Γκρουπ sto FB

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
"kill"bill

Γκρουπ sto FB

Δημοσίευση από "kill"bill » 10 Ιούλ 2010 21:45

Παιδια ηθελα να ρωτησω,πως δημιουργουντε γρκουπ στο φβ που σου λεει κανε like ή become a fan ή κατι τετοιο για να δεις τις ταδε φωτο ή το δείνα βίντεο??

Επισης μπορω να τοποθετησω διαφημισεις σε ενα γκρουπ ή μια fan page??

Ουσιαστικα απο διαφημιστικης αποψης να λειτουργησει μια σελιδα μεσα στο φβ σαν ενα σαιτ??

Άβαταρ μέλους
mairhcp
Επικοινωνία:

Γκρουπ sto FB

Δημοσίευση από mairhcp » 11 Ιούλ 2010 02:28

Η διαφορά του Group με τη Fanpage από την άποψη της διαχείρισης, είναι πως στο Group έχεις και τη δυνατότητα αποστολής μαζικών μηνυμάτων στα μέλη.

Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί το facebook με τα groups ή τη fanpage ν' αντικαταστήσει ένα website. Μπορεί να σε βοηθήσει όμως να έχεις μία "καθημερινή" επικοινωνία με τους επισκέπτες - πελάτες σου και με αυτόν τον τρόπο.

Διαφημίσεις μπορείς να βάλεις είτε επί πληρωμή (μέσα από το Facebook Ads) είτε ως απλά posts δικά σου που θα βλέπουν τα μέλη του Group ή οι fans της σελίδας σου.

"kill"bill

Γκρουπ sto FB

Δημοσίευση από "kill"bill » 11 Ιούλ 2010 02:45

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.

Για την πρωτη ερωτηση ξέρει κανείς??

κατι τετοιο εννοω http://www.facebook.com/pages/TOP-10-il ... 9324238024

που πρεπει να πατησεις like για να δεις περιεχομενο.Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω και αν ισχυει,δεν το πατησει...Σε παει σε ενα blog για εγγραφη και τετοια μετα...τεσπα, η απορια μου ειναι πως γινετε αυτο?

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γκρουπ sto FB

Δημοσίευση από Spyrostagas » 11 Ιούλ 2010 03:35

[quote=""kill"bill"]Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.

που πρεπει να πατησεις like για να δεις περιεχομενο.Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω και αν ισχυει,δεν το πατησει...Σε παει σε ενα blog για εγγραφη και τετοια μετα...τεσπα, η απορια μου ειναι πως γινετε αυτο?[/quote]

όταν φτιάξεις μία σελίδα μπορεί να φτιάξεις σελίδες και άλλα τέτοια μέσα, όπως αυτό. άλλοι περνάνε εφαρμογές και βάζουν διαγωνισμούς.
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γκρουπ sto FB

Δημοσίευση από Spyrostagas » 11 Ιούλ 2010 03:37

ErrorWebIS έγραψε:Η διαφορά του Group με τη Fanpage από την άποψη της διαχείρισης, είναι πως στο Group έχεις και τη δυνατότητα αποστολής μαζικών μηνυμάτων στα μέλη.

Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί το facebook με τα groups ή τη fanpage ν' αντικαταστήσει ένα website. Μπορεί να σε βοηθήσει όμως να έχεις μία "καθημερινή" επικοινωνία με τους επισκέπτες - πελάτες σου και με αυτόν τον τρόπο.

Διαφημίσεις μπορείς να βάλεις είτε επί πληρωμή (μέσα από το Facebook Ads) είτε ως απλά posts δικά σου που θα βλέπουν τα μέλη του Group ή οι fans της σελίδας σου.
σωστός, απλώς να επισημάνω ότι στο group μπορείς να στείλεις μαζικό μήνυμα όταν είναι μέχρι 5000 μέλη, από την στιγμή που θα τα ξεπεράσουν, το facebook, δεν σε αφήνει να στέλνεις μηνύματα. Πάντως πιστέυω ότι πλέον αξίζουν οι σελίδες, γιατί σου λένε κι όλας για κάθε ποστ σου, πόσοι το διάβασαν και πόσοι το είδαν απλώς... :)
Εικόνα

"kill"bill

Γκρουπ sto FB

Δημοσίευση από "kill"bill » 11 Ιούλ 2010 14:00

Spyrostagas έγραψε:[quote=""kill"bill"]Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.

που πρεπει να πατησεις like για να δεις περιεχομενο.Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω και αν ισχυει,δεν το πατησει...Σε παει σε ενα blog για εγγραφη και τετοια μετα...τεσπα, η απορια μου ειναι πως γινετε αυτο?
όταν φτιάξεις μία σελίδα μπορεί να φτιάξεις σελίδες και άλλα τέτοια μέσα, όπως αυτό. άλλοι περνάνε εφαρμογές και βάζουν διαγωνισμούς.[/quote]

Υπαρχει πουθενα κανενα σαιτ που να λεει πως γινετε κατι τετοιο?? Ευχαριστω για τις απαντησεις

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες