μου κλεβουν τα κειμενα που μαζεψα με τοοοσο κοπο!!!

Κώδικας, πληροφορίες, ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την JavaScript.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

LLeonidas

Δημοσίευση από LLeonidas » 19 Ιούλ 2010 17:52

μα σου λέει τα κάνουνε copy / paste στο facebook , τι να κυνηγήσει δηλαδή το facebook ???

η μήπως θα κουνηθεί το facebook επειδή θίξανε έναν << τυχαίο >> ( όχι ότι θέλω να σε προσβάλω αλλα για αυτές τις εταιρίες τυχαίοι είμαστε ) .

Μονο αν υπάρχει η λέξη δικηγόρος θα κουνηθούνε ;)
:(

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 19 Ιούλ 2010 17:57

kai ekei mporei na "kounithei"

an kai ego tha protina na evriske tropo na to ekmetaleutei... para na to kinigisei ... to idio me to clopy paste apo alla sites... mporei na to ekmetaleutei pros ofelos tou kai stin teliki na "girisei" megalo meros tou traffic se auton... akoma kai me tis eikones (an valei to url tou pano)

alla apo oti diavasa den eipe oti apoklistika sto facebook ton "klevoun"
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

ORB

Δημοσίευση από ORB » 30 Ιούλ 2010 22:30

Χμ πιστευω οτι με view sourse και παλι θα μπορεσουν να τα αντιγραψουν :hammer:

Άβαταρ μέλους
Khronos

Δημοσίευση από Khronos » 03 Αύγ 2010 21:11

sovokai έγραψε:τελικα δεν εκανα τιποτα.. με πεισατε :pint:
Εγω να ρωτήσω κάτι άλλο? Τα κείμενα τα έγραψες εσύ ή τα πήρες απο αλλού? :P
Μην το πάρεις στραβά, απλά είμαι περίεργος :P

Άβαταρ μέλους
sovokai

Δημοσίευση από sovokai » 03 Αύγ 2010 22:10

τα κειμενα ειναι απο εμπειρα ατομα της φυλης.. (απο 10 μεχρι 30 χρονια στο χωρο του Ντομπερμαν) καποια ειναι αναδημοσιευση απο το επισημο περιοδικο του ΟΚΝΕ (Ομιλος Κυνοφιλων Ντομπερμαν Ελλαδος) καποια απο την εφημεριδα του, καποια απο τον εσωτερικο κανονισμο του και καποια απο βιβλια.. αλλα Ελληνικα και αλλα μεταφρασμενα..

δεν εχω παρει ουτε ενα κειμενο απο αυτα που κυκλοφορουν τα online petsop γιατι πολυ απλα ενω γνωριζουν, παραπληροφορουν για να πουλησουν..

πχ το ντομπερμαν ειναι σκυλος μεσαιου μεγεθους και οχι μεγαλου οπως αρεσει στους πρωταριδες ιδιοκτητες.. παρολα αυτα τον ονομαζουν μεγαλο σκυλο γιατι ετσι εντυπωσιαζουν..
Το ντομπερμαν που θα ειναι μεγαλου μεγεθους, ναι μεν ειναι ντομπερμαν αλλα ταυτοχρονα ειναι και ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για αναπαρωγη..

θα σου πω ενα παραδειγμα.. σιγουρα θα εχεις ακουσει για Βασιλικα ντομπερμαν και για τα Κ9.. σωστα?

αλλα η λέξη «Κ9» προέρχεται από τα αρχικά Kei-Nine, που μας κάνουν την λέξη Canine, που σημαίνει σκύλος. Έτσι λοιπόν έχουμε να κάνουμε με μία κωδική ονομασία, δηλαδή με τη συντομία της λέξης σκύλος. Αυτό βέβαια είναι γνωστό εδώ και χρόνια, όπως επίσης είναι γνωστό ότι οι περισσότεροι εξ αυτών που χρησιμοποιούν τον κωδικό Κ9 για διαφημιστικούς λόγους, γνωρίζουν απολύτως την ερμηνεία του κωδικού. Παρ&#8217; όλα ταύτα, εξακολουθούν και το χρησιμοποιούν παραπληροφορώντας μεγάλο μέρος των υποψηφίων
ιδιοκτητών σκύλων.

http://www.doberman.gr/arthra/k9.html

επεισης αν δεις στη goggle κανενα απο τα κειμενα που εχω δεν υπαρχει σε αλλο site για ντομπερμαν.. μονο σε κατι γκρουπακια του φατσαμπουκ και blog.. αυτο και μονο δειχνει οτι κατι παει σταβα.. :hammer: :hammer:

οτι αλλο θελεις ρωτα με.. χαρα μου!!!

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 04 Αύγ 2010 01:14

sovokai έγραψε:τα κειμενα ειναι απο εμπειρα ατομα της φυλης.. (απο 10 μεχρι 30 χρονια στο χωρο του Ντομπερμαν) καποια ειναι αναδημοσιευση απο το επισημο περιοδικο του ΟΚΝΕ (Ομιλος Κυνοφιλων Ντομπερμαν Ελλαδος) καποια απο την εφημεριδα του, καποια απο τον εσωτερικο κανονισμο του και καποια απο βιβλια.. αλλα Ελληνικα και αλλα μεταφρασμενα..
παλι σε σκυλό μπλα μπλα το γύρισες... :P

Εφόσον τα κείμενα δεν είναι 100% δικά σου τι σε ενόχλησε;
Δε νομίζω να μπορείς να τους κάνεις κάτι..

Εγώ όταν αντιγράφουν κείμενα μου κάνω αυτό που είπε ο KGP και τις περισσότερες φορές πιάνει (αρκεί να μην είναι hosted στην Ουγκάντα).

Άβαταρ μέλους
sovokai

Δημοσίευση από sovokai » 04 Αύγ 2010 01:19

τη μιση μου μερα μ αρεσει να ειμαι με ντομπερμαν και την υπολοιπη μιση να μιλαω γι αυτα!!!! :lol: :lol:

τα κειμενα αυτα δεν ειναι δικα μου, αλλα βγηκαν στην επιφανεια για χαρη μου.. τα εδωσαν εμενα.. οχι στον καθε ασχετο κλεφτη κειμενων που τα χρησιμοποιει οπου και οπως θελει.. ειναι πολυ σπαστικο αυτο..

giannisap

Δημοσίευση από giannisap » 04 Αύγ 2010 12:33

επικοινώνησε με όσους κάνουν αναδημοσίευση τα άρθρα σου και υποχρέωσε τους είτε να αναφέρουν με λινκ την πηγή όπως είπε ο KGP ώστε να αυξήσεις την επισκεψημότητα σου, είτε να τους απαγορεύσεις να τα δημοσιεύουν επικαλούμενος πνευματική ιδιοκτήσια (σίγουρα αρκετούς θα τους φοβήσει αυτό). Το έχω δοκιμάσει αυτό και πιάνει.
Πάντως στην ιστοσελίδα σου δεν αναφέρεις πουθενα ότι απαγορεύετε η αναδημοσίευση άρθρων, εικόνων κτλ όπως έχουν π.χ. εδώ http://www.ert.gr/. Διόρθωσε με εαν κάνω λάθος.
Το να μπλοκάρεις το δεξι κλικ ή και το μαρκαρισμα είναι και ανούσιο αλλά και εκνευριστικό για τους επισκέπτες σου. Μην ξεχνάς ότι μεγάλο μέρος των χρηστών του ιντερνετ πλοηγήτε και διαβάζει άρθρα με το "Άνοιγμα σε νέα καρτέλα " και όχι με το να κάνει κλικ στο άρθρο και μετα να πατάει το πίσω.

Άβαταρ μέλους
sovokai

Δημοσίευση από sovokai » 04 Αύγ 2010 20:04

εχεις δικιο.. δεν αναφερω πουθενα για πνευματικη ιδιοκτησια γιατι ετσι κι αλλιως θα τα παρουν..

βασικα δεν με νοιαζει το μονοπωλειο γιατι ο κοσμος πρεπει και θελω να ενημερωθει αλλα αυτο με τη πηγη, οπως το κανω εγω θελω να το κανουν και οι αλλοι..

σε αυτο το blog ο τυπος εχει παρει ΟΟΟΟΟΛΑ μου τα κειμενα και επικοινωνια δεν εχει..
και οποτε ποσταρω να γραψει πηγη αυτος σβηνει το ποστ μου..

http://doberman-zet.blogspot.com/

εγω τωρα τι πρεπει να κανω? αφου και να γραψω για τη μανουλα του θα το σβησει :lol: :lol:

giannisap

Δημοσίευση από giannisap » 05 Αύγ 2010 09:40

1o. Θα βάλεις στο κάτω μέρος της σελίδας σου ενα κείμενο του τύπου "Απαγορεύετε η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή απόδοση του περιεχομένου του παρόντος web site με οποιονδήποτε τρόπο, ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του εκδότη" για να είσαι τυπικά καλυμένος και να το διευκρινήζεις ριτά στους επισκέπτες σου.

2ο. Στο επάνω μέρος του μπλοκ του υπάρχει ένα λινκ του ονομάζεται "Αναφορά Κατάχρησης", συνέχισε τις οδηγίες στα αγγλικά και επέλεξε "Copyright/Piracy issues" και συνέχισε στα παρακάτω ακολουθώντας τις οδηγίες. Δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό αλλά ίσως να βρείς κανένα δίκιο από την Google.

Άβαταρ μέλους
sovokai

Δημοσίευση από sovokai » 05 Αύγ 2010 19:02

η αναφορα καταχρησης ειναι μονο για εφε.. το δοκιμασα κι αυτο πολλες φορες..

Diafh-mysths

Δημοσίευση από Diafh-mysths » 06 Αύγ 2010 01:53

Και βάζε αόρατο περιεχόμενο, λέξεις-κλειδία για να διαβάζει και κάτι το google
Πραγμα που αποτελει παραβίαση των ορων χρήσης του google Και μπορει να σε κανει ban.

8anatos

Δημοσίευση από 8anatos » 17 Αύγ 2010 00:58

Αν τα κείμενα σου αξίζουν υπάρχει τρόπος και κανεις δεν μπορει να σου πάρει τιποτα.Γιαυτα τα πράγματα θα ητανε καλυτερα να ζητάς βοηθεία απο Γκούρου του είδους.
Μην ακους τι σου λέει ο καθένας ,απλα θέλει γνωσεις.
Αν τώρα καποιος εχει αντιθετη αποψη στηνουμε 100 ευρουλάκια για να το αποδείξουμε.
Υπαρχει τρόπος.
ΤΕΛΟΣ.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 17 Αύγ 2010 01:50

Θα τα μεταφράσεις στα κινέζικα ώστε να είναι άχρηστα σε αυτόν που τα κλέβει;

Απάντηση

Επιστροφή στο “JavaScript και Frameworks”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης