μα δεν υπευθηνη η επιτροπη που το ενεκρινε

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
pagou

Δημοσίευση από pagou » 15 Ιούλ 2010 15:24

μου ηρθε η εξης αποροια, δεν το ρωταω εδω μεσα,( http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 734#479734 ) διοτι θεωρω οτι ειναι μια ανεξαρτητη ερωτηση

λοιπον:
αφου, ακομα, στα σχολεια και τα πανεπηστιμια και γενικοτερα με κανενα αλλονο νομιμο τροπο δεν χρειαζεται να ξερω τα ονοματα των εταιρειων, οταν εγω κανω μια αιτηση τοτε δεν ειναι υπευθηνη η επιτροπη που τον την ενεκρινε και επειτα τσουκου ερχεται μια εταιρεια και λεει οτι ειναι δικο μου παρατατο;

και οχι μονο, αλλα δεν πρεπει η επιτροπη να με αποζιωση για τυχον εξοδα;

giannisap

Δημοσίευση από giannisap » 15 Ιούλ 2010 16:02

η επιτροπή σου εκρίνει το domain που θέλεις αρκεί να μην είναι στα "απαγορευμένα", όπως ονόματα πολεων κτλ.
Εαν για παράδειγμα είχες αγοράσει ένα domain π.χ. adcdef.gr, ενω υπάρχει μια εταιρία που ονομάζετε ABCDEF (με κατοχυρωμένο εμπορικό σήμα) και ασχολείτε με εμπορία υπολογιστών, μπορείς άνετα να κατοχυρώσεις το εμπορικό σήμα ABCDEF για το χώρο των Μεταφορών, οπότε είσαι απόλυτα καλυμένος νομικά.

Ελπίζω να είναι ξεκάθαρο το παραπάνω που έγραψα...... :lol:

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 15 Ιούλ 2010 16:11

Κολοκύθια.Εμένα μου πήραν ένα domain (είναι τυχεροί που είχα χασοδίκη δικηγόρο,και η περίοδος εκείνη ήταν δύσκολο εξαιτίας της υγείας του πατέρα μου) που ήταν επιστημονικός όρος,διεθνούς εμβέλειας που συναντάται σε χιλιάδες άρθρα εφημερίδων και περιοδικών,και σε χιλιάδες βιβλία και πουθενά δεν είχε σύμβολο © ή ™ .Το δε σκεπτικό της απόφασης ήταν για τα πανηγύρια.Αλλά είπαμε,ο δικηγόρος μου μέγας χασοδίκης έπεσα και σε περίοδο δύσκολη και το όνομα πέταξε...

pagou

Δημοσίευση από pagou » 15 Ιούλ 2010 16:37

νομιζω οτι εχω δει το ονομα εταιρειας ρολογιων στο σιτε να πουλανε ρολλα για βουρστες και βουρτσες.

οποτε ειναι πιθανο, ιδιο ονομα αλλος κλαδοσ,

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης