[LOCKED] Σχόλια για το Linkwise Affiliate Network (παλαιά πλατφόρμα)

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό Linkwise Affiliate Network

Συντονιστής: Thalia - Linkwise

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιούλ 2012 20:38

και κάτι πρέπει να γίνει άμεσα για αυτό...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 27 Ιούλ 2012 11:25

Καλημέρα σε όλους!

Στην νέα καμπάνια ερευνών JTN Panel, τα δημιουργικά κατευθύνουν σε αρχική σελίδα με το παρακάτω μήνυμα:
*Προσοχή! Αν κάποιος σας σύστησε για εγγραφή ή έχετε παραπεμφθεί προς την ιστοσελίδα μας, βεβαιωθείτε παρακαλώ ότι ο άνθρωπος που σας συστήνει είναι συγγενής, φίλος ή γνωστός σας. Σημειώστε ότι μόνο στην ιστοσελίδα του JTN Panel μπορείτε να βρείτε αξιόπιστες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο με τον οποίο μπορείτε να κερδίσετε χρήματα.

Δεν αποτελεί εργασία από το σπίτι και δεν εγγυάται συγκεκριμένες μηνιαίες αποδοχές! Δεν υπάρχουν τέλη συμμετοχής στο JTN Panel. Η συμμετοχή είναι απολύτως εθελοντική και δωρεάν.

Σε περίπτωση που έχετε αμφιβολίες για παραβάσεις (π.χ. σας σύστησε άγνωστο πρόσωπο), παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας στη διεύθυνση:servicegr@jtnpanel.com
Αντίθετα στην αρχική σελίδα που φτάνει κάποιος απλά πληκτρολογώντας το url http://gr.jtnpanel.com
δεν υπάρχει ανάλογη αναφορά σχετικά με το από πού ήρθε ο επισκέπτης και πόσο ασφαλής είναι η σύσταση που έλαβε.
Μήπως αυτές οι αναφορές είναι κάπως αποτρεπτικές για τον επισκέπτη που στείλαμε και δημιουργούν αμφιβολίες στο κατά πόσο πρέπει να προχωρήσει σε εγγραφή ή όχι?

Εμένα πάντως θα με προβλημάτιζε το συγκεκριμένο μήνυμα.
Καμία ιστοσελίδα την οποία επισκεπτόμαστε δεν είναι "συγγενής, φίλος ή γνωστός μας"
και όσο κι αν την εμπιστευόμαστε ένα τέτοιο μνμα που μας συστήνει "Προσοχή*" με τόσο στόμφο θα το λάβουμε σίγουρα υπόψη μας.

Μήπως να γινόταν μια σχετική συζήτηση με τον διαφημιζόμενο μιας αυτό θα κάνει κακό και στον ίδιο?

termi21

Δημοσίευση από termi21 » 27 Ιούλ 2012 15:02

Επιπλέον για το Panel μετά από σχετική προώθηση την 1η μέρα και μηδέν leads, κάναμε 1 test την 1η μέρα και 1 test τη 2η και δε καταγράφηκε τίποτα.

Δε ξέρουμε αν πλέον καταγράφει κάτι, αλλά μας κάνει φοβερή εντύπωση πώς ξεκινούν καμπάνιες που δε λειτουργούν.

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 27 Ιούλ 2012 17:29

termi21 - εγώ σε 2 ημέρες στην συγκεκριμένη καμπάνια είχα κοντά στις 150 πωλήσεις (δεν εμφανίζονται leads στο διαχειριστικό αλλά πωλήσεις). Conversion rate 35%...
www.Bonusdeals.gr: Ολες οι προσφορές σε 1 σελίδα
www.Fthina-Aeroporika.gr: Φθηνά Αεροπορικά
www.fashionlike.gr: FashionLike.gr: Ο απόλυτος Οδηγός μόδας!

termi21

Δημοσίευση από termi21 » 27 Ιούλ 2012 17:31

NikosBonus έγραψε:termi21 - εγώ σε 2 ημέρες στην συγκεκριμένη καμπάνια είχα κοντά στις 150 πωλήσεις (δεν εμφανίζονται leads στο διαχειριστικό αλλά πωλήσεις). Conversion rate 35%...
Καλό αυτό. Από ποια ημερομηνία ξεκινούν οι πωλήσεις;

NikosBonus

Δημοσίευση από NikosBonus » 27 Ιούλ 2012 17:33

2012-07-24 14:03:51
www.Bonusdeals.gr: Ολες οι προσφορές σε 1 σελίδα
www.Fthina-Aeroporika.gr: Φθηνά Αεροπορικά
www.fashionlike.gr: FashionLike.gr: Ο απόλυτος Οδηγός μόδας!

termi21

Δημοσίευση από termi21 » 27 Ιούλ 2012 17:37

NikosBonus έγραψε:2012-07-24 14:03:51
Εμείς 24 και 25 του μηνός δεν είχαμε απολύτως τίποτα (ούτε καν τις 2 δοκιμές) μετά το παρατήσαμε.. Τεσπά θα το ξαναδούμε.

Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 27 Ιούλ 2012 18:13

Γενικά πάντως η καμπάνια έχει πολύ καλή απόδοση από την πρώτη στιγμή, οπότε ό,τι πρόβλημα υπήρξε δε νομίζω πως είναι/ήταν γενικό. Αν αποφασίσετε να την ξαναδοκιμάσετε και έχετε πρόβλημα, ενημερώστε μας ώστε να το ελέγξουμε.

Καμπάνια δεν ανεβαίνει ποτέ αν δεν έχει τεσταριστεί πλήρως (δοκιμή για όλους τους τρόπους πληρωμής στην περίπτωση των πωλήσεων) και να έχει επιβεβαιωθεί ότι λειτουργεί σωστά το tracking.
Linkwise Affiliate Network

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 27 Ιούλ 2012 19:16

Μόλις σήμερα βρήκα χρόνο να ασχοληθώ, τεστάρω και προωθήσω τη συγκεκριμένη καμπάνια.
Δεν είχα πρόβλημα στο τεστ που έκανα. Η εγγραφή μου καταχωρήθηκε κανονικά
(παρόλο που η διαδικασία ήταν λίγο χρονοβόρα και κουραστική ίσως - ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα).

Απλά αναφέρθηκα στη landingpage που φτάνει ο επισκέπτης μας που κλικάρει τα banner του διαφημιζόμενου
(δεν συμβαίνει το ίδιο στο textlink) καθώς το μνμά της μου μοιάζει λίγο υπερβολικό για τους λόγους που εξηγώ παραπάνω.
Ίσως όμως να είμαι και εγώ υπερβολική, αφού κανένας άλλος δεν συμφωνεί μαζί μου:)

Πάντως για να μου φύγει η έννοια(!) άλλαξα το link στο banner με αυτό του textlink! Μήπως απαγορεύται αυτό? Ελπίζω όχι!

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 27 Ιούλ 2012 21:25

dealwoman έγραψε:Απλά αναφέρθηκα στη landingpage που φτάνει ο επισκέπτης μας που κλικάρει τα banner του διαφημιζόμενου
(δεν συμβαίνει το ίδιο στο textlink) καθώς το μνμά της μου μοιάζει λίγο υπερβολικό για τους λόγους που εξηγώ παραπάνω.
Ίσως όμως να είμαι και εγώ υπερβολική, αφού κανένας άλλος δεν συμφωνεί μαζί μου:)

Πάντως για να μου φύγει η έννοια(!) άλλαξα το link στο banner με αυτό του textlink! Μήπως απαγορεύται αυτό? Ελπίζω όχι!
Όχι, δεν απαγορεύεται, απλά το text link σε πάει στην αρχική σελίδα που είναι 2 βήματα πιο μακριά από τη φόρμα εγγραφής οπότε δεν ξέρω τί αντίκτυπο θα έχει αυτό στο conversion. Δεν θα είναι απαραίτητα αρνητικό, αφού η φόρμα δεν εξηγεί πολύ γιατί να γραφτείς.

Για το μήνυμα έχεις δίκιο, ο λόγος που το έχουν βάλει είναι πως θέλουν να αποφύγουν όσο μπορούν να ταυτιστούν με πυραμίδες του τύπου "δουλειά από το σπίτι" κλπ. Αν και το συγκεκριμένο σχόλιο για συγγενείς, φίλους κλπ. είναι μάλλον λίγο ατυχές. Εμείς θα το συζητήσουμε με το διαφημιζόμενο και αν συμφωνεί κι αυτός ίσως το αφαιρέσει.
Linkwise Affiliate Network

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 27 Ιούλ 2012 21:40

Ωραία.... πλέον και το link από το textcreative σε πάει στην ίδια σελίδα.
Ε, μα τί το θέλω κι εγώ και μιλάω.... καλά να πάθω:)

Πάντως όντως πήγαινε πιο πίσω το συγκεκριμένο link για αυτό και ταλαιπωρήθηκα κι εγώ σχετικά μέχρι να ολοκληρώσω την δοκιμαστική εγγραφή μου.

Όπως και να έχει, ευχαριστώ για την απάντηση και ελπίζω να δεχτούν και να το τροποποιήσουν
γιατί εμένα αυτό το μήνυμα τη σελίδα μου νιώθω ότι την προσβάλλει....

Και συστήνω, και παραπέμπω αλλά και άγνωστη είμαι... λοιπόν να πάρει ο επισκέπτης μου τηλ να σιγουρευτεί?!
Απλά στην καλύτερη περίπτωση δεν θα γραφτεί αμέσως και θα περιηγηθεί λίγο της σελίδας και των μόνων "αξιόπιστων" πληροφοριών της, οπότε και πάλι θα πάει κάποια βήματα πίσω:)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Οκτ 2012 23:13

η συζήτηση συνεχίζει εδώ:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=63293
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Linkwise”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες