1η Ιουλίου στις 10:00 Με Απέλυσαν και τώρα τι?

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Ιούλ 2010 15:22

Rapid-eraser έγραψε:Μόλις έπαιξε fiskilis στην Ελληνοφρένια στο ΣΚΑΙ :P

Όλα τα λεφτά ο διάλογος μεταξύ Μπαρμπαγίαννη και fiskilis !!!

Λογικά το απόγεμα θα βγει στο On demand η εκπομπή (http://www.skai.gr/player/radio/ >> σάτιρα >> ελληνοφρένια) τελειώνει η εκπομπή με το παραπάνω ηχητικό.

http://www.skai.gr/player/Radio/?MMID=202095 ανεβηκε! στο 32:00 περιπου

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 01 Ιούλ 2010 16:40

Ρε συ Άγγελε sorry κιόλας, καλή δύναμη σου εύχομαι καταρχάς.

Θα κάνω την αφελέστατη ερώτηση, γιατί σας απέλυσαν?

Και το ρωτάω γιατί στην αρχή του θέματος μας είπες πως έχουν εκπαιδεύσει ήδη τους αντικαταστάτες σας, γιατί δεν εκπαίδευσαν εσάς έτσι ώστε να μην σας απολύσουν?

Ξέρω αφελής η ερώτηση αλλά ρωτάω έτσι από περιέργεια να δω πως δικαιολόγησαν την απόλυσή σας.
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Ιούλ 2010 16:45

PanosIlio έγραψε:Ρε συ Άγγελε sorry κιόλας, καλή δύναμη σου εύχομαι καταρχάς.

Θα κάνω την αφελέστατη ερώτηση, γιατί σας απέλυσαν?

Και το ρωτάω γιατί στην αρχή του θέματος μας είπες πως έχουν εκπαιδεύσει ήδη τους αντικαταστάτες σας, γιατί δεν εκπαίδευσαν εσάς έτσι ώστε να μην σας απολύσουν?

Ξέρω αφελής η ερώτηση αλλά ρωτάω έτσι από περιέργεια να δω πως δικαιολόγησαν την απόλυσή σας.
στα πλαισια εξοικονομισης χρηματων οπου συμφωνα με ανακοινωση το καναλι θα εχει - 50.000.000 ευρω εσοδα εγιναν περικοπες!

οι 4 που ειχε το καναλι στο βουνο κοστιζαν 12.000 ευρω τον μηνα περιπου!
βαζωντας στην θεση μας εταιρεια security θα πληρωνει μονο 1.500 - 2.000 ευρω τον μηνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 01 Ιούλ 2010 16:48

Ναι αλλά εσείς είσαστε και τεχνικοί, δεν κάνατε χρέη φύλακα μόνο, αν δεν κάνω λάθος.

Πλέον χρέη τεχνικού ποιος θα κάνει?? Οι υπάλληλοι της Εταιρίας security????
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Ιούλ 2010 16:51

PanosIlio έγραψε:Ναι αλλά εσείς είσαστε και τεχνικοί, δεν κάνατε χρέη φύλακα μόνο, αν δεν κάνω λάθος.

Πλέον χρέη τεχνικού ποιος θα κάνει?? Οι υπάλληλοι της Εταιρίας security????
ναι τους εκπαιδευσαν ηδη
βεβαια απο οτι εμαθα οταν πηγα να χερετισω τα παιδια στο μαστερ στο καναλι δεν εχουν βρει ακομα την επαφη συνεργασιας καθως εμεις τοσα χρονια ξεραμε πως να μιλησουμε με το μαστερ και τα λινκ και να βγαλουμε μια συνδεση μεσα σε 3-4 λεπτα αλλα και αυτοι θα μαθουν καποια στιγμη!

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 01 Ιούλ 2010 16:54

Μάλιστα, τι να πω, καλή δύναμη και γρήγορα να επανακάμψεις από αυτή την αναποδιά σου εύχομαι.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 01 Ιούλ 2010 16:56

Μήπως να έκανες και καμία βόλτα από εκείνη την εταιρία security, αφού έχεις τις τεχνικές γνώσεις μέχρι να κάτσει κάτι καλύτερο;

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Ιούλ 2010 17:01

PanosIlio έγραψε:Μάλιστα, τι να πω, καλή δύναμη και γρήγορα να επανακάμψεις από αυτή την αναποδιά σου εύχομαι.
ευχαριστω
dva_dev έγραψε:Μήπως να έκανες και καμία βόλτα από εκείνη την εταιρία security, αφού έχεις τις τεχνικές γνώσεις μέχρι να κάτσει κάτι καλύτερο;
σε αυτη την εταιρεια δουλευω ηδη εδω και 7 χρονια σε φυλαξεις εδω ασπροπυργο σε διαφορα σημεια

εκει πανω δεν μπορω να παω καθως πρεπει να εχω δελτιο παροχης υπηρεσιων και να πληρωνω ΟΑΕΕ - ΤΕΒΕ δηλαδη και αυτο θα κανει μεγαλη ζημια στην συνταξιοδοτηση μου!

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 01 Ιούλ 2010 17:58

Μακαρι να βρεις κατι ..
fiskilis έγραψε:υποψην οτι δουλευω μονο εγω στο σπιτι καθως ο γιος μου 24 ετων αδυνατει να βρει καποια εργασια ακομα και μεσα απο ΟΑΕΔ καθως κατι που ειχαμε κανει αιτηση και ειχε σχεδον ολοκληρωθει επεσε μεσα στην οικονομικη κριση και ακυρωθηκε!
στην ηλικια του δεν εχει δεν βρισκω :( εχει δεν θελω εγω ειμαι 20 κ δουλευω απο 17 απο βοηθος ηλεκτρολογου μεχρι ταμειας σε νετ ,, αν θελει να βρει θα βρει ειναι μικρος.
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 01 Ιούλ 2010 18:01

nackgr έγραψε:Μακαρι να βρεις κατι ..
fiskilis έγραψε:υποψην οτι δουλευω μονο εγω στο σπιτι καθως ο γιος μου 24 ετων αδυνατει να βρει καποια εργασια ακομα και μεσα απο ΟΑΕΔ καθως κατι που ειχαμε κανει αιτηση και ειχε σχεδον ολοκληρωθει επεσε μεσα στην οικονομικη κριση και ακυρωθηκε!
στην ηλικια του δεν εχει δεν βρισκω :( εχει δεν θελω εγω ειμαι 20 κ δουλευω απο 17 απο βοηθος ηλεκτρολογου μεχρι ταμειας σε νετ ,, αν θελει να βρει θα βρει ειναι μικρος.
Σωστός...
Μπορεί να μη βρεις με τις καλύτερες συνθήκες, αλλά αν ασχοληθείς θα βρεις...ακόμα και το 1 ευρώ είναι μεγαλύτερο από το 0.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 10 Ιούλ 2010 22:14

Κύριε Βαρδινογιάννη Κύριε Αλκαλάι Κύριε Κυριακόπουλε επιτέλους σήμερα κατάλαβα γιατί έχασα την δουλεια μου απο το Star μετά απο 10 χρόνια σχεδόν εργασίας τόσο εγώ όσο και άλλοι πολλοί συνάδελφοι μου τον τελευταίο μήνα!

Αυτό έγινε σύμφωνα με όσα λένε τα κανάλια τις τελευταίες ώρες και διάφορα ιστολόγια για να εξοικονομήσετε χρήματα να προσλάβετε την Τατιάνα και όλο της το συνεργείο για να κάνει εκπομπή απο αυτές τις σκοπιδοεκπομπές που πολλάκις το ΕΣΡ τις έχει περιποιηθεί με γερά πρόστιμα καθώς εκτός από ΑΘΛΙΕΣ είναι και προσβλητικές προς την νοημοσύνη των τηλεθεατών!

Βέβαια τέτοια σκουπίδια θέλετε πλέον να ταΐζετε τους τηλεθεατές σας μαζί με το άλλο ΦΡΟΥΤΟ τον Λεφάκη τον αστρολόγο που προσλάβατε στο δελτίο του Αιμίλιου Λιατσου για να λέει τα άστρα λες και δεν ξέρουμε την μοίρα που μας επιφυλάξατε σε όλους εμάς τους απολυμένους!

Αλλά δεν παραπονούμαι, όταν τα παιδια μου θα ρωτάνε γιατί μας παίρνουν οι τράπεζες συνέχεια τηλέφωνο και ζητούν να τους πληρώσουμε εγώ θα τους δείχνω την Τατιάνα και τον Λεφάκη οτι αυτοί είναι η αιτία που εγώ δεν έχω δουλειά για να φέρω στο σπίτι Αυτό που πρέπει! δηλαδή ΥΓΕΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΖΩΗ στα παιδιά μου και στην Σύζυγο μου!

Να το έχετε Αυτό Υποψην σας την επόμενη φορά που θα βρεθείτε σε κάποια φιλανθρωπική εκδήλωση για να κάνετε το χρέος σας στην κοινωνία και να βάλετε άλλη μια μικρή αξιότιμη πράξη στην ιστορία της ζωής σας οτι κάποιοι έχασαν την δουλεια τους για να τα κάνετε όλα αυτά εσείς και να έχετε στο σινάφι σας το κούτελο ψηλά οτι έχετε Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη και επιστρέφετε στην κοινωνία όλα αυτά που στερήσατε απο κάποιους άλλους υπαλλήλους σας που σας δούλευαν τόσα χρόνια κάτω απο αντίξοες συνθήκες πανω στα βουνά μεσα στην βροχή ( που κατουρήθηκε πανω του ο κος Γενικός όταν είχε έρθει μια και μοναδική φορά κάποια στιγμή πανω στον Υμηττό και άρχισαν να πέφτουν οι κεραυνοί δίπλα στο δωμάτιο ) στο χιόνι και στον καυτό ήλιο!

Ένας ΑΠΟΛΥΜΕΝΟΣ υπάλληλος σας μετά απο 10 χρόνια σκληρής εργασίας!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Ιούλ 2010 23:02

στον γιο σου βρήκες δουλειά;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Ιούλ 2010 23:41

fiskili ase tous kirious kirious...min chaneis chrono kai analonese tsamp.... kai koita na deis ti kaneis apo edo kai tora....esi kai o gios sou...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 11 Ιούλ 2010 11:37

δε θα μπορούσε να μπει βοηθός παραγωγής στο Strar;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες