Τα ανέκδοτα της μέρας ΙΙΙ

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 23 Μαρ 2011 02:33

@hitca με δυσκόλεψε, πήρα βοήθεια και το έλυσα. :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 23 Μαρ 2011 12:05

δε μου ανοίγει το λινκ, οπότε να υποθέσω ότι μόλις έφυγε από το σπίτι της μητέρας; :P

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Μαρ 2011 12:17

Στον αγαπημένο μου σύζυγο,

Πριν να επιστρέψεις από το υπερατλαντικό ταξίδι σου, θέλω απλά να σε ενημερώσω για ένα μικρό ατύχημα που είχα με το αγροτικό αυτοκίνητό μας καθώς έστριβα για το γκαράζ.

Ευτυχώς όχι πολύ άσχημο και πραγματικά δεν τραυματίστηκα, γι' αυτό μην ανησυχείς για μένα. Ερχόμουν σπίτι από το πάρκο και καθώς έστριψα για το δρόμο του γκαράζ εντελώς τυχαία πάτησα γκάζι αντί για τα φρένα.

Η πόρτα του γκαράζ έχει λυγίσει προς τα μέσα (ασήμαντη ζημιά), αλλά το αγροτικό αυτοκίνητο σταμάτησε όταν προσέκρουσε πάνω στο αυτοκίνητό σου.

Πραγματικά λυπάμαι, αλλά ξέρω ότι με την ευγενική προσωπικότητά σου θα με συγχωρέσεις. Ξέρεις πόσο πολύ σε αγαπώ και σε νοιάζομαι, αγαπημένε μου.

Σου εσωκλείω μια φωτογραφία.

Αγωνιώ να σε κρατήσω ξανά στην αγκαλιά μου.

Η αγαπημένη σου γυναίκα

Εικόνα

ΥΓ: Τηλεφώνησε η γκομενά σου.

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 23 Μαρ 2011 12:52

fiskilis έγραψε:Στον αγαπημένο μου σύζυγο,

Πριν να επιστρέψεις από το υπερατλαντικό ταξίδι σου, θέλω απλά να σε ενημερώσω για ένα μικρό ατύχημα που είχα με το αγροτικό αυτοκίνητό μας καθώς έστριβα για το γκαράζ.

Ευτυχώς όχι πολύ άσχημο και πραγματικά δεν τραυματίστηκα, γι' αυτό μην ανησυχείς για μένα. Ερχόμουν σπίτι από το πάρκο και καθώς έστριψα για το δρόμο του γκαράζ εντελώς τυχαία πάτησα γκάζι αντί για τα φρένα.

Η πόρτα του γκαράζ έχει λυγίσει προς τα μέσα (ασήμαντη ζημιά), αλλά το αγροτικό αυτοκίνητο σταμάτησε όταν προσέκρουσε πάνω στο αυτοκίνητό σου.

Πραγματικά λυπάμαι, αλλά ξέρω ότι με την ευγενική προσωπικότητά σου θα με συγχωρέσεις. Ξέρεις πόσο πολύ σε αγαπώ και σε νοιάζομαι, αγαπημένε μου.

Η αγαπημένη σου γυναίκα

Εικόνα

oooooooooooops!
Πω ρε πίκρα...!
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Μαρ 2011 02:46

Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο να πάει στη δουλειά του
και κάθε μέρα βλέπει μέσα μια χήρα, μαυροφορούσα και χαμηλοβλεπούσα. Τη βλέπει μία, τη βλέπει δύο κλπ κλπ στο τέλος αρχίζει να τη γουστάρει. Της την πέφτει λοιπόν στην αρχή με το μαλακό (χήρα γυναίκα άλλωστε) και όσο αυτή δεν ενδίδει τόσο ποιο φορτικός γίνεται. Εν πάση περιπτώσει, χήρα βράχος ακλόνητος, δεν πέφτει με τίποτα κι ο τύπος πάει να σκάσει.
Κάποια μέρα ο εισπράκτορας, ο οποίος έχει πάρει πρέφα την όλη φάση, φωνάζει τον τύπο και του λέει : "Κοίτα να δεις, βλέπω ότι γουστάρεις τη χήρα. Κι επειδή συμβαίνει να τη γνωρίζω και ξέρω την ιστορία της θα σε βοηθήσω. Λοιπόν, το κλειδί στην περίπτωση της χήρας είναι ότι είναι κολλημένη με τον μακαρίτη, δεν μπορεί να ξεπεράσει τον θάνατό του. Κάθε μέρα, προς το βραδάκι, πηγαίνει στο νεκροταφείο και κλαίει πάνω από το μνήμα. Αυτή ακριβώς την αδυναμία της πρέπει να εκμεταλλευθείς. Η συμβουλή μου, λοιπόν, είναι η εξής: πήγαινε λίγο νωρίτερα και κρύψου πίσω από τον τάφο κι όταν έρθει η χήρα εμφανίσου ξαφνικά μπροστά της και πες ότι είσαι άγγελος Κυρίου και ότι μπορείς να την φέρεις σε επαφή με τον άντρα της. Όπως θα είναι ψιλοσκοτεινά δεν θα καταλάβει τίποτα. Πιάστην στο ψηστήρι και πάνω στη φάση γά** την."
Πράγματι, έτσι και έγινε. Ο τύπος κρύβεται πίσω από τον τάφο και μόλις έρχεται η χήρα κι αρχίζει το κλάμα πετάγεται ξαφνικά μπροστά της και της λέει: "Είμαι άγγελος Κυρίου, μπορώ να σε φέρω σε επαφή με τον άντρα σου".
Η χήρα τα παίζει στην αρχή αλλά γρήγορα συνέρχεται και τον ρωτάει: "Αλήθεια μπορείς ?".
"Ναι", λέει ο τύπος, "αλλά πρώτα πρέπει να κάτσεις να σε γα***ω".
"Αποκλείεται", λέει η χήρα. "τι είναι αυτά που μου λες? Χήρα γυναίκα είμαι, δεν μπορώ να το κάνω αυτό που λες".
"Κοίτα", επανέρχεται ο τύπος, "αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να ξαναβρεθείς με τον άντρα σου. Αν δεν σ'αρέσει χάνεις την ευκαιρία." Τι να κάνει η χήρα! Με τα πολλά ψήνεται και αποφασίζει να του κάτσει.
Του λέει όμως: "Κοίταξε να δεις, δέχομαι να με γα***εις αλλά μόνο από πίσω. Το "μπροστά" το έχω αφιερώσει στον άντρα μου". Συμφωνεί ο τύπος ..αρχίζει να την γα***ει και στο τελείωμα πάνω τον πιάνουν τύψεις.
"Ξέρεις κάτι", της λέει, "ψέμματα σου είπα, τι άγγελος Κυρίου και μα***κίες, ο τύπος από το λεωφορείο είμαι που σου την πέφτει κάθε μέρα ". Και η χήρα: "Εντάξει μωρέ, δεν τρέχει τίποτα.
Κι εγώ δεν είμαι η χήρα, ....ο εισπράκτορας είμαι"....!
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Μαρ 2011 02:46

Η αγαπημένη σου γυναίκα

Εικόνα

χαχα. φαντάζομαι δεν έχει συμβεί στα αλήθεια. σωστά;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 24 Μαρ 2011 03:41

Spyrostagas έγραψε:

Η αγαπημένη σου γυναίκα

Εικόνα

χαχα. φαντάζομαι δεν έχει συμβεί στα αλήθεια. σωστά;
Δυστυχώς είναι ...
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 24 Μαρ 2011 10:13

που το ξέρεις καλέ; υπάρχει λινκ να δω όλο το story... :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 24 Μαρ 2011 15:56

Η αγαπημένη σου γυναίκα

Εικόνα

Να πως βγαίνουν αυτές οι pics με τα πιο παράξενα δυστυχήματα.... Και γω άρχισα να αναρωτιέμαι πως τα βάζουν πάνω σε σπίτια, σε κολόνες ΔΕΗς κτλπ
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 14 Απρ 2011 19:42

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕΙΣΜΟΥ:

1. Μην αρχίσετε να τρέχετε πανικόßλητοι από το ένα γραφείο στο άλλο φωνάζοντας «Σεισµός !!». Όλοι το ξέρουµε ότι γίνεται σεισµός

2. Σταθείτε κάτω από τραπέζια ή γραφεία. Βάλτε µία σφυρίχτρα στο στόµα και αλειφτείτε µε τζατζίκι έτσι ώστε να σας ßρουν τα σκυλιά της ΕΜΑΚ.

3. Σε περίπτωση που σας έχει έρθει το Monitor καπέλο µείνετε εκεί που είστε διότι µπορεί να προκαλέσετε πανικό στους γύρω σας νοµίζοντας ότι είστε εξωγήινος.

4. Αν σας έρθει η Κυρά Κατίνα από το πουθενά, µην πανικοßληθείτε !! Μάλλον συγύριζε στην ταράτσα !!!

5. Μην παίρνετε τηλέφωνο στο κινητό τσάµπα !!! Έτσι κι αλλιώς και το σταθερό, την ώρα του σεισµού είναι κινητό!!!

6. Προς Θεού, µην αρχίσετε να κλέßετε µνήµες, οθόνες, ποντίκια κ.τ.λ. εκµεταλλευόµενοι το γεγονός.

7. Μην πάτε να κατέßετε µε το ασανσέρ, είναι άσκοπο. Θα κατέßετε µαζί µε τον όροφο.

8. Μην τρέξετε στους πυροσßεστήρες χωρίς λόγο. Αυτοί είναι σχεδιασµένοι για άλλη θεοµηνία. Μην αρχίσετε να ψεκάζετε CO2 παντού όπου ßρίσκετε!!

9. Μην πλησιάζετε στις ακτές !! Μπορεί να ßγει ο Γκοτζίλα !!!

10. Αν ßρεθείτε έξω την ώρα του σεισµού µείνετε έξω ! Αν ßρεθείτε µέσα µείνετε µέσα ! Αν προßληµατιζόσαστε για το αν ήσασταν µέσα ή έξω µάλλον έχει γίνει της πουτάνας !!!

11. Μην αρχίσετε τα τηλέφωνα στον Βαρώτσο. Δεν απαντάει ο πούστης !!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 15 Απρ 2011 02:01

χεεχε,, ειδικά τα δύο τελευταία... :D :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 15 Απρ 2011 02:18

Τελευταία πάντως έχουν αλλάξει λιγάκι οι κλασσικές οδηγίες. Αν πέσει κάτι βαρύ σε ένα τραπέζι λογικό είναι να σπάσει στη μέση. Το ποιο ασφαλές μέρος να κάτσεις είναι όχι κάτω από το τραπέζι, αλλά ακριβώς δίπλα.

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 16 Απρ 2011 19:32

- Καλά ρε Βαγγέλη, εσύ τόσα χρόνια οδηγός πως και τράκαρες έτσι;
- Ε.. μπροστά μου Ν, πίσω μου Ν.. τι να κάνω;

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 17 Απρ 2011 00:57

καλοοοοοοοοοοοοοοοο! :P :D :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 18 Απρ 2011 15:48

Κατά τη διάρκεια μιας επίσκεψης σε ψυχιατρική κλινική, ρώτησα το διευθυντή πώς καθορίζετε εάν ένας ασθενής πρέπει ή όχι να εισαχθεί στην κλινική για θεραπεία;

"Λοιπόν," είπε ο διευθυντής, « γεμίζουμε ως επάνω μια μπανιέρα, κι έπειτα δίνουμε ένα κουταλάκι του γλυκού, ένα φλιτζάνι τσαγιού και έναν κουβά στον ασθενή και ζητάμε από αυτόν να αδειάσει τη μπανιέρα. »

« Ω, καταλαβαίνω», είπα. «Ένα φυσιολογικό άτομο θα χρησιμοποιούσε τον κουβά επειδή είναι μεγαλύτερος από το κουτάλι ή το φλιτζάνι τσαγιού. »

« Όχι» είπε ο διευθυντής, «Ένα φυσιολογικό άτομο θα τραβούσε το βούλωμα. Θέλετε ένα κρεβάτι κοντά στο παράθυρο; »

......................................................

Θα το προωθήσετε ή θέλετε το κρεβάτι δίπλα στο δικό μου;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες