Βοήθεια! Γραμμή γλώσσας στα WinXP.

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Vaggelis100

Δημοσίευση από Vaggelis100 » 21 Ιούλ 2003 10:46

Γεια σας! Σήμερα όταν άνοιξα τον υπολογιστή πήγα να δημιουργήσω έναν φάκελο, όμως όταν πήγα να τον ονομάσω δεν μπορούσα να βάλω ελληνικά!
Απ' ότι κατάλαβα μπορώ να γράφω ελληνικά μόνο σε περιοχές κειμένου. Όταν πάω να βάλω τη γραμμή γλώσσας στη γραμμή εργασιών (από τις επιλογές της γραμμής εργασιών) τότε ή δε μου τη βγάζει ή λέει πως δημιουργήθηκε κάποιο σφάλμα με τον Explorer. Όταν πάω στον πίνακα ελέγχου απενεργοποιώντας\ενεργοποιώντας την, μου εμφανίζεται στο desktop. Όταν την ελαχιστοποιώ, μου εξαφανίζεται. Πρέπει να σας πω πως έχω αλλάξει theme με κάποιο πρόγραμμα και στην γραμμή εργασιών έχω:
μετρητής κόστους internet (από το click.gr), Norton Antivirus\Personal Firewall, MSNMessenger 6, Incredimail και Quicktime. Τι πρέπει να κάνω; Αν κάποιος θέλει να δει κάτι μπορεί να μου στείλει Private message για να του στείλω κωδικό Απομακρυσμένης Βοήθειας. :(

Panoulis

Δημοσίευση από Panoulis » 21 Ιούλ 2003 18:42

Απ' ότι ξέρω ο μετρητής κόστους από το Click.gr δημιουργεί προβλήματα στα Windows XP. Δοκίμασε να το βγάλεις μήπως και λυθεί το πρόβλημα

Vaggelis100

Δημοσίευση από Vaggelis100 » 21 Ιούλ 2003 19:41

Το βρήκα! Δεν έφταιγε ο μετρητής κόστους, αλλά ένα πρόγραμμα που είχα εγκαταστήσει παλιά (και έκανε customize στη γραμμή εργασιών), το είχα σβήσει και άφησε ίχνη για να ανοίγει μαζί με τα Windows.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης