Προτείνετε μου σειρά

Σχετικά με τις αγαπημένες μας σειρές στην τηλεόραση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από c0d3punk » 22 Μάιος 2011 19:23

The Big Bang Theory και Two and a half men (τα δείχνει και το Star το Σ/Κ)
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
Cypriot

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από Cypriot » 22 Μάιος 2011 20:06

stewas έγραψε:αν και καθηστερημενα προτιμω το Numb3rs
Στο wikipedia λέει Canceled. Υπάρχει τέλος ή κόπηκε στη μέση;

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από telas » 22 Μάιος 2011 20:48

Για αστυνομική σειρά The Shield και The Wire λίγο παλιές αλλά δυνατές σειρές. Εγώ έχω ξεμείνει δεν έχει τίποτα καλό να δω...
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από stewas » 22 Μάιος 2011 22:34

Cypriot έγραψε:
stewas έγραψε:αν και καθηστερημενα προτιμω το Numb3rs
Στο wikipedia λέει Canceled. Υπάρχει τέλος ή κόπηκε στη μέση;
μολις το ειδα και εγω..δεν ξερω δεν εχω ακουσει κατι..παντως ως σειρα ειναι κορυφαια

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από cordis » 23 Μάιος 2011 17:47

όλα τα Canceled τα μαζεύουν στο τελευταίο επεισόδιο για να βγαίνει νόημα. αλλά το Numb3rs έτσι κι αλλιώς είχε αυτοτελή επεισόδια... εγώ στην 2η το βαρέθηκα και το παράτησα. αν τύχει και το έχει η TV θα το δω.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από cyberfreak » 23 Μάιος 2011 17:53

SUPERNATURAL + FRINGE τα τοπ για εμενα προσωπικα

Άβαταρ μέλους
stewas
Script Master
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από stewas » 23 Μάιος 2011 17:57

ειναι αληθεια οτι το παρακαναν λιγο με τα μαθηματικα μοντελα που χρησιμοποιουν στο να λυνουν υποθεσεις...αλλα ειναι ωραιο να δινεται μια λυση μεσω μαθηματικων συναρτησεων :)

Άβαταρ μέλους
Asgard
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από Asgard » 28 Ιούλ 2011 19:55

Προτάσεις που μπορούν να σε ενδιαφέρουν καιδική μου βαθμολογία με άριστα το 10 :

Harper's Island (9,5)---> 13 επεισόδια (mini σειρά) σε καθηλώνει ,καθαρά αστυνομικό (με την έννοια ότι γίνονται εγκλήματα όχι ότι έχει μπάτσους) με μπόλικη δράση και πάρα πολλούς χαρακτήρες,ανάμεσα τους και ωραίες γκόμενες ;)Όλα σε ένα νησί που γίνεται ένας γάμος.Must to see.

Paradox (7)----> Αγγλική μίνι σειρά μόνο 5 επεισόδια.Φοβερό σενάριο, φανταστική σύλληψη-ιδέα , μέτριο καστ και σχετικά φτωχή παραγωγή από το BBC.Αξίζει όμως η προσπάθεια και βλέπεται ευχάριστα.Είναι αστυνομικό γι'αυτό στο προτείνω, με πινελιές αστροφυσικής και επιστημονικής φαντασίας.

Fringe (9)----> Και αστυνομικό και sci-fi και κάθε season πιο ενδιαφέρον !

Supernatural (7) ----> Σαν μικρές ταινίες τρόμου με φαντάσματα,αγγέλους,δαίμονες,τέρατα και αρκετό χιούμορ.Δεν είναι αυτόνομα επεισόδια έχουν συνέχεια και story.

Warehouse 13 (7) --->Άλλη μια σειρά καλή , sci-fi.Μια μυστική ομάδα συλλέγει μαγικά αντικείμενα "artifacts" από όλη την Αμερική.

Eureka- (8)---> Αδελφή σειρά με το Warehouse 13 ,μπλέκονται και οι πρωταγωνιστές σε κάποια φάση.Την βρίσκω πρωτότυπη μια και αναφέρεται σε μια μυστική πόλη που ζουν επιστήμονες και έξυπνοι άνθρωποι.Και είναι και αστυνομική αφού πρωταγωνιστεί ο σερίφης της.Συνδυάζει sci-fi,δράση και χιούμορ.Ποι δυνατή από το Warehouse 13.

Haven (6,5) ----> Με μια πράκτορα του FBI που μετακομίζει σε μια πόλη που γίνονται περίεργα πράγματα.Νόμιζα πως θα σταματήσω να την βλέπω στα πρώτα επεισόδια(αργά εξέλιξη) αλλά βελτιώθηκε αρκετά στην συνέχεια.

Weeds (8,5) ----> Έχουν παιχτεί πολλά seasons.Αστυνομικό, πραγματεύεται όπως λέει και το όνομα του μια μητέρα που έγινε χασισέμπορας για να ζήσει την οικογένεια της.Φοβεροί χαρακτήρε όλοι, στην πορεία εμφανίζονται και άλλοι.Πιστολίδια,μαφία,αρκετό γυμνό και τρελές καταστάσεις.Αξίζει.

Από sci-fi έχω γράψει σε άλλο ποστ για 2 Βρετανικές sci-fi ,Primeval και Torchwood.

Κωμωδίες τώρα άλλο κεφάλαιο ;)

Υπάρχουν και άλλες που ξεκίνησα αλλά τις έκοψα αμέσως.
And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years.(Abraham Lincoln)
http://traveltipsgr.blogspot.com

Άβαταρ μέλους
Asgard
Επικοινωνία:

Προτείνετε μου σειρά

Δημοσίευση από Asgard » 28 Ιούλ 2011 19:57

Στο Eureka ,ο βαθμός μου είναι 8 στα 10, μπήκε χαμόγελο αντί για 8 ,μυστήριο,Lol
And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years.(Abraham Lincoln)
http://traveltipsgr.blogspot.com

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεόραση - Σειρές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης