μπορουν να μου παρουν το domain;

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
pagou

Δημοσίευση από pagou » 26 Ιούλ 2010 10:42

δεν πιστευα οτι εχει καποια αξια και εστειλα την αιτηση 'γυμνη' περιγραφης. στο εξωδικο μου λενε οτι το εκλεισα ως τοπονυμιο, περιεργο ε; Το αντικειμενο ειναι ασχετο, καθως θα ασχολειται με την ελληνικη επανασταση και το υποβαθρο της.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pagou την 26 Ιούλ 2010 20:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
unik

Δημοσίευση από unik » 26 Ιούλ 2010 20:15

Αν και μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο ανάλογο πρόβλημα, μήπως έχει κάποιος εύκαιρο ένα λινκ για τον νόμο που αναφέρεται στην σχέση domain και εμπορικού σήματος ???

pagou

Δημοσίευση από pagou » 26 Ιούλ 2010 20:40

εχω αλλη μια αποροια:

το να εχω περιεχομενο σε ενα αμφισβητουμενο domain, ειναι αρνητικο ή θετικο ;

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 26 Ιούλ 2010 23:03

το να σου πέσει το σαπούνι στην ντουζιέρα των φυλακών είναι αρνητικό η θετικό ?

απορία όχι αποροία
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 26 Ιούλ 2010 23:06

Εξαρτάται το περιεχόμενο. Εάν έχεις περιεχόμενο ανταγωνιστικό αυτού που θέλει να σου πάρει το domain μάλλον δεν είναι και ότι καλύτερο :D

pagou

Δημοσίευση από pagou » 27 Ιούλ 2010 00:27

το λεω διοτι ναι μεν εχω περιεχομενο, ασχετο παντελως με το ονομα της εταιρειας που υποστηριζει οτι πρεπει να παραιτηθω των δικαωματων μου, αλλα η εταιρεια υποστηριζει οτι βλαπτω το προιον της. η δικηγορος μου λεει να το αφησω εκει που ειναι, διοτι ετσι ενυσχυεται η εικονα του σιτε ως ανεξαρτητο υλικο και εγω δεν ξερω τι μου γινεται

Άβαταρ μέλους
electrofunny

Δημοσίευση από electrofunny » 28 Ιούλ 2010 15:00

αφού είναι μεγάλη εταιρεία .. θα δίνει καλά λεφτά. για αυτό κάντε ένα οικονομικό συμβιβασμό . ζήτα τους λεφτά για να αποφύγετε την ταλαιπωρία.

εκτός αν μπορείς να κερδίσεις παραπάνω .. τότε να παλέψεις με νύχα κ δόντια!

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 28 Ιούλ 2010 15:18

electrofunny μην είσαι τόσο σίγουρος,περισσότερο τους συμφέρει να στείλουν ένα δικηγόρο στην ΕΕΤΤ να κάνει καταγγελία και να του το φάνε έτσι.Όπως είχε γράψει ο cdhyper (αν δεν κάνω λάθος) "όποιος κάνει καταγγελία την κερδίζει".Έτσι θα του το πάρουν με μικρότερο κόστος.

pagou

Δημοσίευση από pagou » 28 Ιούλ 2010 15:27

θα το αναπτυξω το θεμα μολις τελειωσει η ιστορια, παντως τα επιχηρηματα τους ειναι γελοια, ( ειμαστε γνωστη εταιρεια κτλπ). το προβλημα που βλεπω διαβαζωντας post εδω μεσα ειναι η απαξιωση των ελληνικων domain. Οπως πολλακις γραφτηκε: οποιοδηποτε κανει καταγγελια σου παιρνει το domain σου. Βεβαια εγω το εχω για 3.5 χρονια με εντελως ασχετο αντειμενο

επισης ειναι τοσο σιγουροι οτι θα το παρουν που δεν μπηκαν στον κοπο ουτε ερευνα να κανουν. δεν πηραν χαμπαρι οτι το εχω 3,5 χρονια και οχι 1,5 οτι εχει περιοχομενο και αλλα τετοια αστεια στο εξωδικο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pagou την 31 Ιούλ 2010 19:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 28 Ιούλ 2010 15:32

Τα επιχειρήματα της αντίπαλης πλευράς και στην περίπτωσή μου ήταν γελοία,αλλά πιο γελοία ήταν η απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ αλλά είχα βλέπεις γελοίο δικηγόρο.και ήρθε σε μια πολύ δύσκολη περίοδο για εμένα.
Αρκεί να πως ότι το σκεπτικό της ΕΕΤΤ ήταν "αφού δεν το χρησιμοποιείς (είναι υπό κατασκευή) το διαγράφουμε από εσένα να το πάρουν οι άλλοι που το θέλουν".Βεβαίως 1+ χρόνο τώρα ούτε οι άλλοι το έχουν χρησιμοποιήσει.

pagou

Δημοσίευση από pagou » 28 Ιούλ 2010 16:39

μα καλα πως μπορυν να αποδειξουν οτι δεν εχεις περιεχομενο; εχω ειχα επι 1 σελ. 3,5 με ενα video 450ΜΒ διοτι ηθελα να μπορει να κατεβει για παρουσιαση και τωρα τελευταία ( εδω και ενα μηνα) το γυρσια σε κειμενο.

diana2

Δημοσίευση από diana2 » 29 Ιούλ 2010 01:41

Τα επιχειρήματα της αντίπαλης πλευράς και στην περίπτωσή μου ήταν γελοία,αλλά πιο γελοία ήταν η απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ αλλά είχα βλέπεις γελοίο δικηγόρο.και ήρθε σε μια πολύ δύσκολη περίοδο για εμένα.
Αρκεί να πως ότι το σκεπτικό της ΕΕΤΤ ήταν "αφού δεν το χρησιμοποιείς (είναι υπό κατασκευή) το διαγράφουμε από εσένα να το πάρουν οι άλλοι που το θέλουν".Βεβαίως 1+ χρόνο τώρα ούτε οι άλλοι το έχουν χρησιμοποιήσει.
Και αν εσύ το είχες βάλει για πώληση ή σχεδίαζες ας πούμε να το πουλήσεις, πού θα κόλλαγε η παραπάνω λογική; :pint: :pint: :pint:

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 29 Ιούλ 2010 09:18

Δεν κατάλαβα τι εννοείς,μπορείς να το εξηγήσεις;

pagou

Δημοσίευση από pagou » 29 Ιούλ 2010 10:06

diana2
@
η πωληση domain απαγορευται.

aguila21
@
παρολο που εχω περιεχομενο εδω και 3.5 χρονια, ενα ( τηλεφωνικο επειχηρημα) ηταν οτι δεν το χρησιμοπειω. φυσικα εχω μαρτυρες-αναγνωστες που μπορουν να αποδειξουν το αντιθετο.
αλλα θα ηθελα να ξερω εαν υπαρχει καποιος εγκυρος τροπος για να αποδειξω οτι ειχε περιεχομενο εδω και 3.5 χρονια

αυτο εννουσα.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 29 Ιούλ 2010 10:23

1}Αν έχεις μια σελίδα να λέει απλώς domain.gr δεν είναι χρήση;Και δεν κατάλαβα στην τελική,τι τους νοιάζει αν το χρησιμοποιείς ή όχι;Μου θυμίζει κάτι συνθήματα που έχω δει στους τοίχους και λένε "να ανοίξουν τα άδεια σπίτια" "τα άδεια σπίτια στους άστεγους" κλπ.Δικό σου είναι το κάνεις ότι θέλεις,το έχεις υπό κατασκευή 15 χρόνια.Αφού πληρώνεις τις ανανεώσεις τι θέλουν οι άλλοι;
Αν είχες πρώτη σελίδα ψάξε στο archive.org μήπως έχει πάρει εικόνες σε διαφορετικές στιγμές.

2)Γιατί απαγορεύεται η πώληση;Άπαξ και το αγοράζεις και το πληρώνεις κάθε 2 χρόνια,σου ανήκει,και ότι σου ανήκει το κάνεις ότι θέλεις.Εδώ πωλούνται οι άδειες φορτηγών-επίκαιρο-που δόθηκαν από το κράτος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες