ποσο να χρεωσω για αλλαγες σε υπαρχον site?

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sweet_silvia88
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sweet_silvia88 » 28 Ιουν 2010 13:41

εχω ενα project για ενα site κ θελουν αλλαγες οπως αλλαγη στα links του μενου, στα χρωματα του site , στο background του site, σε καποιες φορμες που ειναι σε php ... ισως καινουργιο logo, αφαιρεση καποιων εικωνων κ μαλλον προσθηκη αλλων, αλλαγες στο footer.. :hammer:
poso lete na xrewsw gia na mhn parw polla H' na mhn parw k liga gia tis uphresies mou?

thanks guys! :)

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 28 Ιουν 2010 16:42

Υπολόγισε πόσες ώρες μπορεί να σε πάρει η εργασία, πόσο κοστολογείς τον εαυτό σου την ώρα και πρότεινε...

Άβαταρ μέλους
Nemesis_Elite

Δημοσίευση από Nemesis_Elite » 07 Ιούλ 2010 16:29

πληρώνεσε κάθε χρόνο για την διαχείριση του site? (οχι φιλοξενία) αν πληρώνεσε τότε συμπεριλαμβάνετε στην τιμή... υπολογίζω κανα 6ωρο να παρει όλο αυτό 120€ καλά είναι :)

pagou

Δημοσίευση από pagou » 08 Ιούλ 2010 02:07

αφου εχεις και λογοτυπα μπορεις να κοιταξεις εδω:

http://www.vcdc.gr/forum/viewtopic.php?f=84&t=18704
μια ιδιαιτερα αξιολογη συζητηση για την κοστολογηση.

Ο πελατης πρεπει να ερθει για την δουλεια σου και οχι για την φθηνη τιμη. Ειναι κακος πελατης αυτος που ψαχνει χαμηλη τιμη και οχι ποιοτητα, οπως εχει μου εχει δειξει η δικη μου πειρα.

τοσο γιατι ειναι ... αυτο αλλα και γιατι δεν θα εκτιμησει την δουλεια και τελικα δημιουργηται ενας φαυλος κυκλος που θα καταληξεις να δουλευεις για ψυχουλα, ολη μερα, βγαζωντας μετριοτατες δουλειες και δεν θα μπορεις να σηκωσεις κεφαλι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης