Πρόβλημα με την register.com

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 02 Ιούλ 2010 14:44

Γειά σας..
Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με αυτή την εταιρία..
Είχα κάποια domain στο παρελθόν που τώρα λήγουν..έχει SafeRenew για αυτόματη ανανέωση και το έχει ενεργοποιημένο σε όλα τα domain και δε μπορώ να το απενεργοποιήσω..Προσπαθώ να αφαιρέσω την visa απο το wallet και μου λέει ότι δε γίνεται να τη διαγράψω επειδή υπάρχει το SafeRenew (που δε μπορώ να απενεργοποιήσω..)..
Ευτυχώς η χρεωστική visa που είχα δηλώσει έχει λήξει και έχω άλλη τώρα..αλλά μου έρχονται mail ότι έχει γίνει το renew και όντως έχουν ανανεωθεί για 1 χρόνο..
Τι να κάνω?

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 03 Ιούλ 2010 21:42

Καλησπέρα,

Εχεις δοκιμάσει να επικοινωνήσεις με την τεχνική υποστήριξη τους να δεις τι θα σου πουν σχετικά με την αφαίρεση του SafeRenew; Μπορεί να είναι μία πολύ εύκολη διαδικασία απλά να μην την εχεις συναντήσει ξανά οπότε γίνεται αδύνατη.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 05 Ιούλ 2010 02:48

Εντάξει παιδία έστειλα mail και όλα καλά..δε μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα είχαν φάει.. πριν 1 χρόνο επίσης είχα κατοχυρώσει ένα domain και μου το πήραν και μου επέστρεψαν τα χρήματα της κατοχύρωσης..και είχα δει στο domaintools οτι το πουλούσαν το domain..τι να πω..οτι να'ναι..
ευτυχως ολα καλα τωρα..
Σας ευχαριστώ :D

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 05 Ιούλ 2010 10:50

Σχετικά με το domain που σου επέστρεψαν τα χρήματα, πιθανόν να είχε κατοχυρωθεί την ίδια ημέρα απο άλλον καταχωρητή (στα .com δεν ενημερώνεται άμεσα η διαθεσιμότητα) και απλά να σου έκαναν επιστροφή των χρημάτων λόγω ανεπιτυχούς κατοχύρωσης. Μπορείς να δεις στο WHOIS του domain αν ανήκει στην register.com ή όχι.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
fAzer

Δημοσίευση από fAzer » 20 Ιούλ 2010 22:00

Ευχαριστώ για την απάντηση... αλλά δεν είναι αυτό, καθώς είχα το domain στην κατοχή μου 1-1μιση μήνα.. :o

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες