Αφιλοκερδώς δημιουργία λογοτύπων - Νέα Σελίδα

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
giorgos147

Δημοσίευση από giorgos147 » 12 Ιούλ 2010 19:29

Το παραπάνω δε το είχα σκεφτεί, αλλά έχεις απόλυτο δίκιο. Μάλλον το Project δεν ήταν για να γίνει. Άλλο ένα Project στα σκουπίδια λοιπόν, περίπου, και περίπου γιατί δε θα το αφήσω. Κάποια στιγμή θα μπορώ και νομικά να είμαι εντάξει. Κρίμα, και μου άρεσε σαν ιδέα, αλλά τόσα προβλήματα που βρήκα μπροστά μου, από προβλήματα με το τρόπο χρήσης, έως και νομικά, μάλλον μου φωνάζουν να σταματήσω.

Άβαταρ μέλους
mairhcp
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mairhcp » 12 Ιούλ 2010 19:40

apsuh0s έγραψε:
ErrorWebIS έγραψε:Είμαι υπερ του να κάνεις αυτό που αγαπάς! Όταν κάτι σε παθιάζει δεν πρέπει να το αφήνεις για κανέναν που θα σου πει "μα & μου".. Just do it!
Ωραία.. Θα γραφτεί και ο Χ που έχει σπασμένο photoshop και θα κάνει αφιλοκερδώς ένα logo για τον Ψ και στην τελική θα φάει ο Ψ και ο Γιώργος μια μούτζα γιατί το logo είναι του Ζ και ο Χ απλώς το αντέγραψε. Και μετά άντε να πεις "μα & μου" στον δικαστικό επιμελητή και να εξηγήσεις στον Ζ πως είσαι στο απυρόβλητο διότι αυτό που κάνεις το κάνεις με πάθος και ταυτόχρονα "αφιλοκερδώς".

Καλό είναι το πάθος αλλά εφόσον το πάθος σου το έβγαλες στον αέρα κοίτα να το στηρίξεις σε μια πιο στέρεα βάση διότι τώρα κατά τη γνώμη μου είναι χτισμένο σε άμμο, και επιχειρηματικά και νομικά.
Συγγνώμη μα τι λες? Μπορεί να δημιουργήσει "Όρους Χρήσης" για όλο αυτό. Και για να γνήσια λογισμικά, και για τις αντιγραφές και για όλα!

Απλά χρειάζεται να γράψει όλες τις πιθανές καταλήξεις και να καλυφθεί εξ' αρχής..!
Δεν μπορεί να θεωρηθεί υπαίτιος σε καμία περίπτωση!

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apsuh0s » 12 Ιούλ 2010 19:50

Δεν λέω πως δεν γίνεται. Είδες εσύ όμως πουθενά να έχει αυτούς τους όρους;
ErrorWebIS έγραψε:Απλά χρειάζεται να γράψει όλες τις πιθανές καταλήξεις και να καλυφθεί εξ' αρχής..!

Απλά δεν είναι. Σύνθετα είναι και ταυτόχρονα ακριβά. Εκτός κι αν βρεθεί κάποιος ο οποίος θα δηλώσει νομικός και ταυτόχρονα θα το κάνει αφιλοκερδώς.

Δεν προσπαθώ να τον αποθαρρύνω ErrorWebIS, απλώς του προτείνω κάποιες παραμέτρους που δεν είχε σκεφτεί. Εσύ αυτό που του λες είναι πόσο γουστάρεις το πάθος του και "Yeah, keep on designing". Ε, λοιπόν δεν είναι τόσο απλά τα πράματα.. Πόσο μάλλον όταν αναφέρεσαι σε έναν 16χρονο που τον έχει κυριεύσει ο ενθουσιασμός.
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

giorgos147

Δημοσίευση από giorgos147 » 12 Ιούλ 2010 19:51

apsuh0s έγραψε:Ε, λοιπόν δεν είναι τόσο απλά τα πράματα.. Πόσο μάλλον όταν αναφέρεσαι σε έναν 16χρονο που τον έχει κυριεύσει ο ενθουσιασμός.
Ενθουσιασμός προς τι; Εδώ είσαι λάθος. Δε με έχει κυριεύσει κανένας ενθουσιασμός, και αν δω ότι κινδυνεύω από οτιδήποτε, μικρό ή μεγάλο, κατεβάζω τη σελίδα αυτή τη στιγμή. Απλά με έχετε μπερδέψει και εσείς εδώ :)

Όσο αναφορά τους όρους, απλά δε πήγε το μυαλό μου σε αντιγραφή λογότυπου κ.λπ.

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apsuh0s » 12 Ιούλ 2010 20:05

Το θεώρησα δεδομένο. Λάθος μου.

Έτσι ή αλλιώς έχεις κάποια θέματα να αντιμετωπίσεις. Καλή επιτυχία ότι κι αν κάνεις
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

Άβαταρ μέλους
mairhcp
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mairhcp » 12 Ιούλ 2010 20:09

Αρχικά Γιώργο, δεν κινδυνεύεις από τίποτα απολύτως. Δεν απαγορεύεται από κανένα νόμο ένας ανήλικος να .. δημιουργεί λογότυπα και να τα δίνει χωρίς χρήματα!

Επειδή μεγάλη έκταση πήρε το θέμα κι επειδή θα σε "φάνε" που είσαι ανήλικος και μπαίνεις σε χωράφια "επαγγελματιών" που βγάζουν λεφτά απ αυτό κι εσύ το κάνεις δωρεάν, θα σου φτιάξω ένα πλάνο εγώ κ θα σε καλύψω 100% σε ό,τι χρειαστείς σχετικά με νομικά θέματα.

Τα υπόλοιπα σε PM.

giorgos147

Δημοσίευση από giorgos147 » 12 Ιούλ 2010 23:37

Θα ήθελα να ρίξετε μια ματιά στους Κανονισμούς Λειτουργίας να μου πείτε τη γνώμη σας. Δε μου έρχεται κάτι άλλο που να μπορεί να με καλύψει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες