Ιδέα για site..

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fAzer

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από fAzer » 21 Ιούλ 2010 00:41

Μπορώ να πω μία ιδέα για site και να μου πείτε τη γνώμη σας αφού το σκεφτείτε λιγό παρα πάνω απ'ότι συνήθως..δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλες χώρες αλλά νομίζω αν προωθηθεί σωστά θα πάει άριστα..

Thoughtless
Επικοινωνία:

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από Thoughtless » 21 Ιούλ 2010 01:50

Θα το ρισκάρεις να την δει κάποιος και να την υλοποιήσει πριν από εσένα;
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από Figaro » 21 Ιούλ 2010 02:15

Thoughtless έγραψε:Θα το ρισκάρεις να την δει κάποιος και να την υλοποιήσει πριν από εσένα;
απο την άλλη όμως μπορεί να πάρει και ιδεές/γνώμες απο άλλους :P

Άβαταρ μέλους
spin
Επικοινωνία:

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από spin » 21 Ιούλ 2010 07:27

τελικά θα μάθουμε αυτή την ιδέα σου?

Thoughtless
Επικοινωνία:

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από Thoughtless » 21 Ιούλ 2010 12:26

Figaro έγραψε:
Thoughtless έγραψε:Θα το ρισκάρεις να την δει κάποιος και να την υλοποιήσει πριν από εσένα;
απο την άλλη όμως μπορεί να πάρει και ιδεές/γνώμες απο άλλους :P
Ναι σωστό αλλά στην Ελλάδα ζούμε :P
Δύο θα δώσουν ιδέες, δέκα θα πάνε να κλείσουν domain για να την υλοποιήσουν :D
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από GeoStuff » 21 Ιούλ 2010 12:39

Δεν έχει να κάνει με Ελλάδα...

Είναι καπιταλιστικό το σύστημα και αν κάποιος είναι τόσο "μεγαλόψυχος" ώστε να πετάει ιδέες σε κοινόχρηστους χώρους τότε καλά να πάθει...

:D
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
fAzer

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από fAzer » 21 Ιούλ 2010 12:41

Δε με πειράζει.. Αρκεί να ξεκινήσει από Ελλάδα κάτι και να μην πέρνουμε αποφάγια και έτοιμες ιδέες από Αμερική κλπ. :P
Το project θα ξεκινάει κάπως έτσι (πρόχειρα πρόχειρα):
- Για πόσα πράγματα μπορείς να είσαι σίγουρος 100% στη ζωή σου?
(Μερικά παραδείγματα πιό κάτω αρχίζοντας από τα "λιγότερο στάνταρ"..)
>Για τη γυναίκα σου?... Μπορεί να σε κερατώσει..
>Για το σκύλο σου?...Μπορεί να σε δαγκώσει..
κλπ κλπ...
>Ακόμη και για τη μητέρα σου δε μπορείς να είσαι 100% σίγουρος καθώς δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που μητέρα παράτησε το παιδί της, η που σκότωσε κλπ..

Για ένα πράγμα όμως μπορείς να είσαι 100% σίγουρος σε αυτή τη ζωή..Ότι κάποια στιγμή θα πεθάνεις..
Προαγόρασε την τελετή σου και κέρδισε μέχρι και 50% έκπτωση.. Διάλεξε πακέτο τελετής από πολυτελέστατο μέχρι φθηνό..από απλό μέχρι τρικούβερτο..Κάνε μία επένδυση που είναι 100% σίγουρη!! Φρόντισε για σένα και μην αφήνεις εκκρεμότητες..
Μπορεί να γίνει και διακανονισμός με δόσεις.. (αρκεί να..........μέχρι το τέλος των δόσεων)
Κάτι τέτοιο έτσι χοντρικά-χοντρικά..
Θα έχει και δωρεάν διαφήμιση απο τα ΜΜΕ πιστεύω!! Εάν προωθηθεί σωστά πιστεύω θα μαμίσει.. παγκοσμίως.. (εάν δεν γίνεται ήδη κάτι τέτοιο) :cry:

intelcore2
Επικοινωνία:

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από intelcore2 » 21 Ιούλ 2010 12:48

Κοίτα σαν ιδέα είναι καλή (κάτι παρεμφερές είχα σκεφτεί παλιότερα) αλλα υπάρχει ένα βασικό πρόβλημα.

Πατώντας στον αρχικό σου προβληματισμό (τι είναι 100% σίγουρο) το πιο σίγουρο είναι ότι
αν πεθάνεις κανείς δεν πρόκειται να σε βάλει να τα πληρώσεις.

Επομένως με την προαγορά της τελετής χάνεις ένα απο τα μεγαλύτερα "Τζάμπα" προνόμια που σου προσφέρει η φύση.

Και έπειτα ο ελληνας στα @@ του τι πρόκειται να γίνει αμα πεθάνει! χεχεχε

Ισως να μπορούσε να λειτουργήσει αν υπάρχει κάποιο ανταποδοτικό όφελος όσο ζείς.

Άβαταρ μέλους
fAzer

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από fAzer » 21 Ιούλ 2010 12:55

Ωραίος.. να σου πω εγώ το άλλο...
πολλοί πατεράδες πληρώνουν για ασφάλειες για το παιδί τους κλπ..
γιατί να μην ταχτοποιήσουν και αυτό?
Εμένα ο πατέρας μου θα το ταχτοποιούσε 99% καθώς δεν του αρέσει να αφήνει εκκρεμότητες και είναι άνθρωπος της λογικής.. μπορεί να φαίνεται πολύ άσχημο με την πρώτη ματιά αλλά φίλε μου είναι σίγουρο 100% οτι θα γίνει κάποια στιγμή πως να το κάνουμε?

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από Figaro » 21 Ιούλ 2010 13:12

1. Κανείς σχετικά νέος δε θα κάτσει να ψαχτεί
2. Συνήθως οι γέροι μαζέυουν λεφτά για τέτοια πράγματα αλλα αυτοί δεν μπένουν να ψάξουν οnline
3. Πολλές φορές κάποιος συγγενής κανονίζει και συνήθως τη τελευταία στιγμή - το online δε θα τον συμφέρει (θα θέλει γρήγορα)

Απο την άλλη είχα και εγώ αρκετές ιδεές που ούτε καν κάθισα να ασχοληθώ και το έχω μετανιώσει γιατί τελικά άλλοι με την ίδια ιδέα την υλοποίησαν και πάνε καλά :P

Άβαταρ μέλους
fAzer

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από fAzer » 21 Ιούλ 2010 13:19

Τώρα μπορεί να σας φαίνεται χαζό ή οτί δε θα πετύχει η οτιδήποτε.. Είμαι σίγουρος οτί θα γίνει στο μέλλον..
και πάνω σε αυτό που είπες... σε λίγα χρόνια θα είναι παππούδες αυτοί που μεγάλωσαν στο ιντερνετ..αλλά δεν είναι μόνο αυτό..όπως είπα απο το μπαμπά μπορεί να ξεκινήσει.. :o

Είδε κανείς κάποιο update στο pagerank?
Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο pagerank του imode.gr και να μου πείτε τι δείχνει?

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από dimsis » 21 Ιούλ 2010 13:37

http://lmgtfy.com/?q=%22pre+arrange+your+funeral%22

Μην λησμονούμε και τον Μπαμπούλα που είναι χρόνια μπροστά : http://baboulas.gr :)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Ιούλ 2010 14:29

dimsis έγραψε:http://lmgtfy.com/?q=%22pre+arrange+your+funeral%22

Μην λησμονούμε και τον Μπαμπούλα που είναι χρόνια μπροστά : http://baboulas.gr :)
Μπαμπούλας rules! ωραίο site έχει! ;)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
apsuh0s
Script Master
Επικοινωνία:

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από apsuh0s » 21 Ιούλ 2010 17:17

Αυτό που προτείνω το είχα πρωτακούσει από τον Nick Swarsdon - stand up comedian - σε ένα show που έδωσε στο comedy central.

Θα ήθελε λέει να μπορεί να πληρώσει ένα συγκεκριμένο χρηματικό ποσό σε κάποιον διάσημο ο οποίος θα εμφανιζόταν στην κηδεία του και η μόνη υποχρέωση του θα ήταν να κλάψει γοερά, τίποτα άλλο.

Συνεπώς αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να δημιουργήσεις μια υπηρεσία στην οποία θα εγγράφονται διάσημοι -ή άσημοι που θα το παίζουν διάσημοι - και θα ορίζουν το κασέ τους για αυτήν ακριβώς την ενέργεια. Επιπροσθέτως, θα μπορούσες να χώσεις και υπηρεσίες όπως λιμουζίνες ή ελικόπτερα να τους μεταφέρουν, ρούχα με τα οποία τους θέλει ο εκλιπών ντυμένους, μπράβους που θα τους συνοδεύουν έτσι για το μπούγιο, μοιρολόγια που θα ήθελε να ακουστούν και διάφορα άλλα που θα ανεβάζουν το κόστος της υπηρεσίας. Υποχρέωση δική σου θα είναι να καθήσεις σε μια γωνιά και να ελέγξεις αν όλα αυτά που πλήρωσε ο μακαρίτης όντως έγιναν..

Φαντάσου να σκάσει μύτη η "απόλυτη σταρ" με ελικόπτερο στη κηδεία του Μητσάρα - που εσύ τον γνώριζες από το καφενείο "Ο φίλαθλος" και βλεπατε μαζί τον ΠΑΟΚ και τρώγατε γύρους - και να πλαντάζει στο κλάμμα φωνάζοντας πόσο θα του λείψει η κοιλίτσα του, φορώντας αυτό ..
.ninja { color: black; visibility: hidden !important; }

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Ιδέα για site..

Δημοσίευση από alou » 21 Ιούλ 2010 17:44

dimsis έγραψε:

ΘΕΙΚΟ! έλιωσα με τις καθημερινές αναχωρήσεις... μόνο που μέχρι να φορτώσει έχει μυρίσει ο μακαρίτης :S

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης