[LOCKED] Σχόλια για το Linkwise Affiliate Network (παλαιά πλατφόρμα)

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό Linkwise Affiliate Network

Συντονιστής: Thalia - Linkwise

Κλειδωμένο
gianpan
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gianpan » 31 Αύγ 2010 02:06

όταν έχεις καλό site δεν προλαβαίνεις τις διαφημίσεις..
Άσε που θέλει να πληρώνεις εφορίες και εμείς στην Ελλάδα αλλιώς μεγαλώσαμε.. σωστά;

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 31 Αύγ 2010 02:13

gia to proto den amfivalo...

oso gia to deutero... einai thema tis linkwise auto pou kaneis den to echei thiksei (o neouras pos to antimentopise diladi kai olokliri atcom -pleon- den mporei)... kai akoma perimeno apantisi se alla....
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Kat - Linkwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kat - Linkwise » 01 Σεπ 2010 17:50

Γειά σας, άργησα λίγο αλλά ήρθα!

Λοιπόν στον Geobak απάντησα στο Twitter http://twitter.com/Linkwise

@gianpan Δεν βλέπω ακόμα αίτησή σου :) Let me know αν χρειάζεσαι διευκρινήσεις/έχεις απορίες κλπ.

@KGP Η λύση υπάρχει και όλοι την γνωρίζουμε --> Πληρωμή μέσω Αγγλίας. Τα διαδικαστικά απλώς πήραν λίγο περισσότερο από όσο υπολογίζαμε λόγω Αυγούστου. Don't worry, θα ενημερώσω μόλις είμαστε έτοιμοι!
Linkwise Affiliate Network

Tel: 210 2419592 | Email: contact @ linkwise.gr | Web: www.linkwise.gr | Blog: www.linkwise.gr/blog/ | Twitter: http://twitter.com/Linkwise

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Σεπ 2010 04:44

Kat - Linkwise έγραψε:
@KGP Η λύση υπάρχει και όλοι την γνωρίζουμε --> Πληρωμή μέσω Αγγλίας. Τα διαδικαστικά απλώς πήραν λίγο περισσότερο από όσο υπολογίζαμε λόγω Αυγούστου. Don't worry, θα ενημερώσω μόλις είμαστε έτοιμοι!
Kat giati ipotimas tin noimosini mou?

afou kserete tin lisi...giati den tin efarmosate tosa chronia?

den thelo na grapso gia tin dikaiologia ton...diadikastikon... gia eunoitous logous -den thelo na gino...."kaustikos"- ...

kai episis... akoma thimame pou eicha milisei me esas otan ksekinousate kai akoma perimeno enimerosi... toso kairo tin epilisi tou zitimatos na mporei na graftei opiadipote eteria and/or idiotis entos europaikis enosis... (nomizo ta eichame sizitisei auta kai pio prosfata...)

kai telos...
me ton ricardo echei ginei tipota? einai schedon 3 mines pou echei kalitera commissions ... in house...

Ps (incl. to neoura ton antagonisti sas)... parolo ton antagonismo pou echete (leme tora) einai eukairia kai oi dio sas na kanete auto pou os linkwise den kanate toso kairo... na enimerosete tin agora kai na tin ekpaideusete paralila...kai oi dio tha epofelithite
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
Kat - Linkwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kat - Linkwise » 02 Σεπ 2010 11:41

den thelo na grapso gia tin dikaiologia ton...diadikastikon... gia eunoitous logous -den thelo na gino...."kaustikos"- ...
KGP δεν υποτιμώ την νοημοσύνη σου, δεν ξέρω πως σου ήρθε αυτό! Γενικά, θέλω να ξέρεις πως η κουβέντα από την πλευρά μου γίνεται πάντα με ειλικρίνεια και ευθύτητα.

Τη λύση όπως είπες όντως την ξέρουμε πολύ καιρό. Στον 1μιση χρόνο λειτουργίας μας όντως δεν την εφαρμόσαμε για διάφορους λόγους (χρονικούς, προτεραιοτήτων, γνώσεων κ.α.). Μετά τις τελευταίες εξελίξεις όμως και εφόσον έχουμε την υποστήριξη μιας μεγάλης εταιρείας από πίσω μας, η λύση έχει ήδη δρομολογηθεί. Είναι θέμα χρόνου όπως σου είπα.
me ton ricardo echei ginei tipota? einai schedon 3 mines pou echei kalitera commissions ... in house...
Με τη Ricardo επίσης συζητάμε καιρό και έχουμε την επόμενη εβδομάδα ραντεβού για το θέμα αυτό συγκεκριμένα. Πίστεψέ με έχω περισσότερους λόγους από σένα να θέλω να διορθωθεί η κατάσταση αυτή. Μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω.
Ps (incl. to neoura ton antagonisti sas)... parolo ton antagonismo pou echete (leme tora) einai eukairia kai oi dio sas na kanete auto pou os linkwise den kanate toso kairo... na enimerosete tin agora kai na tin ekpaideusete paralila...kai oi dio tha epofelithite
Όσο για τις συμβουλές που δίνεις, φυσικά είναι ευπρόσδεκτες, όπως και η άποψή σου πως δεν έχουμε εκπαιδεύσει την αγορά τόσο καιρό. Η δική μου άποψη όπως και πολλών άλλων είναι πως η πορεία της Linkwise δεδομένου του ποιοί είμασταν όταν ξεκινήσαμε (3 άγνωστοι, χωρίς κανένα δεσμό ή στήριξη από τον επιχειρηματικό ή διαφημιστικό χώρο της Ελλάδας) είναι εξαιρετικά επιτυχημένη. Φυσικά, τα πράγματα θα μπορούσαν ίσως να έχουν κινηθεί πιο γρήγορα αλλά το ότι 1μιση χρόνο μετά, το Affiliate Marketing έχει πλέον μπει στην agenda των μεγαλύτερων εταιρειών, διαφημιστικών και publishers λέει από μόνο του κάτι. Εννοείται ότι έχουμε δρόμο μπροστά μας και εννοείται πως η αγορά έχει ακόμα πολλά περιθώρια ανάπτυξης.

Καλή συνέχεια :wink:

Tel: 210 2419592 | Email: contact @ linkwise.gr | Web: www.linkwise.gr | Blog: www.linkwise.gr/blog/ | Twitter: http://twitter.com/Linkwise

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Σεπ 2010 13:31

Kat - Linkwise έγραψε:

KGP δεν υποτιμώ την νοημοσύνη σου, δεν ξέρω πως σου ήρθε αυτό! Γενικά, θέλω να ξέρεις πως η κουβέντα από την πλευρά μου γίνεται πάντα με ειλικρίνεια και ευθύτητα.

Τη λύση όπως είπες όντως την ξέρουμε πολύ καιρό. Στον 1μιση χρόνο λειτουργίας μας όντως δεν την εφαρμόσαμε για διάφορους λόγους (χρονικούς, προτεραιοτήτων, γνώσεων κ.α.). Μετά τις τελευταίες εξελίξεις όμως και εφόσον έχουμε την υποστήριξη μιας μεγάλης εταιρείας από πίσω μας, η λύση έχει ήδη δρομολογηθεί. Είναι θέμα χρόνου όπως σου είπα.
Kat den ithela na grapso 1misi aiona...gia auto egrapsa "tosa chronia"... kai sinechizeis na ipotimas tin noimosini mou... einai dikaiologia i aitia "λόγους (χρονικούς, προτεραιοτήτων," otan apo tin archi to proto thema pou tethike "epi tapitos" itan auto apo olous?

einai dikaiologia i aitia "γνώσεων κ.α."? tote min "diafimizete" sta periodika kai sto site sas to "about you"....

einai dikaiologia oti "Μετά τις τελευταίες εξελίξεις όμως και εφόσον έχουμε την υποστήριξη μιας μεγάλης εταιρείας από πίσω μας, η λύση έχει ήδη δρομολογηθεί. Είναι θέμα χρόνου " ??? eleos.... i atcom os gnoston echei idi "ipokatastima" theleis... "thigatriki" theleis... "magazi" theleis... opos theleis pes to... stin UK... kai akoma eimaste sto " η λύση έχει ήδη δρομολογηθεί. Είναι θέμα χρόνου "....

otan ksekinisate eichate pei to idio pragma gia to "acceptance" ton idioton/epichiriseon/VATnumber ektos ellados (entos EU)

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Σεπ 2010 13:35

Kat - Linkwise έγραψε:
Με τη Ricardo επίσης συζητάμε καιρό και έχουμε την επόμενη εβδομάδα ραντεβού για το θέμα αυτό συγκεκριμένα. Πίστεψέ με έχω περισσότερους λόγους από σένα να θέλω να διορθωθεί η κατάσταση αυτή. Μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω.
ego ksero oti to sinvolaio sas pou dinete se olous (?) echei analogo clause oso afora tis promithies... giati den tous vgazete (prosorina or monima) apo to diktio kai na eksigisete tous logous tis kinisis autis? echete tin atcom (pleon) apo "piso"...den tha eprepe na fovaste... kai na perimenete na "sas kraksoun" merikous aiones meta gia na deite ti tha kanete (ektos an den to pirate champari)...

afiste pou einai entelos unfair stous ipolipous pelates sas....

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Σεπ 2010 13:44

Kat - Linkwise έγραψε:
Όσο για τις συμβουλές που δίνεις, φυσικά είναι ευπρόσδεκτες, όπως και η άποψή σου πως δεν έχουμε εκπαιδεύσει την αγορά τόσο καιρό. Η δική μου άποψη όπως και πολλών άλλων είναι πως η πορεία της Linkwise δεδομένου του ποιοί είμασταν όταν ξεκινήσαμε (3 άγνωστοι, χωρίς κανένα δεσμό ή στήριξη από τον επιχειρηματικό ή διαφημιστικό χώρο της Ελλάδας) είναι εξαιρετικά επιτυχημένη. Φυσικά, τα πράγματα θα μπορούσαν ίσως να έχουν κινηθεί πιο γρήγορα αλλά το ότι 1μιση χρόνο μετά, το Affiliate Marketing έχει πλέον μπει στην agenda των μεγαλύτερων εταιρειών, διαφημιστικών και publishers λέει από μόνο του κάτι. Εννοείται ότι έχουμε δρόμο μπροστά μας και εννοείται πως η αγορά έχει ακόμα πολλά περιθώρια ανάπτυξης.

Καλή συνέχεια :wink:
theleis na to pame se apolita noumera se siggrisi me ton monadiko antagonisti sas pou pleon iparchei?

theleis na to pame me to oti ektos apo to akrivopliromeno club ton "sinathriseon kai tis mi ousias" schedon kaneis den sas echei parei "mirodia" ? (edo pou ta leme kai stin IAB to idio pano kato sinvenei allios tha sas eichane "armeksei")

theleis na to pame oti den theoriste oute kan simpliromatiko kanali poliseon... kai stin ousia an to analiseis oi poliseis/actions pou ginontai tha "ginontousan" etsi kai allios? (auto ischiei kai gia ton neoura)

gia agendes kai megales eteries den tha grapso...oute gia diafimistikes eteries kai publishers... alla perimena kai perimeno apo tria atoma me entimposiaka (ontos) viografika na echoun armeksei tin agora...eidika me ena "risk free" montelo (an theleis pali) opos einai auto -tou affiliate mkting-

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Σεπ 2010 13:46

kai telos... gia na thimithoume ligo ta palia... http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?p=406528
Linkwise - Giorgos έγραψε:
Αναφορικά στην ερώτησή σου για τους Merchants, να σε ενημερώσω ότι μέχρι στιγμής μπορείς να βρεις ενεργές καμπάνιες στο δίκτυό μας από τους εξής διαφημιζόμενους:

- Travelplanet24.com
- Day4u.gr
- Interflora.gr
- Wraia.gr
- Kinitomania.com
- Unzip.gr
- Tokotoukan.gr

Επίσης, να σε ενημερώσω ότι έχουμε συμφωνήσει και ετοιμάζονται καμπάνιες για τους εξής διαφημιζόμενους:

- Ouaou.gr
- Celldorado
- Laredoute.gr
- Eye-shop.gr
- Millenniumshop.gr

Τέλος, έχουμε συμφωνήσει και με άλλα e-shops (μεγάλα :wink: ), αλλά ακόμα δεν μπορώ να πω τα ονόματα!

Προς το παρόν στην αρχική μας σελίδα, αναφέρονται οι νέες μας συνεργασίες στο πεδίο "Νέα", αλλά έχουμε σκοπό να τοποθετούνται και λογότυπα αλλά και πληροφορίες για την κάθε νέα μας καμπάνια. Είναι στο ToDo list :)

Άβαταρ μέλους
Kat - Linkwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kat - Linkwise » 02 Σεπ 2010 14:40

KGP, επειδή η συζήτηση εξελίσσεται σε επίθεση που δεν θα τελειώσει ποτέ αφού εσύ μπορείς για πάντα να εξαπολύεις εντυπωσιακές κατηγορίες και εγώ μπορώ για πάντα να απαντάω σε αυτές, θα σταματήσω με αυτή την απάντηση. Φυσικά, συνεχίζω να είμαι ανοιχτή σε συζήτηση για άλλα πιο "χειροπιαστά" και ουσιαστικά θέματα γύρω από το δίκτυο.

Εμείς από τη μέρα που ξεκινήσαμε δουλεύουμε με σοβαρότητα, εντιμότητα και επιμονή για να εισάγουμε ένα νέο concept στην Ελλάδα και να εδραιωθούμε σε μια σκληρή και κλειστή αγορά. Ουδέποτε είπαμε πράγματα ανυπόστατα ή ανακριβή ούτε υποσχεθήκαμε πράγματα που δεν είχαμε σκοπό να κάνουμε. Μετά από 1μιση χρόνο δουλειάς έχουμε καταφέρει αρκετά και συνεχίζουμε για να καταφέρουμε ακόμα περισσότερα. Μπορεί εσύ προσωπικά να κρίνεις ότι αυτό δεν είναι αρκετό και η γνώμη σου είναι σεβαστή, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ κατηγορίες που αφήνουν παραπλανητικές εντυπώσεις σε ένα ανοιχτό forum για τη Linkwise.

Από εκεί και πέρα εγώ δεν ξέρω τι λες εσύ για "μυρωδιές", "ακριβοπληρωμένα club" και "αρμέγματα"... Ούτε από που μπορείς να μιλάς για "απόλυτα νούμερα" δικά μας (εκτός και αν μιλάς απλά για αριθμό καμπανιών, in which case η στρατηγική μας είναι συγκεκριμένη και δεν είναι εδώ ο χώρος για να την συζητήσουμε διεξοδικά).

Αυτά από μένα, σταματάω εδώ το "διαξιφισμό" και επιστρέφω στη δουλειά. Ξέρω πως καταβάθος το απολαμβάνεις αλλά θα προσπαθήσω να δείξω αυτοσυγκράτηση και να μην συνεχίσω :P

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Σεπ 2010 14:46

an ithela na eksapoliso katigories kai epitheseis den tha anaferomoun se gegononta opos ta proigoumena... tha mporousa na "piasto" kai apo alla pragmata kai gegonota ... kai to ksereis poli kala...

stin ousia prospatheis (ochi poli kala omos) diplomatika na min apantiseis sta parapano

episis den anechome na ipotimane tin noimosini mou... na lene oti ochi...kai na sinechizoun na to kanoun...

tha sas doso tin "periodo charitos" pou apo oti katalava zitas... kai dino telos pros to paron

ta leme en kairo ... tik tok

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Σεπ 2010 11:43

Kat - Linkwise έγραψε:
i evdomada teliose... to Johnnie Walker efige... kai ta pints etoimazontai...

kai mechri na etoimastoun....gia dose mas en to metaksi neotera... me to ricardo ti egine?

Άβαταρ μέλους
Kat - Linkwise
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kat - Linkwise » 10 Σεπ 2010 13:50

Hello hello,

Με Ricardo όντως συζητήσαμε και φτάσαμε σε μια συμφωνία η οποία νομίζω αποσαφηνίζει τα πράγματα για τους affiliates και δίνει λύση στο θέμα που είχε προκύψει. Τη Δευτέρα θα σταλεί και η "επίσημη" ανακοίνωση σε όλους τους affiliates μέσω bulletin, οπότε θα παρακαλούσα για λίγη υπομονή μέχρι τότε.

Thanks and enjoy your pints in the meantime ;)
Kat

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Σεπ 2010 14:41

"mirizomai" apozimiosi (gia tous affiliates kai to traffic pou stilane toso kairo enoo)?

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 12 Σεπ 2010 17:16

Δεν ξέρω, αλλά μόνο που διάβασα τον τρόπο του KGP, δεν μπόρεσα να κρατηθώ και να μην επέμβω. Ένα τέτοιο ύφος θα ήταν δικαιολογημένο μόνο αν είχες εξαπαταθεί. Από τη στιγμή που αυτό δεν έχει συμβεί κανείς δεν έχει την υποχρέωση να σου απολογείται για τις επιχειρηματικές του κινήσεις και επιλογές. Μπορείς να κάνεις τις παρατηρήσεις σου και τις προτάσεις σου δημόσια, αλλά όχι σε αυτό το ύφος.

Στην τελική αν δεν σου αρέσει η Linkwise μην τη χρησιμοποιείς. Πολύ πολιτισμένα και επαγγελματικά σου απάντησαν και καλά έκαναν, αλλά εσύ συνεχίζεις. Τι νομίζεις ότι κάνεις;
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Linkwise”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες