[LOCKED] Σχόλια για το Linkwise Affiliate Network (παλαιά πλατφόρμα)

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό Linkwise Affiliate Network

Συντονιστής: Thalia - Linkwise

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 08 Οκτ 2010 14:50

free3yourmind έγραψε:
KGP έγραψε:sineteros mporei na min eime (etsi opos to theteis... giati kat'ousian os ena pososto "mou anoikoun")...alla gia na paroun to override (tin promithia tous) prepei o sinergatis tous na "poulisei"... allios ... den pernoun mia...
με το σκεπτικο αυτο "σου ανηκει" και το freestuff :) χωρις τα ποστ σου δεν θα υπηρχε περιεχομενο, δεν θα εβγενε ψηλα και δεν θα επερναν μια :)
ochi auto anoikei ston KGPjnr ... o webmastoras einai me ton vasiko... (fisika milame gia 12 misthous ) hahahahahahaha
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Kat - Linkwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kat - Linkwise » 08 Οκτ 2010 18:33

@KGP Στα γρήγορα ένα ένα τα θέματα γιατί πνίγομαι!

Ricardo:
- Έχω ήδη απαντήσει παλιότερα τι αποφασίστηκε όταν ανακοινώσαμε και την αύξηση της προμήθειάς μας. Δεν έχω κάτι παραπάνω να πω σε αυτό.
- Όσο για το τί ειπώθηκε στη συνάντησή μας, δεν πιστεύω να το ξέρεις καλύτερα από εμάς που είμασταν εκεί. Εκτός αν ξέρεις και θες να μας ενημερώσεις και να μας "διευκρινίσεις από πού και πώς το γνωρίζεις" όπως εγκαλείς κι εσύ τους άλλους.

Τρόπος πληρωμής:
- Για τα έξοδα πληρωμών όντως είπα πως θα ερευνήσω λίγο την κατάσταση. Από όσο είδα με τις πληρωμές ως τώρα, η μεγάλη πλειοψηφία ζήτησε να πληρωθεί μέσω Paypal και με όσους έκανα double check μετά τη μεταφορά, φάνηκε πως όντως δεν είχαν κανένα fee. Αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω ευχαρίστως να μου το πει να του δούμε. Όσο για τους 2-3 που έχουν δηλώσει πως προτιμούν έμβασμα, δεν έχω ακόμα κάποια απάντηση πάνω σε αυτό. Θα επανέλθω όμως, το έχω πει.
- Για την αύξηση του χρόνου πληρωμών, έχω στείλει Bulletin και έχω καταθέσει κι εδώ και στο Fidaki την προσωπική μου άποψη. Δεν έχω κάτι παραπάνω να πω.

Dionic Solar:
- Όντως δέχομαι πως το πάγωμα της καμπάνιας (παρόλο που ήταν αποτέλεσμα της μεγάλης ανταπόκρισης που είχαμε) δεν ήταν σωστό. Δυστυχώς όμως δεν είχαμε ενημερωθεί από τη Dionic Solar πως η καμπάνια ήταν περιορισμένου budget αλλιώς εννοείται πως θα το είχαμε ανακοινώσει εξαρχής. Μαθαίνουμε από τα λάθη μας και προχωράμε.

Vodafone:
- Ναι, μπορώ να επιβεβαιώσω κι εγώ πως δουλεύουμε εδώ και 1,5 χρόνο για να προσθέσουμε την καμπάνια αυτή.
- De-duping δεν υπάρχει προς το παρόν.
- Οι όροι και οι περιορισμοί της καμπάνιας έχουν τεθεί από την ίδια τη Vodafone. Όσο για τους "άλλους" που λες, όχι, δεν καταλαβαίνω ποιούς εννοείς. Καθώς το πρόγραμμα θα προχωράει, ελπίζω να μπορέσουμε να κάνουμε την καμπάνια λίγο "ελαστικότερη".
- Η προώθηση παράλληλα με την προώθηση του ανταγωνισμού, σημαίνει σε πρώτη φάση να μην τρέχει ο affiliate παράλληλα άλλη διαφήμιση ανταγωνιστή. Για ποιό "ειδικές" περιπτώσεις, π.χ. σύγκριση τιμών κλπ θα εξεταστεί σε case by case basis (για αυτό και η καμπάνια είναι Select).
- Έχει αποφασιστεί από την ίδια τη Vodafone, πως για αρχή, η εκπροσώπησή της στους affiliates θα γίνεται αποκλειστικά μέσω της Linkwise. Δεν σημαίνει πως αυτό δεν μπορεί να αλλάξει στο μέλλον.

Άλλα (άσχετα):
- Η σχέση μας με την ATCOM ανακοινώθηκε στα σχετικά bulletins, δελτία τύπου δικά μας και της ATCOM. Η Linkwise αποτελεί Business Unit της ATCOM. Δεν υπάρχει τίποτα πέρα από αυτό να συζητήσουμε αλλά ούτε και καταλαβαίνω τί απορίες μπορεί να υπάρχουν.
- Η σχέση σου με την Dionic Group δεν έχει καμία σχέση με την όλη συζήτηση. Η Dionic είναι εισηγμένη, όποιος θέλει πάει στο Χρηματιστήριο και αγοράζει μετοχές. Εδώ όμως δεν κάνουμε investor relations, για κάτι τέτοιο θα πρέπει να σε παραπέμψω αλλού.

Καλό ΣΚ guys :wink:
Linkwise Affiliate Network

Tel: 210 2419592 | Email: contact @ linkwise.gr | Web: www.linkwise.gr | Blog: www.linkwise.gr/blog/ | Twitter: http://twitter.com/Linkwise

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SotK » 08 Οκτ 2010 20:09

Kat - Linkwise έγραψε: Vodafone:
- Η προώθηση παράλληλα με την προώθηση του ανταγωνισμού, σημαίνει σε πρώτη φάση να μην τρέχει ο affiliate παράλληλα άλλη διαφήμιση ανταγωνιστή. Για ποιό "ειδικές" περιπτώσεις, π.χ. σύγκριση τιμών κλπ θα εξεταστεί σε case by case basis (για αυτό και η καμπάνια είναι Select).
Σχετικά με αυτό. Έχω παρατηρήσει ότι στις διαφημίσεις Google βγάζει διαφημίσεις από την Wind. Αυτό θεωρείται διαφήμιση ανταγωνιστή;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Οκτ 2010 01:06

Kat - Linkwise έγραψε: - Για τα έξοδα πληρωμών όντως είπα πως θα ερευνήσω λίγο την κατάσταση. Από όσο είδα με τις πληρωμές ως τώρα, η μεγάλη πλειοψηφία ζήτησε να πληρωθεί μέσω Paypal και με όσους έκανα double check μετά τη μεταφορά, φάνηκε πως όντως δεν είχαν κανένα fee. Αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω ευχαρίστως να μου το πει να του δούμε. Όσο για τους 2-3 που έχουν δηλώσει πως προτιμούν έμβασμα, δεν έχω ακόμα κάποια απάντηση πάνω σε αυτό. Θα επανέλθω όμως, το έχω πει.
δηλαδή όσοι ήταν με paypal πληρώθηκαν; γιατί εγώ που είμαι στους "2-3" περιμένω...
είναι κανείς που πληρώθηκε με paypal να μας πει εάν τον χρέωσε τίποτα το σύστημα για το transfer;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 09 Οκτ 2010 01:13

εγω γιατι δεν βρισκω πως θα πληρωθω με paypal :P

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Οκτ 2010 01:26

στο "Ο λογαριασμό μου" έχει "Τρόπος πληρωμής".
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 09 Οκτ 2010 01:29

βασικα αυτα εχει
Πληροφορίες Λογαριασμού

Επεξεργασία Λογαριασμού

Αλλαγή Κωδικού Πρόσβασης

Ειδοποιήσεις

Διαγραφή Λογαριασμού

Όροι Χρήσης

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Οκτ 2010 01:34

στο "Ο λογαριασμό μου" >> "Επεξεργασία Λογαριασμού" έχει "Τρόπος πληρωμής".
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 09 Οκτ 2010 01:35

Πας ο λογαριασμός μου--->επεξεργασία λογαριασμού και εκεί έχει τα αντίστοιχα πεδία για να δηλώσεις paypal ή λογαριασμό τράπεζας...

edit: admin ήσουν 1 λεπτό πιο γρήγορος :P

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 09 Οκτ 2010 01:37

ενταξει εκει τα εχω δηλωσει αλλα πως θα κρινει αν στειλει τα λεφτα στη τραπεζα η paypal

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 09 Οκτ 2010 01:44

Ρε συ πλάκα μας κάνεις βραδιάτικα? :P

Εκει που λέεει τρόπος πληρωμής:

Αν έχεις δηλώσει paypal τότε θα σου στείλουν τα λεφτά στον λογαριασμό σου paypal και απο εκεί θα τα τραβήξεις εσύ με όποιον τρόπο επιθυμείς

Αν έχεις δηλώσει τραπεζικό λογαριασμό θα σου τα στέιλουν απευθείας με έμβασμα στον λογαριασμό σου....

@cordis Paypal Fees

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Οκτ 2010 01:50

3.4% + €0.35 EUR
when the money comes from a debit or credit card or PayPal Credit
(the sender decides who pays this fee)

αυτό βρήκα εκεί..
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 09 Οκτ 2010 07:13

προσπαθω να βαλω το email που χρησιμοποιω στο paypal λλα μετα το save δεν παραμενει γραμμενο (το mail λογαριασμου ειναι διαφορετικο απο το mail paypal)

Άβαταρ μέλους
Kat - Linkwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kat - Linkwise » 09 Οκτ 2010 12:15

Καλημέρες :)
endiaferonta έγραψε: Σχετικά με αυτό. Έχω παρατηρήσει ότι στις διαφημίσεις Google βγάζει διαφημίσεις από την Wind. Αυτό θεωρείται διαφήμιση ανταγωνιστή;
Σωστή η ερώτηση, θα την μεταφέρουμε στον πελάτη τη Δευτέρα.
cyberfreak έγραψε: ενταξει εκει τα εχω δηλωσει αλλα πως θα κρινει αν στειλει τα λεφτα στη τραπεζα η paypal
Αν έχεις δηλώσει ως τρόπο πληρωμής το Paypal τότε αυτό ισχύει, ανεξάρτητα αν έχεις δώσει ΚΑΙ στοιχεία τράπεζας. Σε κάθε περίπτωση στείλε μου email αν θέλεις, και πες μου τί προτιμάς :)
cordis έγραψε:3.4% + €0.35 EUR
when the money comes from a debit or credit card or PayPal Credit
(the sender decides who pays this fee)
Ακριβώς από πάνω από αυτό λέει πως η μεταφορά είναι δωρεάν εάν γίνεται μέσω Paypal account (δηλαδή αν έχεις χρήματα στο account σου από τραπεζική μεταφορά και όχι αν από κάρτα debit ή credit). Με όσους τσέκαρα πάντως μου είπαν πως δεν είχαν καμία χρέωση, αν είναι κάποιος από εδώ μπορεί να μας πει. Για τα 2-3 εμβάσματα λογικά έχει δοθεί η εντολή στην τράπεζα, αλλά επειδή δεν το έκανα εγώ η ίδια δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε. Θα μάθω τη Δευτέρα και θα σου πω. Για το Paypal ξέρω πως έχουν πληρωθεί όλα γιατί τα έκανα η ίδια.
fiskilis έγραψε: προσπαθω να βαλω το email που χρησιμοποιω στο paypal λλα μετα το save δεν παραμενει γραμμενο (το mail λογαριασμου ειναι διαφορετικο απο το mail paypal)
Σου βγάζει κάποιο μήνυμα πάνω πάνω; Μήπως πρέπει να ξαναγράψεις το password σου προκειμένου να το δεχτει;; Either way, στείλε μου το Paypal email σου στο email μου και θα το περάσω εγώ, no worries.
Linkwise Affiliate Network

Tel: 210 2419592 | Email: contact @ linkwise.gr | Web: www.linkwise.gr | Blog: www.linkwise.gr/blog/ | Twitter: http://twitter.com/Linkwise

Άβαταρ μέλους
SotK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SotK » 09 Οκτ 2010 12:39

Fee amount: €0.00 EUR στη δικιά μου πληρωμή.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Linkwise”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης