Ιστοσελιδα με test (εκπαιδευτική εφαρμογή )

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mairi_epp

Δημοσίευση από mairi_epp » 13 Ιουν 2010 22:50

Γεια σας!! ειμαι νεα στο φορουμ και αρχαρια.... Θα ηθελα να φτιαξω μια εφαρμογη που θα υπαρχει και στο ιντερνετ με τεστακια.. συγκεκριμενα να μπορει καθε χρηστης να μπαινει και να απαντα σε ενα σετ (εστω 30ε) ρωτησεων οι οποιες θα επιλεγονται τυχαια μεσα απο ενα συνολο 600 ερωτησεων... Η μορφη του τεστ θα ειναι.... ερωτηση....απο κατω 2-3 πιθανες απαντησεις με radiobutton και κουμπι (επομενη ερωτηση) Αν ο χρηστης απαντισει λαθος σε μια ερωτηση εκ των 30, τοτε η εφαρμπογη θα εμφανιζει μυνημα ''επιτυχης'' αν απαντησει σε 2και περισσοτερες λαθος τοτε θα εμφανιζεται μυνημα ''αποτυχια''. θα ηθελα να φτιαξω αυτη την εφαρμογη με flash αλλα δεν το γνωριζω πολυ καλα... Μπορει να μου πει καποιος πως θα φτιαξω αυτη την εφαρμογη... με τον συντομοτερο δυνατο τροπο... επειδη με πιεζει ο χρονος...

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 14 Ιουν 2010 05:23

ψάξε στο google για survey builder και θα βρείς πολλές εφαρμόγες

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 14 Ιουν 2010 23:33

Δες το php-surveyor.
Νομιζω κάνει αυτό που θες, αλλά βασικά κάνει ακόμα περισσότερα όπως personalization καθώς και ερωτήσεις με skip logic.

Άβαταρ μέλους
mairi_epp

Δημοσίευση από mairi_epp » 16 Ιουν 2010 13:28

Ευχαριστω παιδια!!! εχω ψαχει και εχω καταλυξει στο visual studio... ευκολα και γρηγορα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες