pHox Managed 60% έκπτωση στο πακέτο Hosting : Unmetered

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 23 Ιούλ 2010 15:37

GeoStuff έγραψε:Μας χάριζαν γάιδαρο και τον κοιτάγαμε στα δόντια...

Παίδες, νομίζω έχει χαθεί λίγο το νόημα του ποστ...

Ο phox κάνει μια προσφορά, αν θέλετε πάρτε μέρος, αν όχι δεν βλέπω τον λόγο να γίνεται όλη αυτή η κουβέντα...
Τοτε οι ανακοινωσεις να κλειδωνονται και να μην επιτρεπονται σχολιασμοι!
Σε ανοικτο topic εχω το δικαιωμα να εχω αποψη!
Και η αποψη μου ειναι πως ειναι παραπλανητικη ανακοινωση!
Και η αποδειξη, πως μεσα απο την κουβεντα (το κοιταγμα στα δοντια του γαϊδαρου) αρχισε να προκυπτει το ...ζουμι. "Ναι αυτο, ναι εκεινο, αλλααααα.... ασε την cpu κατω" κλπ κλπ.

Ειναι η κλασσικη αντιμετωπιση του στα χαριζω ολα τζαμπα, αλλα θα φροντισω εμεσα να μην φτασεις ποτε να αγγιξεις αυτα που σου χαριζω!
Sorry αλλα ειμαστε επαγγελματιες, και ειναι λογικο να σχολιασουμε μια ανακοινωση που προσβαλει τη νοημοσυνη μας.

andy12gr

Δημοσίευση από andy12gr » 23 Ιούλ 2010 15:38

Αρα να υποθεσουμε να μη στησουμε κανενα τρακερ στους σερβερ αυτους? :D
Αλλα rapidshare ειναι οκ?

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 23 Ιούλ 2010 15:51

korgr έγραψε:Τοτε οι ανακοινωσεις να κλειδωνονται και να μην επιτρεπονται σχολιασμοι!
Σε ανοικτο topic εχω το δικαιωμα να εχω αποψη!
Και η αποψη μου ειναι πως ειναι παραπλανητικη ανακοινωση!
Και η αποδειξη, πως μεσα απο την κουβεντα (το κοιταγμα στα δοντια του γαϊδαρου) αρχισε να προκυπτει το ...ζουμι. "Ναι αυτο, ναι εκεινο, αλλααααα.... ασε την cpu κατω" κλπ κλπ.
Δεν θα διαφωνήσω σε αυτό που λες... σαφέστατα και έχεις άποψη και έχεις και κάθε δικαίωμα να την λες... Η βασική μου διαφωνία είναι ότι η όλη συζήτηση ξεκινάει αρνητικά και με διάθεση επίθεσης...

Δεν είδα κανέναν να ζητάει διευκρινήσεις για την προσφορά παρά όλοι άρχισαν ειρωνικά σχόλια για την προσφορά...

Δεν με απασχολεί ούτε το είδος της προσφοράς, ούτε πιά εταιρία την κάνει ούτε γιατί και πως... απλά επιθυμώ να υπάρχει ένας σωστός διάλογος και όλοι να είναι ήρεμοι...
korgr έγραψε:Ειναι η κλασσικη αντιμετωπιση του στα χαριζω ολα τζαμπα, αλλα θα φροντισω εμεσα να μην φτασεις ποτε να αγγιξεις αυτα που σου χαριζω!
Ακόμα και έτσι αν είναι ο τρόπος που αυτό πρέπει να φανεί, αν ισχύει, πρέπει να είναι πιό εμπεριστατομένος...
korgr έγραψε:Sorry αλλα ειμαστε επαγγελματιες, και ειναι λογικο να σχολιάσουμε μια ανακοινωση που προσβαλει τη νοημοσυνη μας.
Ακριβώς επειδή είμαστε επαγγελματίες πρέπει να κάνουμε λίγο πιό σωστή κριτική σε αυτά που διαβάζουμε και αν θέλουμε να βοηθήσουμε ας θέτουμε ερωτήσεις με τέτοιο τρόπο ώστε να βοηθούντε όλοι, ακόμα και εμείς οι άσχετοι...

:D
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vassilism » 23 Ιούλ 2010 16:41

Συμφωνώ με τον GeoStuff.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Ιούλ 2010 17:40

cordis έγραψε:
fiskilis έγραψε:Ποσο ειναι το οριο χρησης Cpu?
και ειναι ανα 3ημερο η μετρηση του η ανα ημερα?
σκέφτεσαι να προτείνεις στους πελάτες σου να αλλάξουν host; :p
αν μπορω να εξασφαλισω καλυτερη τιμη απο αυτη που εχω τωρα γιατι οχι?
pHox Managed έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,
Όσο θες εσύ fiskili, Για τους πελάτες σου θα κάνουμε κάτι καλύτερο :D
fiskilis έγραψε:Ποσο ειναι το οριο χρησης Cpu?
και ειναι ανα 3ημερο η μετρηση του η ανα ημερα?
εχω 3 site που εχουν περιπου 30.000 μοναδικους επισκεπτες κατα μεσο ορο την ημερα στο συνολο
η αναγκη τους για cpu ειναι περιπου 20%

θα το αντεξει το συστημα?
και ερωτω παλι γιατι απαντηση δεν πηρα
ποσο ειναι το οριο χρησης CPU ?
πως μετραται για υπερβαση? ανα ημερα ? μεσος ορος 3ημερου ?
ποσο ειναι η επιπλεον χρεωση ανα 1% χρηση CPU ?

εδω ειναι το capture με το πακετο που εχω τωρα
και οι ιδιοτητες του σε shared server

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιούλ 2010 17:59

ενδοεταιρικές συμφωνίες μπορούν να γίνουν και τηλεφωνικά ή με συνάντηση (δεν είναι και μακρυά, στο Περιστέρι αν δε κάνω λάθος).

συγνώμη Άγγελε, σε αγαπάω, σε εκτιμάω, αλλά όταν το κάνεις public σε θέμα συναδέλφου μόνο εκ του πονηρού μπορώ να το δω.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Ιούλ 2010 18:03

cordis έγραψε:ενδοεταιρικές συμφωνίες μπορούν να γίνουν και τηλεφωνικά ή με συνάντηση (δεν είναι και μακρυά, στο Περιστέρι αν δε κάνω λάθος).

συγνώμη Άγγελε, σε αγαπάω, σε εκτιμάω, αλλά όταν το κάνεις public σε θέμα συναδέλφου μόνο εκ του πονηρού μπορώ να το δω.

δεν ειναι συναδελφος
αλλη δουλεια κανει αλλη δουλεια κανω

ειναι εταιρεια ειμαι ιδιωτης
εχει server μεταπουλω server
ερωτησεις απλες και ουσιαστικες κανω
πανω στα χαρακτηριστικα του προσφερωμενου πακετου

καθως το πακετο δεν εχει κανενα ουσιαστικο χαρακτηριστικο στην προσφορα

ειδες καμια δυσφημιση ?
στοιχεια του πακετου ζητω
αν δεν εχω τις απαντησεις πως θα κρινω αν αξιζει να μεταφερω εκει τους πελατες μου η οχι? ετσι δεν ρωτησες?
μεχρι και τα χαρακτηριστικα του δικου μου πακετου εβαλα για να δειξω τις αναγκες μου

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 23 Ιούλ 2010 21:33

Απλά ρε συ fiskili είναι λίγο τραγικό στην υπογραφή σου να πουλάς hosting, και σε αυτό το θέμα να ψάχνεις hosting για την πάρτυ σου

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Ιούλ 2010 21:36

adiaforosgr έγραψε:Απλά ρε συ fiskili είναι λίγο τραγικό στην υπογραφή σου να πουλάς hosting, και σε αυτό το θέμα να ψάχνεις hosting για την πάρτυ σου
απαντηση στην ερωτηση μου θα παρω η οχι?

andy12gr

Δημοσίευση από andy12gr » 23 Ιούλ 2010 22:07

δεν ξερω αν γινονται με πονηρο τροπο σκεψης οι ερωτησεις του fiskilis αλλα σιγουρα ειναι καλο να εχουμε τις απαντησεις μια και ειναι ενδιαφερουσες και για αλλους σαν εμενα που στηνουμε sites και δεν ειμαστε επαγγελματιες.
Πιστευω οτι η διαφανεια δεν εβλαψε κανενα αντιθετως θα δειξει εμπιστοσυνη και στην εταιρια αλλα και σε μας.
Προσωπικα με ικανοποιει η εταιρια οπως ειπα παραπανω αλλα δεν θα με πειραζε να εχω και αυτα που ζηταει ο fiskilis

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 23 Ιούλ 2010 23:50

104 domains ! fiskilis.. :lol:

Eνταξει παιδια το γραφει κιόλας. Unmetered οχι Unlimited.
Αυτα τα πακετα που προσφερει ο phox ειναι υπερβολικα καλα. Σιγουρα καποιος που ξερει ποσο CPU τρωει η εφαρμογη του καταλαβαινει οτι δεν ειναι γι'αυτον.
Απο τους 1000 ανθρωπους που θελουν host ποσοι εχουν αυτες τις απαιτησεις που ζητατε? 10? Ε αυτοι ας παρουν VPS και ας αφησουν εμας με τα ιστοσελιδακια να πηγαινουμε σφαιρα στον phox.

Εγω που εχω παρε δωσε με 3 διαφορετικους server του phox πραγματικα για τα λεφτα αυτα δεν θα μπορουσα να εχω κατι καλυτερο ουτε στο εξωτερικο. Σε σχεση με κατι hostmonster κτλ ειναι καμια 20αρια φορες γρηγοροτερα. Μονο μια φορα παρατηρησα 2-3 μερες ενας να εχει καθυστεριση αλλα μαλλον θα ετρεξε καποιος καμια php με τρελαμενες λουπες και μας γ...σε ολους.

Αυτα ειναι πχ να εχεις καποιο portfolio σαν φωτογραφος, να βαλεις την σελιδα του μαγαζιου της ξαδερφης σου που πουλαει αρωματικα κερια, να στησεις μια mysql για το φιλαρακι σου που σπουδαζει υπολογιστες να πειραματιστει και να βαλεις και 2-3 σελιδες φιλων και γνωστων με ανθρωπινα traffic.

Οταν σε αλλες εταιριες εχεις 2 domains, 4 mysql και πληρωνεις και παραπανω τρωγοντας στην μαπα το plesk και lag για τετοια χαζοsites τι να λεμε.. Να παω να πληρωσω 2 και 3 φορες παραπανω ανεξαρτητα αν χρησιμοποιω πορους η οχι? Ακομη και σε τετοιες εταιριες hosting θα παρεις ποδι αν τρως το μισο CPU.

Δεν ξερω πως τα καταφερνει ο phox αλλα αυτο που προσφερει σ'αυτα τα λεφτα για μενα ειναι εκπληκτικο. Ελπιζω μονο να μην τον φαει η οικονομικη κριση...

Eνταξει δεν ειναι και σαν να το εχεις σε σερβερ της forthnet αλλα αμα ειχα ενα site που που ειχε τετοιες απαιτησεις δεν θα εψαχνα hosting με 60-70Ε / ετος.

Ενα να ξερετε. Εγω ειμαι ο περισσοτερο καχυποπτος απο ολους σας μαζι εδω μεσα και ειχα επιφυλαξεις για phox απο την αρχη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paink1ller την 23 Ιούλ 2010 23:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 23 Ιούλ 2010 23:57

lol Δεν παιζεσαι...

το swineflu που πηγε? το xreokopia.gr ειναι ελευθερο να ξες ! 8)
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 24 Ιούλ 2010 02:13

GeoStuff + τέσσερα εκατομμύρια, οχτακόσιες πενήντα τρεις κόμμα 2 φορές "thumps up"!!! ;-)

Επίσης έτσι να το ΞΑΝΑεπισημάνω....!!!
Βέβαια όχι με λόγια αλλά με εικόνες... Δείτε "σχετικά θέματα":

Εικόνα

Όταν η phox μοίραζε 428904289402839 πακέτα ΔΩΡΕΑΝ δεν νομίζω πως υπήρξε κάποιος που αρνήθηκε να "τσιμπήσει" από ένα...! Ε; Άδικο έχω;
Είναι πραγματικά ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ να βλέπω επιθέσεις σε μία "δεμένη" υποτίθεται κοινότητα.
Γουστάρω phox και γουστάρω και freestuff.
Κρίμα ρε παιδιά....! Αν κάποιος έχει σκοπό να "την πει" σε κάποιον ή να επιτεθεί ας κάτσει απλά στα αυγά του και να ΜΗΝ θέλει να λέγεται μέλος μιας κοινότητας...!
Δεν θεωρώ πως είμαι γνωστό μέλος όπως είναι μερικοί εδώ μέσα λόγω της συχνότητας που φαίνεται το όνομα τους και της συμμετοχής στους στις δημόσιες συζητήσεις αλλά σίγουρα νιώθω μέλος μιας οικογένειας...! Anyway!!!!

Congratulations phox!!!! Αν και δεν θα μου χρειαστεί αυτήν την φορά να πάω κάποιο ακόμα host δεν έχω παρά να σας συγχαρώ για τις προσφορές....!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες