Απόφαση - σταθμός για την Ελλάδα υπέρ google (troktiko)

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 11 Ιούλ 2010 19:43

Spyrostagas έγραψε: συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά υποστηρίζουν ότι δεν είναι δημοσιογράφοι και ότι δεν τους νοιάζει αν κάνουν γραμματικά ή ορθογραφικά λάθη... :P
Ναι, ε; Τότε δες εδώ, την ανακολουθία λόγων και έργων:
http://troktiko.blogspot.com/2010/07/bl ... _9288.html

την λένε στον μαθητή που θίγει ένα αρκετά σοβαρό θέμα, αυτό των φοιτητών που σπουδάζουν μακρυά από το σπίτι τους και τις οικονομικές θυσίες που πρέπει να κάνουν οι γονεις...
και οι φωστήρες του troktikou στέκονται σε 2 ορθογραφικά λάθη που έκανε, με την ειρωνεία "είσαι μαθητής του 18 εσύ και κάνεις τέτοια λάθη..."

Πρόσφατα είχα μια παρόμοια συζήτηση, περί δημοκρατίας και ελευθερίας του λόγου, στο forum του site μου, όπου κάποιος κατηγόρησε έναν παράγοντα ομάδας για ξέπλυμα, και εννοείται όταν αυτό έγινε αντιληπτό η δημοσίευση διαγράφηκε και δόθηκε προειδοποίηση στο μέλος. Το ότι μπορείς να γράφεις ανώνυμα και να λες την γνώμη σου ελεύθερα, δεν σου δίνει το δικαίωμα να εκτοξεύεις κατηγορίες και λάσπη, και μάλιστα χωρίς να είσαι σε θέση να τα αποδείξεις αλλά ούτε και το θιγόμενο πρόσωπο να μπορεί να απαντήσει σε αυτά, άμεσα.
Αυτό οφείλει να προστατεύει η Δημοκρατία, ελευθερία μεν, αλλά και η τιμή και υπόληψη καθενός δεν μπορούν να θίγονται χωρίς αυτός που το κάνει να είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει τις συνέπειες.
Τώρα επί της συγκεκριμένης υπόθεσης δεν έχω να πω τίποτα, και οι δυο πλευρές μου προκαλούν εμετό.
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 11 Ιούλ 2010 22:26

mechpanos ++
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες