Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙΙ

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 09 Ιαν 2012 04:56

Το μόνο μέρος που πάνε φυλακή ακόμα και αυτοί που έχουν πολλά λεφτά, ιδιοκτησίες και πάρε δώσε με τράπεζες είναι η Monopoly !!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Οταν είδα τον τελευταίο λογαριασμό του ρεύματος
έπαψα να έχω φοβία για το σκοτάδι,
άρχισα να φοβάμαι το φως. ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Τουλαχιστον αν ποτε πεθανω στον υπνο μου θα λενε πως πεθανε κανοντας αυτο που αγαπουσε περισσοτερο... :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 10 Ιαν 2012 13:40

Η γυναίκα έστειλε το ακόλουθο μήνυμα στο κινητό του άνδρα της:
«Αγάπη μου,
Αν κοιμάσαι, στείλε μου τα όνειρά σου.
Αν χαμογελάς, στείλε μου το χαμόγελό σου.
Αν κλαις, στείλε μου τα δάκρυα σου.
Σ' αγαπώ!»

Και εκείνος απάντησε:
«Είμαι στην τουαλέτα. Τι να στείλω;»

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 13 Ιαν 2012 04:47

Λέει η κόρη στη μαμά…
- Μαμά, πως είναι η πρώτη φορά που κάνεις σεξ;
- Αχ κοριτσάκι μου, μοιάζει σαν χαλασμένο δόντι!
- Δηλαδή;
- Σε πονάει, αλλά δε θέλεις να στο βγάλουν.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 13 Ιαν 2012 22:56

Δύο ηλικιωμένοι συζητούν:
- Πώς τα πας με την αμνησία; Σε βοηθάει καθόλου ο γιατρός σου;
- Αρκετά.
- Πώς τον λένε να πάω κι εγώ;
- Εεεεε…πώς λέγανε εκείνον τον πόλεμο που έγινε παλιά;

- Τον πόλεμο του 1940;
- Οχι, πιο παλιά!
- Του 1821;
- Ακόμα πιο παλιά!
- Μήπως τον Τρωικό;
-Ναι αυτόν! Κάποιοι σε αυτόν τον πόλεμο μαλώνανε για μια γυναίκα! Πώς την έλεγαν;

– Για την Ωραία Ελένη λες;
- Μπράβο αυτήν!
Ελένηηηηηηη, Ελένηηηηη, πώς λένε το γιατρό μου;
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 17 Ιαν 2012 01:38

Τι κάνει ένας νεαρός με το σπρέι του σε μία εκκλησία
- Αγιογκράφιτι...

Πώς λέγεται στα νεοελληνικά ο Ιπποκράτης;
- Αλογοβάστας !!!

Πώς λέγεται το βλήτο που είναι αγχωμένο;
- Πανικόβλητο !

Τί παθαίνουν οι νάνοι όταν βρέχει;
- Το μαθαίνουν τελευταίοι !

Στο σπίτι μου έβαλα έπιπλα. Τι έγινε;
- Επιπλώθηκε..
- Μετά έβαλα μουσική. Τι έγινε;
- ΜΟΥΣΙΚΩΘΗΚΕ !!!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 17 Ιαν 2012 11:04

Έλληνας έχει μπει στο αεροπλάνο της επιστροφής από το Μεξικό για την Ελλάδα.
Κατά τη διάρκεια της πτήσης, του πετάγονται τα μάτια έξω, καθότι η αεροσυνοδός που κόβει βόλτες στον διάδρομο του αεροσκάφους είναι αστέρι (Λατίνα βλέπεις).
-Πώς σε λένε; (την ρωτάει)
-Μερσέντες
-Μερσέντες. Τι υπέροχο όνομα! Έχεις κάποια συγγένεια με την Mercedes Benz;
Και του απαντάει εκείνη (χτυπώντας τον φιλικά στον ώμο): Ναί!! Ίδια τιμή!

Ένα πεντάχρονο αγοράκι, ''εξερευνούσε'' τους όρχεις του καθώς του έκανε μπάνιο η μαμά του.
Ξαφνικά ρωτάει την μαμά του δείχνοντας τους όρχεις του:
''Μαμά, αυτά είναι ο εγκέφαλος μου;''
Και του απαντάει εκείνη:
''Οχι ακόμα''!!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 18 Ιαν 2012 02:21

Οι σχεσεις ειναι σαν τα σταυρολεξα...λαθη & απαντησεις συνηθως βρισκεις στο επομενο τευχος !!!

Τι κάνεις το βράδυ?
- Κοιμάμαι!
- Οοοο....κι εγώ!....μα έχουμε τόσα κοινά εμείς οι δύο!!!

Τα πιατα μας εχουν γενεθλια σημερα...κλεινουν ενα μηνα στο νεροχυτη !!!

- Μάνα, θα βγω!
- Μ΄αυτό το κρύο;
-΄Οχι ρε συ μάνα... Με τους φίλους μου!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 21 Ιαν 2012 08:47

Mαθητης: Κυριε τι βαζετε στις εξετασεις?
Καθηγητης: Τι βάζω? Τον πατέρα μου και τη μανα μου βαζω ρε μεγαλε! Γραμματικουπα! Περιληψη, εκθεση, ασκησεις, μεταφραση...ευκολη αν εχεις διαβασει, δυσκολη αν δεν εχεις. Σε κόβω να μην έχεις....
Μαθητης: Οοοχι...
Καθηγητης: Μαθητααααααααααρα μουυυυυ! Δεν πειραζει! Θα σου δώσω και τα sos, για να περάσεις! Σκονακια, σημειωσεις αντιγραφες και για τους μετεξεταστέους εξέταση μπες-βγες!
Μαθητης: Φτιαξε μου δυο απ'ολα..
Καθηγητης: Πωπωπωπω, ονειρο ζω μη με ξυπνάτεε

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Ιαν 2012 23:45

Κάποτε ήταν ένας φωτογράφος ορνιθολόγος που του άρεσε να μένει με τις μέρες πάνω στα δέντρα και να προσπαθεί να φωτογραφίζει την ζωή των αγρίων ζώων.

Κάποια στιγμή λοιπόν έμεινε πάνω στο δέντρο πάνω από μια εβδομάδα γιατί παρακολουθούσε μια αγέλη αγρίων ζώων που τριγύριζαν εκεί κοντά.

Όπως ήταν φυσικό εκεί πάνω χωρίς να κατέβει καθόλου έκανε όλες του τις ανάγκες όπως φαγητό ύπνο ακόμα και την ανάγκη του από εκεί πάνω την έκανε!

Κάποια στιγμή αφού κατάφερε να τραβήξει τις φωτογραφίες που ήθελε αποφάσισε να κατέβει από το δέντρο για να πάει στο γραφείο του και να προσπαθήσει να πουλήσει τις μοναδικές φωτογραφίες που κατάφερε να βγάλει.

Με το που πατεί το πόδι του κάτω ακούει ένα πα-πα-πα σκύβει και βλέπει ένα παπάκι γεμάτο από ακαθαρσίες, αμάν λέει το κακόμοιρο πως το έκανα έτσι;

Το πιάνει λοιπόν και το καθαρίζει όλο και το αφήνει να φύγει χαρούμενο και καθαρό.

Μετά από λίγο ακούει ξανά πα-πα-πα και βλέπει και άλλο ένα παπάκι γεμάτο και αυτό με ακαθαρσίες να έρχεται προς το μέρος του.

Τρελάθηκε ο άνθρωπος αμάν λέει πάλι τι έκανα ο άνθρωπος και το καθαρίζει και αυτό και το αφήνει να πάει στο καλό.

Δεν προλαβαίνει να κάνει ένα βήμα και βλέπει άλλο ένα παπάκι πάλι τα ίδια γεμάτο με ακαθαρσίες ολόκληρο.

Τι να κάνει ο άνθρωπος αφού τα είχε λερώσει ο ίδιος το πιάνει και αυτό και το καθαρίζει.

Εκεί που πάει να φύγει πετάγετε ένας τύπος πίσω από τον θάμνο και του λέει …. Ρε φιλαρα μπας και έχεις καθόλου κωλόχαρτο γιατί μου τελείωσαν τα παπάκια;

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 25 Ιαν 2012 18:34

Μπαμπά, πως ήρθα στον κόσμο;
Γιέ μου, γνώρισα τη μητέρα σου κάνοντας chat στο Internet… Δώσαμε ραντεβού σ΄ένα cyber-cafe… Λίγο αργότερα, μέσα στις τουαλέτες, κάναμε μια σύνδεση στο ίδιο δίκτυο…Η μαμά έκανε μερικά downloads με το memory stick του μπαμπά, αλλά πριν ο μπαμπάς προλάβει να κάνει upload…αντιληφθήκαμε ότι δεν είχαμε εγκαταστήσει ένα firewall και πλέον ήταν αργά για delete ή cancel… κι έτσι, 9 μήνες αργότερα, βρεθήκαμε με ιό !!
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 25 Ιαν 2012 20:32

Σε ένα ορεινό χωριό υπήρχε ένας κτηνοτρόφος, ο οποίος είχε στην κατοχή του τον μοναδικό αρσενικό γάιδαρο της περιοχής. Καθότι πονηρός, ήξερε καλά το πλεονέκτημά του και όρισε ταρίφα 1.500 ευρώ για κάθε «βόλεμα» γαϊδούρας που του έφερναν οι συγχωριανοί του.

Ουρά κάνανε οι γαϊδούρες κάθε μέρα έξω από το στάβλο του και ο κτηνοτρόφος είχε στήσει ταμείο εισπράττοντας τα 1.500άρια. Αυτή η δουλειά γινόταν κάθε μέρα μέχρι να… ικανοποιηθούν όλες οι θηλυκές.

Έλα όμως που οι συγχωριανοί του αγανάκτησαν με την ταρίφα και πήγανε στον δήμαρχο να διαμαρτυρηθούν. Εκείνος, μη θέλοντας να πάει κόντρα στη λαϊκή απαίτηση, τους υπόσχεται ότι θα αγοράσει με χρήματα του δήμου τον γάιδαρο, για να «βολεύονται» οι γαϊδούρες δωρεάν.

Πάει λοιπόν στον κτηνοτρόφο και του λέει:

-Πόσο τον πουλάς;

-Εκατό χιλιάρικα και είναι δικός σου τώρα δήμαρχε.

Του τα σκάει ο δήμαρχος, παίρνει το ζώο μαζί του και το πάει στην πλατεία. Εκεί χτίζει έναν μικρό στάβλο με όλα τα κομφόρ (κλιματισμό, τρεχούμενο νερό, φρέσκα λαχανικά να τρώει ο γάιδαρος και ιδιαίτερο μέρος για να γίνεται η… δουλειά).

Όλο χαρά οι χωρικοί αρπάζουν τις γαϊδούρες και βουρ στην πλατεία.

Ο γάιδαρος όμως σαν να είχε ξενερώσει λίγο και «βόλευε» μια θηλυκιά την ημέρα και αυτή με το ζόρι. Αγανακτισμένοι οι χωρικοί τρέχουν ξανά στον δήμαρχο για να του τα ψάλλουν και τον στέλνουν ξανά στον κτηνοτρόφο να ζητήσει εξηγήσεις.

-Καλά ρε αχαΐρευτε, του λέει, άλλον γάιδαρο μου πούλησες; Ο δικός σου τις κανόνιζε όλες μέχρι το μεσημέρι κι αυτός που μου έδωσες ούτε να του σηκωθεί!

- Δήμαρχε όλα κι όλα σε παρακαλώ. Ο ίδιος γάιδαρος είναι. Απλώς σε μένα για να φάει και να κοιμηθεί έπρεπε να δουλέψει. Τώρα που τον έβαλες στο δημόσιο, στα π@π@ρι@ του όλα!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 25 Ιαν 2012 20:35

hitca έγραψε:- Δήμαρχε όλα κι όλα σε παρακαλώ. Ο ίδιος γάιδαρος είναι. Απλώς σε μένα για να φάει και να κοιμηθεί έπρεπε να δουλέψει. Τώρα που τον έβαλες στο δημόσιο, στα π@π@ρι@ του όλα!
Καλο αλλα δεν ειναι ανεκδοτο αλλα η απλη αληθεια στο τι συμβαινει με τους ΔΥ!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 27 Ιαν 2012 16:12

Όταν ο Chuck Norris λέει: "Σοβαρέψου!" ...... Ο σοβάς ρέβεται!

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 31 Ιαν 2012 16:14

Η κυρία είναι στο κρεβάτι με τον εραστή της. Ξαφνικά ακούνε το αυτοκίνητο του συζύγου να παρκάρει έξω απ` το σπίτι. Ο εραστής τρέχει πανικόβλητος να κρυφτεί.
Η κυρία, πιο ψύχραιμη, του λέει:
- "Πήγαινε στη γωνία και κάτσε ακίνητος!"
- "Μα..."
- "Δεν έχει μα! Κάτσε εκεί που σου λέω!"
Πηγαίνει στο μπάνιο και φέρνει baby-oil και ταλκ. Τον πασαλείβει με το λάδι, τον πασπαλίζει ολόκληρο με ταλκ και του λέει:
- "Κάτσε ακίνητος και κάνε το άγαλμα!"
- "Μα..."
- "Κάνε το άγαλμα, που σου λέω, αλλιώς μας έσφαξε και τους δύο!"
Μπαίνει ο σύζυγος και βλέπει το άγαλμα.
- "Τι είναι αυτό Μαρία;"
- "Α, τίποτε! Είχα πάει στους Παπαδοπουλαίους το Σαββατοκύριακο κι είχαν ένα τέτοιο άγαλμα και το ζήλεψα. Δεν σε πειράζει που πήρα κι εγώ ε;"
- "Α μπα, τι να με πειράξει;"

Έκατσαν, έφαγαν, είδαν τηλεόραση και κάποια στιγμή έπεσαν για ύπνο. Κατά τις τρεις τα ξημερώματα, ο σύζυγος σηκώνεται, πάει στην κουζίνα, ανοίγει το ψυγείο, φτιάχνει ένα σάντουιτς, παίρνει και μια μπύρα και πάει στο άγαλμα.
- "Έλα ρε, φάε, πιες!"

Ο εραστής παγώνει απ` το φόβο του.

- "Έλα ρε, φάε κάτι! Εγώ τρεις μέρες έκανα το άγαλμα στους Παπαδοπουλαίους κι ούτε ένα ποτήρι νερό δεν μου `δωσαν!"

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 04 Φεβ 2012 17:40

-Μάνα, θα προσπαθήσω να περπατήσω πάνω στο νερό.
-Χριστέ μου,τι βλακείες θα κάνεις πάλι;
-Τέτοιες παρομοιώσεις κάνεις και μου δίνεις θάρρος.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης