τους πάρω μια σύνδεση, να τους πάρω έναν εκτυπωτή που χρειάζονται, να πετάξω κι έναν διαγωνισμό να πάρει και κάποιος στην τύχη κάτι) μήπως νομίζεις ότι απλά έχω πετάξει στον server το phpBB και το έχω αφήσει να τρέχει; Το moderation που πέφτει είναι άλλο κεφάλαιο και πολύ μεγάλο... ψάξε και βρες σε πόσα ελληνικά forum σβήνονται όλα τα παράνομα που μπαίνουν και σε πόσα κλειδώνονται ή σβήνονται τα flames... Αν ήταν τελείως άναρχο θα έλεγα ναι... είμαι και λωποδύτης που ζητάω να επισκέπτεστε τους σπόνσορες για να βοηθήσετε... θα το έβαζα στο freestuffgr.tripod.com θα πέταγα το phpBB επάνω σαν php-Nuke module θα έριχνα και μερικά κάθετα, οριζόντια και διαγώνια banner για κάνουν μπούγιο και θα ήμουν εγώ ο Κώστας και ο Enigma και θα λέγαμε τα δικά μας...

Το freestuff.gr δεν είναι τα 250 ευρώ του hosting... είναι δουλειά ετών!

Αν είχα αυτοσκοπό να βγάλω λεφτά θα γινόμουν reseler του reseler και θα πούλαγα hosting στον κάθε έναν που θα έμπαινε στην σελίδα και δε θα καθόμουν να καθαρίζω κάθε μέρα τα μηνύματα και να κλειδώνω τα flames...

Τάδε η Έφη
Σκλάβος o Ιωάννης
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιούλ 2003 21:36

cdhyper έγραψε:giati na metraei i gnomi ton moderators mono, afou o John mas plironei mono me to 15% ton katharon esodon tou freestuff pou analogoun se 942 Euro/mina kat'atomo.

vevea exei kai bonus giati otan eixa kanei ti zimia me tous metafisikous provlimatismous eixa auksisi kerdon 28,5%.

einai epikerdes epaggelma na eisai freestufistas telika -opos eipe kai o vourexx pio prin-.
θα μας πιάσει η εφορία ρε συ... ;)
freestuffers παρακαλώ!
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες